Ļoti īsas ziņas 2014-10-12

1.

Baiss stāsts par māju, kurā risinājās savādi notikumi
Apollo, Pirmdiena, 2014. gada 8. septembris

Savāds stāsts nonācis mediju uzmanības lokā Jūtas štatā ASV - kāda ģimene, kas īrēja bezvēsts pazudušas sievietes māju, pārvākušies, jo mājā spokojies.
Ārvalstu mediji vēstī, ka kāda amerikāņu ģimene pirms dažiem mēnešiem ievācās mājā, taču tad ģimene piedzīvoja virkni mistisku notikumu. Džoanna Eijosana skaidro, ka kompānija, kas izīrēja ģimenei māju, nekad neatklāja tās vēsturi.

Tiek vēstīts, ka 2009.gadā Sjūzena Koksa Povela pazuda no savas mājas un nekad vairs nav redzēta. Viņas vīrs Džošs Povels līdz šim bijis vienīgais aizdomās turētais notikušajā, taču drīz vien vīrietis nogalinājis abus bērnus un izdarījis pašnāvību.

Ģimene, kas ievācās mājā, atklāj, ka nekad nezināja mājas vēsturi, taču drīz vien atskārta - tajā notiek savādas lietas.
«Es dzirdēju cilvēku raudas, kamēr mazgājos dušā,» atklāja sieviete.
Viņa norādīja, ka garāžas durvis nereti vērās vaļā un pavisam nesen viņa pamanīja savu vienu gadu veco dēlu runājam ar tukšām šūpolēm. Viņš teica: «Ej prom, liec mani mierā.»

«Viņš skatījās uz šūpolēm un teica: «Nē, liec mani mierā.»,» sieviete atklāja.
Pēc tam, kad dīvainības mājā turpinājās, kaimiņi sievietei atklāja to, kas mājā bija noticis.
Sieviete norāda, ka kompānijai, kas izīrēja ģimenei māju, bija jāpastāsta par notikumiem, kas tajā risinājušies. «Es vairs negribu šeit atrasties,» sacījusi sieviete.
http://apollo.tvnet.lv/zinas/baiss-s...

2.

Pašnāvības pārspēj karus
Autors: Uldis Ķezberis. 2014. gada 10. septembris

Pasaulē šodien atzīmē Pašnāvību novēršanas dienu, kuras mērķis ir pievērst uzmanību šai globālajai problēmai un aicināt valstis aktīvāk strādāt pie preventīvajiem pasākumiem, lai samazinātu to cilvēku skaitu, kas nolēmuši sev laupīt dzīvību. Jaunākie ANO paspārnē esošās Pasaules Veselības organizācijas (PVO) dati liecina, ka ik gadu visā pasaulē tiek izdarīti vairāk nekā 800 tūkstoši pašnāvību, kas ir vairāk, nekā iet bojā militāros konfliktos un dabas katastrofās, bet uz katru pašnāvību ir vairāki pašnāvības mēģinājumi, trešdien vēsta laikraksts Diena.
Pasaulē vidēji ik pēc 40 sekundēm kāds cilvēks izdara pašnāvību, aprēķinājis PVO, kas šomēnes publicēja pirmo ziņojumu par pašnāvību novēršanu. Dokumentā ietverta arī plaša statistika par pašnāvībām pasaulē 2012.gadā. Organizācija apgalvo, ka pašnāvības ir viens no galvenajiem nāves iemesliem. Piemēram, vecuma grupā no 15 līdz 29 gadiem tas bijis otrs galvenais mirstības iemesls.

Aptuveni trešā daļa pašnāvību tikušas izdarītas, noindējoties ar lauksaimniecībā izmantojamajiem pesticīdiem. Pārējās izplatītākās pašnāvību izdarīšanas metodes bijušas pakāršanās un nošaušanās. Daudzi cilvēki izvēlējušies iedzert nāvējošu medikamentu devu, noslīcināties, nolēkt no liela augstuma vai mesties zem vilciena vai auto riteņiem.
75% no visām pašnāvībām izdarīts valstīs, kur iedzīvotāju vidējie ienākumi ir zemi vai vidēji. Starp desmit valstīm, kurās reģistrēts vislielākais pašnāvību skaits uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju, tikai divas - Dienvidkoreja un Lietuva - ir tā dēvētās attīstītās valstis, kurās iedzīvotāju vidējie ienākumi tiek uzskatīti par augstiem.
Visu rakstu lasiet laikraksta Diena trešdienas, 10.septembra, numurā!
www.diena.lv/latvija/zinas...

3.

