Ļoti īsas ziņas 2013-04-28

1.

Maikls Stražinskis no seriāla “Babylon-5” paskaidro, kāpēc vairums zinātniski fantastiskās TV filmas, ko rāda, ir briesmīgas.

Sarunājoties ar Slashdot, “Babylon-5” radītājs D.z Maikls Stražinskis met zibeņus par televīzijas attieksmi pret zinātnisko fantastiku.

Problēma ir apstāklī, ka viņi joprojām neiztver ZF nopietni, vai pat jūtas apdraudēti no tās. Man ir bijuši vadītāji, kas saka, ka filmas par kosmosu nestrādā, cilvēkus neinteresē tas, kas ar varoņiem var notikt kosmosā, sižetam jārisinās uz Zemes, citādi neviens to neskatīsies. Man ir teikuši: «Filmējiet visu, ko vēlaties, tik un tā ZF nav nekādas jēgas». Tāpēc, ka par ZF viņi vienmēr domā, ka tur pasaules liktenim ir jākarājas mata galā. Ja jūs gribat uzņemt drāmu, neviens nesaka, piemēram, ka slepkavības noskaidrošanai ir jābūt saistītai ar pasaules glābšanu, taču viņi to jūt, ka tā tam jābūt, jo citādi, kas tā par ZF. Tāpēc tas tik bieži parādās kino. Ļoti traki, bet viena no labākajām, klasiskajām ZF filmām - «2001.» šdien vispār nevarētu parādīties. Nekādā ziņā. Viņi sacītu — pārāk gudra. Nav darbības. Neatbilst prasībām un domāšanas veidam.

 

 

Es tomēr gaidu, ka paradigma mainīsies un tas ļaus tīklam un studijai Execs ieraudzīt, ka ZF ir tāds pat, kā jebkurš cits žanrs, kurā ir loģika, raksturi — pamatoti, idejas — sarežģītas un domāšana — progresīva. Taču es uztraucos, ka manas dzīves laikā tas tomēr nenotiks.

http://io9.com/babylon-5s-j-michael-stracynski-explains-why-most-tv-476476772

 2.

Bruņiniekus palūdza neizvērsties.

Viborgas (Krievija) administrācija aizliedz populāro rekonstruktoru turnīru ar formulējumu: “nav patriotisks, ir pretrunā ar nācijas garīgu apvienošanu”.

Viborgas administrācijas vadītāja vietnieks Aleksejs Turkins paziņojis, ka tradicionālais rekonstruktoru turnīrs “Bruņinieku pils” ir “politiski nekorekts”. Ierēdnis pieprasa aizliegt festivālu, kas katru gadu aicina tūkstošiem tūristu, tāpēc ka tas propagandē Teitoņu ordeņa simboliku un “ir pretrunā ar mūsdienu Krievijas Federācijas iekšējo politiku”. “Bruņinieku pils” organizētājiem ir aizdomas, ka problēmas ar varas iestādēm viņiem ir noorganizējuši konkurenti.

Turnīram “Bruņinieku pils” bija jānotiek Viborgas pilī 2013. gadā, no 26. līdz 28. jūlijam. Taču pasākums, kas vietējiem iedzīvotājiem un tūristiem jau bija kļuvis par kulta objektu, šajā gadā var nenotikt: pilsētas administrācijas ierēdņi uzskata, ka festivāla organizatori – vēsturiskās rekonstrukcijas klubs “Teitoņu ordenis” - nav pietiekoši patriotiski, bet pasākuma tēma “runājot pretī Krievijas iekšpolitikai”.

Trešdien, 17. aprīlī tīmeklī bija publicēta pilsētas administrācijas vadītāja vietnieka Alekseja Turkina vēstule, kas adresēta “Muzeju aģentūras” direktoram; aģentūras filiāle ir Viborgas pils. Ierēdnis raksta, ka pasākums ir “nevēlams” un netiks saskaņots, jo organizatori, par kuriem it kā ir sūdzējušies vietējie iedzīvotāji, laikus neesot brīdinājuši par turnīru.

“Tāpat izraisa bažas paredzētā pasākuma politiskais nekorektums”, - ierēdnis raksta, - “Teitoņu ordenis” ir vēsturiski izveidojusies Krievzemei naidīga struktūra, ar kuru varonīgi cīnījās Svētais, labticīgais kņazs Ņēvas Aleksandrs”.

Vēstulē teikts, ka kara gados “vācu-fašistu iekarotāju pūļi ielauzās mūsu Dzimtenes teritorijā” ar teitoņu ordeņa simboliku.

http://mn.ru/society/20130417/344293906.html

 3.

Pensionāres, kas bija aizsūtījušas Putinam pensijas pielikumus, izsauca "uz paklāja".

12.04.2013.

Sievietes uzaicināja uz sarunu Čeļabinskas apgabala (Krievija) Troickas pilsētas administrācija. Viņu personas ieinteresēja ierēdņus tad, kad sieviešu sūtījums ieguva plašu rezonansi. Valentīna Vladimirova un Ludmila Kosolapova aizsūtīja uz prezidenta administrācijas adresi savus pielikumus pensijām, attiecīgi: 300 un 289 rubļus. Naudas pārvedumam viņas pievienoja telegrammu, kurā aicināja Vladimiru Putinu neko sev neatteikt.

Kā raksta Gazeta.ru, Troickas mērijā sievietēm pastāstīja par Kriminālkodeksa 319. pantu - "Varas pārstāvja apvainošanu". Pēc ierēdņu domām, pensionāru rīcība atbilst tieši šim pantam.

RSN [300 Krievijas rubļi ir apmēram 5 lati – t.p.]

http://www.rusnovosti.ru/news/256474/

 4.

Troņu spēles varoņu raduraksti.

http://cdn.pastemagazine.com/www/blogs/1000words/2012/05/17/GoTInfographic_2000px.jpg