Ļoti īsas ziņas 2014-02-12

1.

Fiksēts savāds notikums uz Marsa
Apollo, ceturtdiena, 2014. gada 16. janvāris

Blakus Marsa izpētes pašgājēja robotam «Opportunity», kas jau vairāk nekā mēnesi nav izkustējies no vietas, pēkšņi uzradies dīvains melnbalts akmens - šim atradumam uzmanību pievērsis Krievijas blogeris Vitālijs Jegorovs.
«Opportunity» uz Marsa atrodas jau gandrīz desmit gadus - kopš 2004.gada 24.janvāra. Pašlaik robots atrodas blakus Indevora krāterim, kur «gaida Marsa ziemas beigas». Kopš novembra tas nav izkustējies no vietas.


Jegorovs pamanījis, ka savādais akmens nebija redzams pēc 3536 Marsa dienām kopš «Opportunity» misijas, bet tas parādījās 3537.dienā. Blogeris norāda, ka viena akmens puse ir balta, uz tās redzami melni plankumi. Otru akmens pusi sedz putekļi, tāpēc tas nevarētu būt nesen nokritis meteorīts.
Jegorovs pieļauj, ka «Opportunity» varētu būt akmeni izrušinājis kustības laikā, ja vien tas visu šo laiku nebūtu stāvējis nekustīgs.

http://www.apollo.lv/zinas/foto-fiksets-savads-notikums-uz-marsa/632248?utm_source=inbox&utm_campaign=news&utm_medium=newsbox

2.

Kāda nacionālistiski noskaņota krieva jautājumi ASV.
Autors anonīms, jo atsauces vienā portālā uz otru portālu un otrādi.

Kāpēc ASV nepamana to, ka 70 pasaules valstīs ir noteikta kriminālatbildība par homoseksuālismu, nepamana, ka 7 valstīs par to draud pat nāves sods, šo valstu vidū — Sauda Arābijā, kas ir amerikāņu tuvākais sabiedrotais Tuvējos Austrumos, bet pamana likumu par geju propagandas aizliegumu Krievijā?
Kāpēc ASV nepamana faktu, ka narkotrafiks kopš 2000. gada (tas ir, kad NATO okupēja šo valsti) ir palielinājies 10 reizes?
Kāpēc ASV ir pievērsuši un pievērš uzmanību Irānas «kodoldraudiem», bet aizmirst, ka arī Izraēlai ir atomieroču, taču tā sauktā «Kodolkluba» biedre šī ebreju valsts nav?
Kāpēc ASV runā par Kosovas tiesībām uz neatkarību, bet par Skotiju, Kataloniju, Dienvidosetiju un Abhāziju aizmirst?
Kāpēc ES un ASV runā, ka nedrīkst piemērot spēku pret «miermīlīgiem demonstrantiem», bet viņu policija var mierīgi nošaut garāmgājēju?
Kāpēc pēc ASV domām nāves sods ir tirānija, bet tajā pašā laikā pašās ASV, kas it kā ir demokrātija — nāves sods nav atcelts?
Kāpēc ASV neievēro to, ka Lielbritānija grib izstāties no ES, taču cītīgi grib piespiest Ukrainu parakstīt asociācijas līgumu?
Kāpēc Kadāfi, Asads, Lukašenko, Putins un tagad jau Janukovičs ir tirāni, bet Bušs un Obama (viens ir izraisījis trīs karus, otrs tos turpina) nav?
Atbilde ir vienkārša, tāpēc ka ASV un Anglijai tas ir izdevīgi. Tas arī viss. Nekādu citu argumentu nevar būt.
Viņiem ir vairāk informatīvu, finanšu un pat militāru resursu. Taču tas ir tikai pagaidām. Es domāju, ka tas fakts, ka spēku balanss mainās uz mūsu pusi — ir acīmredzams.

Tieši tāpēc viņi kvankšķ un uzvedas tieši tā. Visas Krievijas vēsturē viņiem «labie» ir bijuši tikai Jeļcins un Gorbačovs.
Atcerēsimies, ko šadas kritikas, kas saņemta no ienaidniekiem, gadījumā ir teicis biedrs Staļina: «JA MŪS LAMĀ MŪSU IENAIDNIEKI — tātad mēs visu darām pareizi!»

http://fishki.net/1240515-my-vse-delaem-pravilno.html

[Uzdevums cilvēkiem, kas interesējas par politiku, nepiekrīt autoram un vēlētos ar laiku politikas jomā strādāt: «Lai gan autors domā, ka viņa jautājumiem pretargumentu nav, pamēģiniet tos atrast!» - t.p.]

3.

Vampīri eksistē!
Ņujorkā ne pirmo gadu eksistē vampīru izpētes centrs, ko vada paranormālo parādību speciālists, doktors Stefans Kaplans. Pēc profesora vārdiem, viņa pētījumu objekti ir 25 vampīri. Bez tam, viņš personīgi pazīst 500 vampīrus, 300 no viņiem dzīvo ASV, bet pārējie - Anglijā. Tomēr, kā likums, viņi nelieto cilvēku asinis, bet gan - dzīvnieku - visbiežāk, govju vai vistu. daži dzer viens otra asinis, vai atrod tādu partneri, kas ļauj to viņiem darīt labprātīgi.
Kaplans ir organizējis kaut ko līdzīgu vampīru apvienībai, kur pēdējie ierodas, lai savstarpēji pakomunicētos. Kā liecina kaplans, vampīriem visbiežāk ir tumši mati un brūnas acis. Pēc statistikas, viņi dzīvo ilgāk un izskatās jaunāki par saviem vienaudžiem. Vairums vampīru nemaz nav agresīvi. Viņi nespēj izdzert tikdaudz asiņu, lai savu upuri nogalinātu, un praktiski nekad neuzbrūk cilvēkiem, ja vien tie paši to negrib. Atšķirībā no mītiskajiem radiem, reālie vurdalaki nebaidās no lūgšanām, krusta un svētā ūdens. Ķiploki viņiem patiešām nepatīk - iespējams, ka tāpēc, ka tie saskalda taukus, ko satur asinis.
No nedēļraksta "Taini i zagadki" 2014. gada 3. numura.