Sibīrijā parādās vēl divas nezināmas izcelsmes bedres
Krievijas ziemeļos parādījušās vēl divas nezināmas izcelsmes, ļoti dziļas bedres, ziņo vietējie mediji. Jūlija vidū Krievijas plašsaziņas līdzekļos parādījās informācija, ka netālu no Krievijas lielākā gāzes lauka Jamalas pussalā izveidojusies 80 metrus plata bedre.
Krievijas zinātnieki no pirms divām nedēļām parādījušās bedres paņēmuši zemes paraugus, taču viņiem joprojām nav izdevies noskaidrot bedres rašanās iemeslus. Kamēr zinātnieki analizēja Jamalas pussalā atrasto bedri, briežu mednieki Krievijas ziemeļos uzgājuši vēl divas bedres. Tās gan ir mazākas nekā Jamalas pussalā izveidojusies, bet, kā norāda aculiecinieki, šo bedru struktūras ir līdzīgas, raksta britu laikraksts “The Independent”, atsaucoties uz vietējiem medijiem. Viena no bedrēm atrodas Tazovskas reģionā, bet otra – Taimiras pussalā.

“Lai bedri apskatītu, pārlidoju tai pāri ar helikopteru. Tās diametrs ir aptuveni 15 metri. Bedres ārpusē atrodas zeme, kas liecina, ka tā varētu būt izmesta virszemē pazemes sprādziena rezultātā,” sarunā ar laikrakstu “The Siberian Times” sacījis Tazovskas reģiona pašpārvaldes pārstāvis Mihails Lapsujs, piebilstot, ka vietējie iedzīvotāji par bedri ziņojuši jau pērnajā septembrī.
Pastāv dažādas versijas par to, kāpēc šādas bedres ir izveidojušās. Līdz šim visticamākā, kā raksta “The Siberian Times”, šķiet Krievijas zinātnieku izvirzītā versija, ka mūžīgā sasaluma kušanas rezultātā, ko izraisījušas klimata pārmaiņas, pazemē izveidojušās metāna gāzes noplūdes, kuras radījušas sprādzienu, pēc kā savukārt izveidojušās milzīgās bedres.
www.la.lv/sibirija-para...

4.

Pēc 13 gadu ilgiem meklējumiem atrod Dvīņu torņu gruvešos atrastas fotogrāfijas īpašniekus
Apollo, sestdiena, 2014. gada 13. septembris
Kāda sieviete pavadījusi 13 gadus, lai atrastu pāri, kuru kāzu fotogrāfija tika atrasta sagrauto dvīņu torņu gruvešos. Piektdien sieviete piedzīvoja ilgi gaidīto brīdi - viņai atsaucās viena no fotogrāfijā redzamajām sievietēm, raksta ārvalstu mediji.
Elizabete Stringera saņēma atrastu kāda pāra kāzu fotogrāfiju, kurā redzami seši cilvēki. Cerībā atrast kādu no šiem cilvēkiem, viņa nolēma katru gadu, 11.septembrī izplatīt šo fotogrāfiju. Taču iepriekšējo gadu laikā viņa nesaņēma atbildi no attēlā redzamajiem cilvēkiem.
Taču piektdien sieviete bija patīkami šokēta saņemot atbildi no sievietes, kura ir redzama fotogrāfijā. Viņa apstiprināja, ka neviens no šiem cilvēkiem nav gājis bojā, un visi ir dzīvi un veseli.

Fotogrāfijas īpašnieks ir kāds Freds Mahe, kurš strādāja vienā no Dvīņu torņiem. Viņa darba vieta bija 77.stāvā esošajā birojā, uz kura galda arī atradās fotogrāfija.
Sievietes rīcībā šī fotogrāfija nonāca 2001.gada oktobrī, kad viņas draugs gruvešos bija atradis kāzu fotogrāfiju. Draugs bija lūdzis sievietei mēģināt atrast fotogrāfijā redzamos cilvēkus, taču, viņi domāja, ka ļoti iespējams, šie cilvēki ir gājuši bojā.
Pēc fotogrāfijas ievietošanas sociālajā tīklā «Twitter» Stringerai radās iespēja sazināties Mahes sievu Keriju, kura atklāja sievietei, ka viņi visi ir dzīvi un veseli.
«Tas ir fantastisks brīdis, uzzinot, ka ar šiem cilvēkiem viss ir kārtībā. Tagad man šo fotogrāfiju ir jānogādā īpašniekiem. Bet man ir prieks, ka man izdevās izpildīt sev doto solījumu - atrast fotogrāfijas īpašniekus,» stāsta Stringera.
http://apollo.tvnet.lv/zinas/pec-13-...