Ļoti īsas ziņas_26

1.

Pašpasludinātais Ukrainas karalis sācis pārrunas ar citplanētiešiem.

2009. gada 7. oktobrī, 18:25 KorrespndenT.net

[Uzdūros nejauši šai visai jocīgai, trīs gadus vecai ziņai, kas likās pietiekoši interesanta, tikai nesaprotu: smieties vai raudāt? Kādā pasaulē mēs dzīvojam? Nudien, kaut kāds jauns Tumšais laikmets sākas! - t.p.]

Pašpasludinātais Ukrainas karalis Orests I Kareļins-Romaņišins ieradies Zaporožjē, lai ar vietējo ufologu palīdzību nodibinātu sakarus ar citplanētiešiem un lūgtu viņu palīdzību izvest valsti no ekonomiskās un politiskās krīzes.

Kā ziņo telekanāls STB, pašpasludinātā monarha pirmie mēģinājumi vest sarunas ar NLO pasažieriem, kas lidoja Zaporožjes debesīs, noritēja sakmīgi.

Ufoloģiskās ekspedīcijas sastāvā bez Oresta I bija vietējie entuziasti, kazaks-ufologd Vladislavs Kaņuka un pensionārs-ufologs Viktors Cariņņiks, kas nodarbojās ar NLO pētījumiem vietējā kazaku pulkā.
Kaņuka stāsta: «Pēc tam, kad NLO pazuda, pie telts, kur gulēja karalis, parādījās sieviete. Un patiešām, acīmredzot notika kontakts, tāpēc ka viņā sāka runāt ar karali. Es biju pārsteigts.»

Pēc neatzītā Ukrainas-Krievzemes karaļa vārdiem, viņam jau ir noticis pirmais kontakts ar ārpuszemes civilizāciju. Kā pierādījumus viņš žurnālistiem demonstrēja fotogrāfijas, kurās ir redzama «citplanētiete», kas stāv pie viņa telts.

«Kā redzams,» - karalis Orests I piebilst: «ja mūsu deputāti nespēj savest kārtībā tik bagātu valsti, kā mūsējā, tad es domāju, ka man, karalim, palīdzēs Būtības.»

Tagad kazaku-ufologu grupa neatzītā monarha vadībā ir nolēmusi turpināt savus kosmiskos pētījumus un izskaidrot Ukrainas sabiedrībai saņemtos humanoīdu padomus krīzes pārvarēšanai.

http://korrespondent.net/strange/991479-samoprovozglashennyj-korol-ukrainy-nachal-peregovory-s-inoplanetyanami

Kaut kas par “karali”.

http://my.mail.ru/mail/korol.u.r/
Raksts par ukraiņu monarhismu. [Krievu valodā.]

http://vybory.org/articles/810.html
Vēl viens raksts.

http://mikle1.livejournal.com/1241899.html

2.

Speciāli Breivīkam cietumā būvēs atsevišķu psihiatrisko nodaļu

Signe Apsīte. 2012. gada 29. jūnijs

Norvēģijas masu slepkavam Andersam Bēringam Breivīkam galvaspilsētas Oslo Īlas cietumā tiks uzbūvēta speciāla psihiatriskā nodaļa, kurā ievietos 33 gadus veco labējo ekstrēmistu, ja tiesa viņu atzīs par nepieskaitāmu. Tādējādi neatkarīgi no tā, kā tiesa novērtēs A. B. Breivīka garīgās veselības stāvokli, viņam būs jāpaliek Īlas cietumā, kurā viņš atrodas jau kopš pagājušā gada 22. jūlija notikumiem, kad sprādzienā Oslo centrā viņš nogalināja astoņus cilvēkus un vēlāk nelielajā Ūteijas salā nošāva sešdesmit deviņus.

«Sabiedrībā izskanējušas bažas, ka Breivīks drīz vien tiks brīvībā, ja viņam noteiks psihiatrisko ārstēšanu,» The Localcitēja prokurores Ingas Bejeres Engas teikto. Viņa to noliedza un uzsvēra, ka ir «ļoti daudz slepkavu, kuri, visticamāk, nekad netiks ārā no ārstniecības iestādēm». Prokuratūra pieprasījusi, lai A. B. Breivīks tiktu ievietots psihiatriskajā klīnikā.

