Ļoti īsas ziņas 2014-05-21

1.

Ģenētiku nepiemānīsi - pirms 80 gadiem Donbasā masveidā tika ievesti krievi.
Publicēts: 15.05.2014

Žurnālists, sabiedriskais darbinieks Oļegs Zaičenko savā blogā paskaidro, ka [Ukrainas] dienvidaustrumu apgabalu separatisms neradās tukšā vietā. Tas radās Mirušā vietā.
Tagadējo krievu priekštečus 1933. gadā veseliem ešeloniem ieveda Ukrainā. Badā nomērdēto ukraiņu ciemu vietā. Ģenētiku nepiemānīsi.
1933. gada statistika vēsta.
Odesas apgabals. No Gorkijas apgabala uz Odesas pārvesti - 141 ešalons. No Baltkrievijas PSR - 68 ešaloni.
Dņepropetrovskas apgabals. No KPFSR rietumu apgabaliem - 125 ešaloni.
Harkovas apgabals. No Krievijas Centrālajiem melnzemes rajoniem - 188 ešaloni.
Doņeckas apgabals. No Ivanovskas apgabala - 147 ešaloni.

 

 

Pārvešana notika veseliem kolhoziem. Kopā ar zirgiem, govīm, aitām, lauksaimniecības inventāru. Pārcelšanās skāra arī krievu skolotājus. Pārcēlās veselām ģimenēm, ar veciem cilvēkiem un bērniem.
Pārcēlās uz tukšajiem, no bada izmirušajiem ukraiņu ciematiem.
Pēc viņa vārdiem ir skaidrs, kāpēc iebraukušo pēcteči rīko referendumus par pievienošanos vēsturiskajai dzimtenei, būvē barikādes un šauj uz ukraiņu zaldātiem.
Šalc bērziņi. Ģenētiku nepiemānīsi.
Pēc Gazeta.ua materiāliem.
www.panoptikon.org/articles/5616...

2.

Jaunais «Juras perioda parks» parādīsies uz ekrāniem 2015. gadā.
Neskatoties uz to, ka Holivudā nopietni vēlas atgriezt uz ekrāniem aizvēsturiskos dinozaurus no «Juras perida parka», projekts nepārtraukti sastopas ar dažādām grūtībām.
Nesen kļuvis zināms, ka ceturtās filmas pirmizrādi pārceļ uz 2015. gadu, tajā pašā laikā pēc sākotnējiem plāniem filmai bija jāparādās uz ekrāniem 2014. gada vasarā. Kaut kāda iemesla dēļ pirmizrādi pārcēla par veselu gadu, kāpēc — tas netika teikts. Kaut gan klīst baumas, ka tas saistīts ar to, ka filmas ražošana atpaliek no noteiktā grafika.
Bez tam, joprojām ir atklāts jautājusm, vai «Juras perioda parku 4» uzņems 3D formātā. Studijas Universal Pictures pārstāvji, kas nodarbojas ar filmu, pagaidām nesteidzas atbildēt uz jautājumu par filmas formātu.
Atgādināsim, ka filmas režisors būs Kolins Trevorovs. Kādu laiku pie projekta strādāt taisījās pats Stīvens Spīlbergs, taču galu galā savu darbu viņš uzticēja citam inscenētājam.
Pēdējais «Juras perioda parks» uz ekrāniem iznāca pirms 12 gadiem — 2001. gadā. Pati pirmā filma tālajā 1993. gadā. Spīlbergs filmēja tikai pirmās divas daļas. Trešo filmu — režisors Džo Džonstons. [Un tā pēc visu domām bija neveiksme — t.p.]
http://top.novostimira.biz/fulltext_5985...

3.

Uzņems seriālu pēc Dž. K. Roulingas romāna.

Sadarbojoties telekanāliem BBC un HBO, tiks izņemts miniseriāls pēc britu rakstnieces Dž. K. Roulingas romāna "Nejaušā vakance" motīviem. Miniseriāla kopējais garums būs aptuveni trīs stundas. Roulinga būs seriāla galvenā producente.

2012. gadā izdotā "Nejaušā vakance" bija rakstnieces pirmais romāns pieaugušo auditorijai. Iepriekš viņa bija izdevusi bērnu grāmatas, no kurām populārākā bija sērija par pusaugu burvi Hariju Poteru. [Man kaut kā šķiet, ka tā bija viņas VIENĪGĀ sērija - ils]

BBC jau 2012. gadā paziņoja, ka grāmata tiks ekranizēta televīzijā. Lai arī "Nejaušā vakance" saņēma pretrunīgus kritiķu vērtējumus, tā tomēr kļuva par bestselleru. [Bija pat tādi, kas sacīja, ja šo romānu būtu iesniedzis publicēšanai nepazīstams autors, to ar garantiju atmestu atpakaļ - ils]

Romānu iesāk kādas Pegfordas pilsētas amatpersonas negaidītā nāve un pilsētas vidusslānis uzreiz sāk kalt plānus, kā neļaiķa vietā ievēlēt cilvēku, kas palīdzētu tiem atbrīvoties no atbildības par nolaistu dzīvojamo rajonu.

Amerikāņu telekanāls HBO piedalījies Harija Potera filmu veidošanā. Sērijas kopējie ieņēmumi no biļešu pārdošanas kinoteātros pārsniedz 4,6 miljardus sterliņu mārciņas (5,6 miljardus eiro).

No nedēļraksta "Latvijas Televīzijas programma" 2014. gada 20. numura.

4.

Arheoloģijas sensācija: atrasts Kolumba kuģis.

Karību jūrā pie Haiti krastiem atrasts vraks, kas, iespējams, ir Kristofora Kolumba slavenākās ekspedīcijas flagmaņkuģis "Santa Maria".

Zemūdens arheologs Berijs Klifords, kurš pētījis kuģa atliekas, ir par to pārliecināts. Intervijā Klifords norāda, ka atradis vraku precīzi tajā vietā, kur saskaņā ar kolumba sacīto pirms vairāk nekā 500 gadiem uz sēkļa uzskrēja "Santa Maria".

Kuģa vraks iestrēdzis uz rifa Haiti ziemeļu piekrastē 3-5 metrus zem ūdens. Klifords atklāj, ka visspilgtākā liecība, kas apliecina viņa teorijas patiesumu, ir 15. gadsimta lielgabals, kas atrasts pie vraka. Kuģa lielums atbilst "Santa Maria" izmēriem, pie tā atrastie akmeņi - vietai Spānijā, kur tas būvēts.

"No kuģa vrakiem man tas ir Everests. Šis kuģis mainīja cilvēces vēstures gaitu," saka Klifords. Ja viņa teorija apstiprināsies, tas būs viens no nozīmīgākajiem zemūdens arheoloģijas atklājumiem vēsturē. [Cik man zināms, neviena karavella nav saglabājusies no tiem laikiem, tāpat kā arī neviens šādu kuģu tipa rasējums, arī neviens karavellas vraks neesot līdz šim atrasts. Tāpēc visas replikas, kas būvētas, ir taisītas pēc zīmējumiem uz gleznām, kurās karavellas ir tikušas attēlotas. Stāstos teikts, ka kuģiem bijušas izcilas kuģošanas īpašības, taču replikām tādu neesot - ils]

"Santa Maria" bija flagmaņkuģis nelielajā flotē, ar kuru Kolumbs devās jūrā cerībā atrast rietumu ceļu uz Ķīnu un Indiju. Tā vietā 1492. gada augustā viņš sasniedza Amerikas krastus.

No "Kas jauns avīzes" 2014. gada 20. numura.