Ļoti īsas ziņas 2015-01-27

1.

Discovery Science: Caur tārpeju ar Morganu Frīmenu.
Raidījums par to, vai iespējama Zombiju Apokalipse. Īsumā: lai cik dīvaini tas arī neliktos, nekā neiespējama tur nav. Raidījumā tiek stāstīts par infekciju, ko skudru kolonijai var nodarīt kāda sēne, kas parazitē skudrās, pārvēršot tās par sava veida zombijiem, kamēr nav apēdušas tās no iekšienes. Inficētā skudra maina savu uzvedību un cenšas inficēt arvien vairāk citu skudru. Protams, cilvēks nav skudra, minētā sēne mums nedraud, taču ir mikroorganismi, kas tiešām var mainīt mūsu uzvedību.

Ne tikai mūsu, bet ir slimības, kas izplatās arī dzīvnieku vidū. Nāvīgi bīstams ir arī Ebolas vīruss, tā gan nav zombiju Apokalipse, taču tas ir ļoti lipīgs un ātri pārvērš cilvēku par vienu vienīgu iekšēju asinsizplūdumu mocītu, nolemtu būtni. Īstai Apokalipsei ir vajadzīgs vīruss, kas padara cilvēku agresīvu un tāda slimība ir - trakumsērga. Otra nepieciešama lietas, lai šis vīruss izplatītos pa gaisu kā gripa. Apvienojot šīs abas īpašības vienā vīrusā, iegūstam visīstāko zombiju Apokalipsi. Pagaidām tāda vīrusa nav, taču, ja mutāciju rezultātā, kas tāds radīsies, ar cilvēci var būt cauri.

2.

Melnā Edžija - statujas šausmu stāsti.
"Šausmīgākais" ASV kapu piemineklis, ko tautā iesaukuši par Melno Edžiju (Black Aggie), iepriekš atradās Druidridžas kapsētām Paiksvilā, Merilendas štatā, kur tika apglabāts ģenerālis Fēlikss Agnuss. Tā ir neautorizēta kopija, ko izveidojis Edvards Ludvigs Alberts Paušs no skulptora Ogasta Sentgadēna (Augustus Saint-Gaudens) 1891. gadā radītā pieminekļa.

http://en.wikipedia.org/wiki/Augustus_Saint-Gaudens#mediaviewer/File:Adams_Memorial_by_Augustus_Saint-Gaudens.jpg

Statuja ir drūma paskata, sēdošs cilvēks, kas gandrīz nav redzams zem apmetņa.
Sākot no statujas uzstādīšanas brīža 1926. gadā, par to sāka izplatīties visdažādākas pilsētas leģendas. Piemēram, ja cilvēks pie tās pavada nakti, tad viņu sāk vajāt visi statujai tuvāk apglabāto cilvēku spoki, tajā vietā, kur pa dienu krīt statujas ēna, vairs neaug zāle, esot redzēts, ka naktī statuja sāk kustēties vai vismaz atver acis, kas, protams, ir sarkanas.
Pilsētas leģendas radīja tik plašu, neveselīgu uzmanību pret sevi, ka daudzi cilvēki tiešām centās iekļūt kapsētā pa nakti un statuja bieži tika izdemolēta. Tāpēc Agnusa ģimene, nespēdama izturēt saasināto interesi par statuju, 1967. gadā ziedo to Smitsona institūtam, kas pārved to uz Amerikāņu Nacionālo mākslas muzeju (tagad, Smitsona Amerikāņu mākslas muzeju), kur to atzīst par oficiālu Adamsa memoriāla statujas kopiju. Ilgus gadus tā atrodas muzeja noliktavā, bet tagad no muzeja tā ir pārcelta uz pagalmu pie Dolley Madison House Lafayette Square, Vašingtonā.
Vientuļais pjedestāls Druidridžas kapsētā paliek par vienīgo norādi par statujas iepriekšējo atrašanās vietu.

http://www.prairieghosts.com/druidridge.html

3.

Zemei palidos garām neierasti liels asteroīds
LETA 26. janvāris, 2015

Neradot ne mazāko sadursmes risku, Zemei pirmdien palidos garām asteroīds “2004 BL86″, kas ir lielākais objekts, kāds pietuvosies mūsu planētai līdz 2027.gadam, paziņojuši astronomi.
Tuvākajā pietuvošanās brīdī asteroīds atradīsies 1,2 miljonus kilometru no Zemes, proti, aptuveni trīs reizes tālāk nekā Mēness, paziņoja ASV Nacionālās aeronautikas un kosmosa pārvaldes (NASA) Reaktīvas kustības laboratorija.
“2004 BL86″ šī būs tuvākā pietuvošanās Zemei 200 gadu laikā. Šis gadījums ir īpašs arī ar to, ka “2004 BL86″ ir ievērojami lielāks nekā citi asteroīdi, kas palido garām Zemei.
“2004 BL86″ diametrs ir aptuveni 0,5 kilometri, kamēr vairumā pārējo gadījumu ir runa tikai par 15 līdz 30 metriem diametrā.
Žurnāls “Sky and Telescope” norādīja, ka nākamo reizi aptuveni tik liels asteroīds Zemei palidos garām tikai 2027.gadā.
Ar neapbruņotu aci “2004 BL86″ nebūs redzams, bet ar nelielu teleskopu vai spēcīgu binokli to var izdoties saskatīt, norādīja NASA.

http://www.la.lv/zemei-palidos-garam-neierasti-liels-asteroids/