Ļoti īsas ziņas 2014-07-18

1.

Džihādisti Sīrijā piesituši krustā deviņus cilvēkus
LETA, Svētdiena, 2014. gada 29. jūnijs

Džihādistu grupējums «Islāma valsts Irākā un Levantē» (ISIL) Alepo provincē, Sīrijas ziemeļos, deviņus cilvēkus sodījis ar nāvi, piesitot viņus krustā. Astoņi nogalinātie bijuši karotāji vienībās, kas cīnās kā pret Sīrijas prezidentu Bašaru al Asadu, tā arī pret džihādistiem, svētdien pavēstīja Londonā bāzētā sīriešu aktīvistu organizācija «Syrian Observatory for Human Rights».
«ISIL Deir Haferā, Alepo austrumos, izpildīja nāvessodu astoņiem vīriešiem,» jo viņi piederējuši nemiernieku grupējumam, kas cīnījies kā pret džihādistiem, tā pret Asada spēkiem.

ISIL naidīgo grupējumu kaujiniekus «piesituši krustā ciemata galvenajā laukumā, kur viņu līķi paliks trīs dienas».

Vēl viens cilvēks piesists krustā Alepo provinces Al Babas pilsētā, netālu no robežas ar Turciju.
ISIL ir viens no aktīvākajiem un labāk organizētajiem nemiernieku grupējumiem Sīrijā, turklāt pēdējā laikā tas izvērsis plašas operācijas Irākā.
ISIL džihādistu plašā ofensīva Irākā, kur viņiem izdevies sagrābt smago bruņojumu, arī ASV ražotu, nostiprinājis viņu pašapziņu arī Sīrijā, skaidro aktīvisti.
ISIL kaujinieki kopš jūnija sākuma savā kontrolē sagrābuši plašas teritorijas piecās Irākas provincēs un nonākuši nepilnu 100 kilometru attālumā no Bagdādes.
ISIL vēlas plašās teritorijās Irākā un Sīrijā izveidot valsti, kas dzīvotu atbilstoši sunnītu viduslaiku paražām.
Sīrijā ISIL nesaskaņas ar pārējiem nemiernieku grupējumiem kopš janvāra pāraugušas atklātā karadarbībā.

[Jaunie Viduslaiki Vidusjūras reģionā. Kur gāžas pasaule? - ila piez.]
http://apollo.tvnet.lv/zinas/dzihadi...

2.

Kā kļūt par princesi?
Viss sākās ar to, ka kāds vīrs no Virdžīnijas (ASV), spēlējās ar savu meitu un viņa kādā brīdī pajautāja: "Vai es varētu kļūt par īstu princesi?" Laikam vairums tēvu tādā brīdī atbildētu, ka nē. Taču Džermijs Hītons atbildēja: "Jā". Jo iedomājās Birtavilas teritoriju (800 kvadrātjūdzes lielu) starp Ēģipti un Sudānu. Tā ir trīsstūrveida platība starp minētām valstīm: neapdzīvots, neauglīgs tuksnesis bez ūdens. Nav brīnums, ka abas valstis, kad tika precizētas savstarpējās robežas, atteicās no tās. Meitenes tēvs nolēma izvirzīt pretenzijas uz to, pasludinot "Ziemeļsudānas Karalisti", izdomājot valsts karogu un skaidrs, ka viņa meita automātiski kļūst par princesi! Tagad atliek tikai formalitātes: jāiegūst starptautiska atzīšana. Vispirms jau no kaimiņvalstīm. Tomēr, abu valstu vēstniecības uz viņa vēstulēm nav atbildējušas. Saprotama lieta. Ir aizsūtīta arī jaunās valsts Neatkarības deklarācija Āfrikas Valstu organizācijai. Dienas kārtībā arī ANO informēšana. Meitenes tēvs paskaidro, ka viņu nav vadījuši nekādi merkantīli apsvērumi, vienīgi mīlestība pret septiņus gadus veco meitu.
http://gawker.com/clueless-man-...
Arī te.
www.huffingtonpost.com/2014/07/13/je...

3.

Okeāns vēl glabā noslēpumus.
Austrālijas haizivju pētnieku pārsteigums. 3 metrus garu balto haizivi ar GPS veselu aprij nezināms radījums no 600 m dziļuma.
Rādītāji paguva piefiksēt, ka haizivs ienirst, taču pēkšņi tās temperatūra paaugstinās līdz 30 grādiem. Pēc brīža pētnieki piefiksēja noslēpumainā radījuma ēnu ūdenī. Un tad tā pazuda. Haizivs ķermeņa temperatūras paaugstināšanos varētu izskaidrot ar to, ka to sākts sagremot. Principā, haizivis ēd arī zobenvaļi, taču tie nespētu norīt tik lielu haizivi veselu.
www.utro.ru/articles/2014...