Ļoti īsas ziņas 2015-02-19

1.

Musulmaņu ģimenei atņem bērnus.

Francija - Francijas varas iestādes atsavināja musulmaņu ģimenei piecus bērnus un ir aizliegti kontakti ar viņiem. Saskaņā ar Francijas policijas paziņotajiem argumentiem, bērni ir atsavināti, jo ir aizdomas, ka ģimenei paredzēts braukt uz Sīriju.

Tā pēc uzbrukuma "Charlie Hebdo" Francijā veic radikālus pasākumus pret musulmaņiem.

Mahir un Aisa Msakni dzīvoja kopā ar saviem pieciem bērniem Bourgain Jallieu, netālu no Lionas. Jaunākais bērns ir tikai 3 mēnešus vecs un citi bērni ir 18 mēnešus, 4,5 un 6 gadus veci.

Mahir Msakni skaidro, ka uzbrukuma "Charlie Hebdo" laikā bija Tunisijā. Un pēc tam, kad uzbrukums notika, viņš atgriezās Francijā. Ģimene plāno atgriezties uz Tunisiju, tādēļ, Mahir meklēja dzīvokli Tunisijā savai ģimenei. Viņš paskaidroja, ka viņi šādu lēmumu pieņēmuši, jo ir grūti praktizēt islāmu Francijā (jo īpaši sakarā ar aizliegumu nēsāt niqab).

Mahir Msakni uzsver, ka Francija pastiprina spiedienu uz musulmaņiem pēc uzbrukuma "Charlie Hebdo" un, ka viņa bērni ir vardarbīgi un netaisnīgi atņemti. Francijas varas iestādes neatļauj Mahir redzēt savus bērnus, bet mātei īsi ļauts redzēt trīs mazākos bērnus. Pēc tam, bērni tika aizvesti uz nezināmu vietu. Mahir Msekni saka, ka viņš neplāno doties uz Sīriju, un uzsver, ka Francijas valdība negodīgi atņēmuši viņiem bērnus.

(Saff) Tulkojums no bosniešu valodas, tāpēc var būt neveiklumi [t.p.]

http://sandzakpress.net/francuska-oduzela-muslimanskoj-familiji-petero-djece

2.

Tā to redzēja pirms 11 gadiem.

Tuvojas sestā masveida izmiršana

www.DELFI.lv | 24. marts 2004

Tauriņu izmiršana notiek ar vēl lielāku ātrumu nekā izzūd putni, par jaunākā tauriņu, putnu un augu pētījuma rezultātiem vēsta žurnāls "Science".

Jau līdz šim valdīja bažas par arvien lielāko procesa ātrumu, taču līdz šim visus pierādījumus guva lielākoties no pētījumiem par putniem. Taču tagad ir konkrēti pierādījumi, ka vairāk nekā pusi no pasaules sugām veidojošie insekti izzūd ātrāk par putniem.

Ekstrapolējot britu tauriņu skaita sarukšanu attiecībā pret pārējiem britu kukaiņiem, var secināt, ka tuvojas ļoti nopietna sugu daudzveidības krīze, uzsvēra Karaliskās putnu aizsardzības biedrības pārstāvis Marks Telfers.

Vairāk nekā 20 000 brīvprātīgo pēdējos 20-40 gadus vāca informāciju par vairāk nekā 15 miljoniem sugu. Zinātnieki konstatēja, ka pēdējos 20 gados ir sarucis 71 procents tauriņu populāciju, salīdzinājumā ar 56% putniem un 28% augiem.

Populācijas sarukums bija vērojams viendabīgi visā Lielbritānijā visās nozīmīgākajās ekosistēmās, nevis atsevišķās smagi cietušās zonās.

Pēdējā masu izmiršana bija pirms 65 miljoniem gadu, kad izzuda dinozauri, un, iespējams, to izraisīja milzu meteorīts. Pašreizējās izmiršanas cēlonis ir piemērotas vides teritoriju sarukums un cilvēka izraisīts piesārņojums, uzskata zinātnieki.

http://www.delfi.lv/tehnika/archive/tuvojas-sesta-masveida-izmirsana.d?id=7801578