Tiesas spriedums gaidāms 24. augustā. Ja A. B. Breivīku atzīs par garīgi slimu, viņam cietumā izbūvētajā psihiatriskajā nodaļā var būt jāpavada viss atlikušais mūžs. Pretējā gadījumā masu slepkavam par apsūdzībām terora aktā un apzinātā slepkavībā draud valstī noteiktais maksimālais 21 gada cietumsods, ko varēs pagarināt tik ilgi, kamēr vīrieti atzīs par bīstamu sabiedrībai.
Īlas cietuma vadība jau paziņojusi, ka grasās algot speciālus cilvēkus, kuriem būs jāpavada laiks ar A. B. Breivīku. Ļaut kontaktēties ar citiem cilvēkiem būtu pārāk bīstami, jo masu slepkava varētu mēģināt sagrābt ķīlniekus. Lai A. B. Breivīks neatrastos pilnīgā izolācijā, ko aizliedz Norvēģijas likumdošana, viņam ļautu sportot kopā ar cietumsargiem, kā arī tikties ar algotiem un īpaši apmācītiem cilvēkiem, kuri kopā ar A. B. Breivīku spēlētu galda hokeju, šahu vai piedalītos citās iekštelpu nodarbībās.

http://www.diena.lv/pasaule/speciali-breivikam-cietuma-buves-atsevisku-psihiatrisko-nodalu-13955224?cp=1#comments

3.

26.06.2012 ESA (Eiropas kosmiskā aģentūra) atskaitījās par ķērpju lidojumu kosmosā.
Pētnieki pastāstīja par rezultātiem eksperimentam, kas pārbaudīja to, kā dzīvi organismi iztur atklāta kosmosa apstākļus. Pētījumu rezultātiem ir veltīts jaunākais žurnāla Astrobiology numurs, bet dažus secinājumus var lasīt Eiropas kosmiskās aģentūras mājas lapā.
Eksperiments, kas bija ieguvis nosaukumu "Expose-E", noritēja uz Starptautiskās kosmiskās stacija borta jau no 2008. gada. Pie tās ārpusē bija nostiprināts neliels statīvs ar ligzdām, kurās tika ievietoti dzīvu organismu paraugi, kā arī jonizētā izstarojuma mērītāji, termometri un citi mēraparāti. Daži no paraugiem tika daļēji aizsargāti no kosmiskā starojuma, citi pilnībā tika eksponēti ārējā vidē. Apstarošanas apmērs tādā veidā svārstījās 70 procentu robežās.
Kosmosā lidoja baktērijas Bacillus subtilis un Bacillus pumilus sporas, augu sēklas, ķērpji un vienkāršas aminoskābes. Paraugus kosmosa apstākļi iettekmēja pusotru gadu, bet 2009. gadā tie atgriezās uz Zemes, lai tiktu veikta analīze. Tās rezultāti tikai sniegti priekšā publikai tikai tagad.
Ja neskaita datus par kosmiskā izstarojuma ietekmi uz baktērijām un augu sēklām, biologi ieguva arī datus par neiedomājamou ķērpju dzīvotspēju. Šie organismi, kas ir simbioze starp sēnēm un aļģēm, lieliski pārcieta ceļojumu uz orbitālo staciju. Pēc pusotra gada, ko tie pavadīja orbītā, daudzi no tiem bija izdzīvojuši un pēc atgriešanās uz Zemes turpināja augt. Kosmsā tie spēcīgi izžuva un nonāca anabiozē, taču, kad atkal nokļuva labvēlīgā vidē, tad atjaunoja savu dzīves ciklu.
Interesanti, ka ķērpjiem izturība pret bargajiem kosmosa apstākļiem sasaucas ar prasību pēc tīra gaisa. To labi zina biologi un pat izmanto, lai kontrolētu vietējos ekoloģiskos apstākļus (piemēram, pilsētās ķērpji parasti neizdzīvo).
Starp citiem eksperimenta rekordistiem izdzīvošanā bargajos apstākļos izcēlās ērces, tardigradi un daudzas baktērijas, piemēram, Deinococcus radiodurans.
Organismu izturības pētīšanai kosmiskajos apstākļos ir fundamentāls un praktisks zinātniskais aspekts. Ekstremāli dzīvie organismi var tikt izmantoti planētu kolonizācijai un viņu pētīšana var pastāstīt par dzīvības iespējamības robežām un palīdzēs saprast, kā tā ir izplatījusies. Bez tam, kā teica ESA pārstāvji, tad ķērpju izturībai pret tiešiem saules stariem pievērsa uzmanību pretsaules aizsargkrēmu ražotāji, raksta Lenta.ru.
- K. I.

http://www.novosti-kosmonavtiki.ru/content/news.shtml

4.

