Ļoti īsas ziņas 2013-08-09

No nedēļraksta "Taini XX veka" 2013. gada 30. numura, sagatavojis Igors Ņikitins.

 1.

Ledus laikmets sāksies 2016. gadā.

Japāņu pētnieks Mototaka Nakamura, izanalizējis temperatūras izmaiņas Grenlandes jūrā, sākot ar 1957. gadu, secinājis, ka mūsu planētas Ziemeļu puslodē Ledus laikmets sāksies 2016. gadā. Zinātnieks paredz, ka siltuma periods beigsies 2015. gadā, bet ar nākošo gadu sāksies ilgs temperatūras pazemināšanās periods. Cik auksts paliks laiks, to pētnieks neprecizē.

 2.

Dārzeņi “domā”, ka viņi ir dzīvi.

Raisa universitātes pētnieki no Hjustonas, ASV nonākuši pie secinājuma, ka dārzeņi “jūtas” kā dzīvi pēc tam, kad viņi ir novākti. Izskatās tas tā: pat bez saknēm dārzeņi turpina reaģēt uz dienas un nakts maiņu, temperatūras svārstībām un citām izmaiņām apkārtējā vidē.

 

 

Kāpēc dārzeņiem vispār ir vajadzīgs tāds bioloģisks pulkstenis? Zinātnieki ir atraduši atbildi. Lieta tāda, ka šāds pulkstenis palīdz dārzeņiem efektīvāk aizstāvēties pret kaitēkļiem. Pētnieki ievēroja, ka kāpostiem bez gēniem, kas atbild par bioloģiskā pulksteņa darbu, daudz aktīvāk uzbrūk kukaiņi, nekā “normāliem”.

Un, lūk, izrādās, ka šis pulkstenis strādā vēl vairākus mēnešus pēc tam, kad kāposti ir novākti no lauka un guļ uz letes. Tas nozīmē, ka regulāri mainās tās garšas un derīguma īpašības.

-Iespējams, ka mums vajadzētu uzglabāt dārzeņus dienas un nakts maiņas režīmā un gatavot un ēst tos tad, kad to barības vērtība ir vislielākā, - saka viens no pētījumu iniciatoriem.

 3.

Britānija vairāk netic NLO.

Britu zinātnieki vairāk negaida, ka atlidos citplanētieši. Vairāk nekā pusgadsimtu eksistējusī īpašā Aizsardzības ministrijas nodaļa NLO pētīšanai (Ministry of Defences Ufo desk) oficiāli tiek slēgta.

Nodaļa divu cilvēku sastāvā visus šos gadus ir pētījusi visas ziņas no dažādiem avotiem par lidojošo šķīvīšu parādīšanos, “zaļajiem cilvēciņiem”, citplanētiešu nolaupītiem cilvēkiem un citāda veida informāciju par notikumiem, kas it kā ir saistīti ar viesiem no kosmosa.

Laiks tika patērēts daudz, bet rezultāti – nulle. Tāpēc Miglainās Albionas valdība nonāca pie secinājuma, ka, ja pat citplanētieši eksistē, tad britu kroni viņi neapdraud, tāpēc abiem nodaļas darbiniekiem tiks piemeklēts kāds derīgāks darbs.

 4.

Pārāk gudri cāļi.

Pēc 20 gadu ilgiem pētījumiem britu zinātnieki ir noskaidrojuši, ka intelekta līmenis cāļiem ir daudz augstāks, nekā četrus gadus vecam bērnam.

Jau piecas minūtes pēc dzimšanas cālēni māk skaitīt līdz pieci, viņiem ir pārsteidzoša paškontrole, ko nevar teikt par vairums cilvēkbērniem. Mazie, dzeltenie kunkulīši, kuros, var likties, smadzenēm vispār nav vietas, ļoti ātri iemācās orientēties apkārtnē pēc Saules; nemetas virsū barībai uzreiz, ja jūt, ka pēc laiciņa dabūs vairāk; saprot, ka objekts, kas pazudis no redzesloka, nav pazudis pavisam un var atgriezties jebkurā brīdī. Pēdējo lietu cilvēkbērns iemācās tika gada vecumā.