Ļoti īsas ziņas 2013-04-07

1.

Vīrieši izmirs pēc 5 miljoniem gadu
Austrāliešu zinātniece Dženija Greivsa apgalvo, ka dzimumu cīņā zaudēs vīrieši, kuri arī pavisam izzudīs apmēram pēc pieciem miljoniem gadu, raksta The Daily Mail.
Zinātnieces pētījumos noskaidrots, ka sievietes X hromosoma satur vairāk nekā 1000 gēnu. Kā zināms, sievietei šādas hromosomas ir divas - XX. Vīrišķā Y hromosoma sākotnēji saturēja tikpat daudz gēnu kā sievišķā X hromosoma.
Taču simts miljonos gadu tā lēnām iznīka, atstājot vien mazāk nekā 100 gēnu.
Viens no tiem ir SRY gēns, kas atbild par pēcnācēja dzimumu.
Ja vienā no sievietes X hromosomu gēniem ir kāds defekts, to kompensē tā paša gēna normālā versija otrajā hromosomā. Pastāv pavisam niecīga varbūtība, ka abās hromosomās būs gēni ar defektiem. Savukārt vīriešiem šādu rezervju nav, jo X hromosoma satur 1098 gēnus, kamēr Y hromosoma — tikai 78 gēnus, turklāt tikai daļai no tiem ir kopijas X hromosomā. Tādējādi sievietēm ir vismaz par 1000 gēniem vairāk nekā vīriešiem, kas padara viņas izturīgākas pret slimībām.

 

 

Greivsa uzskata, ka tieši šis fakts liek prognozēt vīrišķā dzimuma izmiršanu: «Tā ir ļoti slikta ziņa vīriešiem. Tiesa, labā ir tāda, ka tas notiks ļoti ilgi un lēni - pēc pieciem miljoniem gadu!»
Protams, zinātnieces versijai ir pretinieki un kritiķi, kuri uzskata,
ka pēc 5 miljoniem gadu medicīna sen jau būs labojusi šo trūkumu.
Citi skeptiķi saka, ka pēc tik ilga laika jau sen pasaulē būs cita veida cilvēki un tādi, kādus mēs redzam šodien, jau sen būs izmiruši!

http://www.tvnet.lv/sievietem/attiecibas/459458-viriesi_izmirs_pec_5_miljoniem_gadu

[Manuprāt, pēc 5 miljoniem gadu pati cilvēce sen jau būs kā izmirusi – ila piezīme]

2.

Militārais eksperts: Jauns pasaules karš sāksies tuvāko 10 gadu laikā
Apollo, ceturtdiena, 2013. gada 4. aprīlis
Jauns pasaules karš sāksies tuvāko desmit gadu laikā, taču kāds tas būs – «aukstais» vai «karstais» - to paredzēt nevar, uzskata Krievijas Militāro Zinātņu akadēmijas profesors Sergejs Malkovs.
«Kādā situācijā mēs atrodamies? Tuvākos desmit gadus mūs sagaida politiska un tehnoloģiska nestabilitāte,» akadēmiķi citē Krievijas ziņu aģentūra «Interfax».
Profesors atzīmējis, ka Maskavas Valsts universitātes speciālisti ir analizējuši ekonomiskos ciklus un militārās agresijas līmeni pasaulē pēdējo 200 gadu laikā. Pētījumi liecinot, ka kari pasaulē un ekonomiskie cikli ir sinhronizēti.
Malkovs stāsta, ka Trešo pasaules karu jau esam pieredzējuši – tā dēvēto Auksto karu, kas faktiski bija konflikts starp Padomju Savienību un ASV.
«Tagad mēs sagaidām ceturto pasaules karu, tas būs tuvāko desmit gadu laikā,» sacīja viņš.

http://www.apollo.lv/zinas/militarais-eksperts-jauns-pasaules-kars-saksies-tuvako-10-gadu-laika/561378?utm_source=inbox&utm_campaign=news&utm_medium=newsbox

[Ja gribam būt precīzi, tad 4. pasaules karš jau sen iet vaļā, tas sākās pēc uzbrukuma Dvīņu torņiem, kad ASV prezidents izsludināja karu pret terorismu. Paskaitiet, cik lokālu karu notiek pasaulē! Skaitot sanāks kādi 60. Vai tad kopā tas nav īsts pasaules karš. No otras puses, visu iepriekšējo pasaules karu galvenais iemesls bija pasaules pārdalīšana. Pašlaik es kaut kā īpaši neredzu valstis, kas vēlētos nopietni ko pārdalīt globālā mērogā. Krievija grib atpakaļ PSRS? Ietekmi atjaunot, jā, bet vai teritoriju, šaubos. PSRS beigu posmā krievi sastādīja 60% no visiem iedzīvotājiem, ja PSRS būtu pastāvējusi līdz 21. gadsimtam, krievi tur jau būtu mazākumā. Vai viņi to gribētu? Jau tagad uztraucas, ka Maskava pārpildīta ar aziātiem - i.p.]

3.

Mazliet vēstures

1930. gadi.
Tā saucamie „izņemtie” bērni no dzimtenes nodevēju ģimenēm Foto un Narkomprosa speciālie bērnu nami. 1930-ie.

citāts no NKVD operatīvās pavēles:
"Bērni, kas vecāki par 15 gadiem, ja pēc NKVD darbinieku ieskata viņi tika atzīti par sociāli bīstamiem un spējīgiem veikt pretpadomju darbības, tika sūtīti vai nu uz nometnēm, vai uz NKVD labošanas darba kolonijām vai īpaša režīma Narkomprosa bērnu namiem. Zīdaiņi kopā ar mātēm tika sūtīti uz nometmēm, no kurienes pēc 1 – 1,5 gadu vecuma sasniegšanas tika nosūtīti uz Narkomzdrava bērnu namiem vai silītēm. Bērni vecumā no 3 līdz 15 gadiem tika izvietoti Narkomprosu bērnu namos (KGB arhīvs; materiāli no «Pretpadomju trockistu centra» lietas pārbaudes ,s. 3, 53.-64. lpp.).
Pēc stāvokļa uz 1938.gada 4.augustu represētajiem vecākiem izņemti 17355 bērni un tika plānots izņemt vēl 5 tūkstošus bērnu (Partkomisijas arhīvs, Molotova personīgā lieta, s. 20, 98.-100.lp.).

http://you1917-91.narod.ru/vilenskiy_deti_gulaga.html

1980. gadi.
http://skif-tag.livejournal.com/791874.html