Džekijs Čans Latvijā labojis viesnīcas mēbeles

LETA. 2012. gada 11. jūnijs

Honkongas filmzvaigzne Džekijs Čans Latvijā priecājies par Latvijas dabu un daudzajiem faniem, kā arī labojis mēbeles viesnīcas numurā.

Aktieris savā interneta vietnē ievietojis apjomīgu dienasgrāmatas rakstu par viesošanos Latvijā.
Kā skaidro Čans, ar Aerodium vertikālo vēja tuneli viņš iepazinies 2010.gadā Šanhajas izstādē World Expo, kurā viņš bijis labas gribas vēstnieks.

"[Vēja tunelis] bija Latvijas paviljona centrā, un tas bija patiešām lielisks. Toreiz man likās, ka lidošana vēja tunelī ir pavisam vienkārša. Taču es atklāju, ka iemācīties lidot nebūt nav viegli," raksta aktieris.
"Tas patiesībā ir ļoti grūti un nogurdinoši. Dažādām kustībām ir noteiktas ķermeņa pozas. Piemēram, ja tu izstiep abas rokas un kājas, tu lido augšup. Ja tu pakustini rokas pa kreisi, tu lido uz labo pusi, ja tu pakustini rokas uz kreiso pusi un izstiep vienu kāju, tu ļoti krietni lido pa labi. Tas ir ļoti sarežģīti. Pat niecīga rokas vai ķermeņa kustība var daudz ko izmainīt vēja tunelī," skaidro Čans.

Aktieris norādīja, ka filmēšanas laikā nevarēja izmantot ap tuneli uzstādīto drošības sietu, līdz ar to kļūdainas kustības noveda pie nokrišanas zemē.

Čans ierakstā dienasgrāmatā arī priecājas par pavasara atnākšanu, ievietojot fotogrāfijas no filmēšanas pirmās un pēdējās dienas, kurās redzama zāles un koku sazaļošana pusmēneša laikā.
"Es gribētu jums parādīt fotogrāfijas no vēja tuneļa apkārtnes. Pirms mēs ieradāmies, personāls uzņēma fotogrāfiju, kurā apkārtnē redzama izkaltusi zāle. 15 dienas vēlāk, kad mēs devāmies prom, mēs uzņēmām jaunu fotogrāfiju, un tad viss bija kļuvis zaļš. Vai tas nav fantastiski?" priecājās aktieris.
Čans atzīst, ka neko daudz no Latvijas nav redzējis, jo visas dienas bija aizņemtas filmēšanā un aktieris pārsvarā uzturējies viesnīcā un filmēšanas laukumā.

Čans savā dienasgrāmatā arī ievietojis fotogrāfijas, kurās redzams, kā viņš ar filmas režisoru Frenkiju Čanu savā viesnīcas numuriņā labo krēslus, kuriem bija palikušas vaļīgas skrūves.
Aktieris arī priecājās par daudzo fanu ierašanos viņu apraudzīt.

"Es biju ļoti laimīgs un pārsteigs par daudzajiem faniem, kas ieradās filmēšanas laukumā un viesnīcā. Es biju ļoti aizkustināts un mēģināju parakstīt pēc iespējas vairāk autogrāfu. Bet es gribētu izmantot šo iespēju, lai atvainotos jaukajiem Latvijas faniem, jo dienas beigās biju pārāk noguris un nevarēju vairāk pavadīt laika ar jums. Paldies visiem, kas atnācāt!"

Kā ziņots, no 18.aprīļa līdz 2.maijam Jelgavā Aerodium vēja tunelī notika Čana jaunākās filmas epizožu uzņemšana. Čana viesošanās laikā tuneļa teritoriju kuplā skaitā apmeklēja filmzvaigznes fani. Ar viņu tikās ar Latvijas premjers Valdis Dombrovskis (V), uzdāvinot suvenīru - Lāčplēša cepuri Latvijas karoga krāsās.

http://www.diena.lv/izklaide/dzekijs-cans-latvija-labojis-viesnicas-mebeles-13951967