Ļoti īsas ziņas 2014-08-29

1.

NEDĒĻAS FILMA: Lūsija.
Zanes Baļčus raksts avīzē LA.
www.la.lv/speles-ar-lai...
Franču kinorežisora Lika Besona jaunākā ZF filma par ķīmisko narkotiku spējām izveidot superprātu. Te man gan jāpiebilst, ka kādreiz populāro ideju, ka cilvēks izmantojot tikai 10% no savu smadzeņu spējām, zinātne jau sen ir apgāzusi. Daba nekad nav izšķērdīga un arī cilvēka smadzenes strādā par visiem 100%. Lomās: Skārleta Johansone, Morgans Frīmens, Minsiks Čoi, Amrs Veikeds u. c. Filma parasti vērtēta ar 3 zvaigznēm no 5, taču Naumanis atzīmē izcilo operatora darbu. Liks Besons slavu ieguva ar filmu "Nikita". Fantasta slavu viņam atnesa "Piektais elements". Režisors ir pievērsies arī bērnu fantastikai, rakstot grāmatas un uzņemt filmas par "Artūru un mazmurkšķīšiem", taču nevar teikt, ka iznākums ir superizcils, par spīti kolorītajiem tēliem. Kaut kā nepamet sajūta, ka kaut kas tāds jau ir redzēts un lasīts.

 

 

2.

Omīte pēc nāves atsūta 'selfiju' no viņsaules
DELFI Izklaide | 07. jūlijs 2014

Skurtesti pilsētiņa Rumānijas dienvidos kļuvusi par svētceļotāju galamērķi, jo tur kāda sieviete paziņojusi, ka viņas vecmāmiņas spoks pēc nāves uz telefonu atsūtījis "selfiju" no viņpasaules.
"Kad paņēmu rokās savu tālruni, mani pārņēma šausmas - no ekrāna uz mani raudzījās mirusī vecmāmiņa," vēlāk vietējiem medijiem stāstīja 34 gadus vecā Džīna Mihaja.
Pēc sievietes vārdiem, ap vecmāmiņas kaklu ir aptīts kaut kas līdzīgs čūskai, bet vispār fotogrāfija izskatās, it kā tādu būtu uzņemta caur kādu spraugu, kas dzīvo pasauli atdala no mirušo valstības.
Paņēmusi tālruni, sieviete devās pie zīlnieces, kura apstiprināja, ka no "otras puses" šo ziņu viņai atsūtījusi pirms trim gadiem mirusī vecmāmiņa.
Savukārt ap kaklu apvijusies čūska, pēc zīlnieces vārdiem, simbolizē to, ka vecmāmiņai pēc nāves nākas ciest par saviem šajā pasaulē sastrādātajiem grēkiem.
"Vēršoties pie mums, vecmāmiņa gribēja pateikt, lai mēs par viņu lūdzamies un ka mēs viņas dvēseli joprojām varam izglābt no elles mokām," stāstīja Džīna.
Pēc šī notikuma desmitiem ģimeņu Skurtesi baznīcā aizlūdz par Džīnas vecmāmiņu, bet garīdznieks ieteicis 40 dienas pēc kārtas apmeklēt gan baznīcu, gan kapsētu.
www.delfi.lv/izklaide/diva...
[Tagat tie, kas to bildi taisījuši, klusībā ņirdz. Es to tā redzu, nenosodiet! -ila piez.]