Ļori īsas ziņas_2013-02-03

1.

Sieviete atkarīga no kaķu spalvu ēšanas
Autors: Diena.lv. 2013. gada 29. janvāris

Lisai, 43 gadus vecai sievietei no Detroitas, piemīt ļoti dīvaina atkarība - viņai ļoti garšo kaķu spalvas, ziņo Daily Mail.
Viņas atkarība sākās 15 gadus atpakaļ. Kopš tā laika viņa viņa apēdusi 3 200 spalvu kamoliņus. Viņa tos salasa pa visu dzīvokli, bet labākā spalva esot tieši "uz kaķa". Lisa nonākusi tik tālu, ka viņa savu kaķi arī laiza. Viņasprāt, tas ir normāli, jo tā darot arī kaķu mazuļu mammas.
Sieviete domā, ka kaķu spalvu košļāšana ir relaksējoša. Viņa kaķu spalvu salīdzina ar kokvilnas konfekti.

http://www.diena.lv/tautas-zinas/foto-video/sieviete-atkariga-no-kaku-spalvu-esanas-13990600
[Zināju, ka ir cilvēki, kas ēd zemi, bet šo pat nevarēju iedomāties! – ils]

2.

"Krēslas" ietekme.
Kādreiz, kad Džoanna Roulinga rakstījas savus Harija Potera romānus, pat pieaugušie, kas rauca par tiem degunus, bija spiesti atzīt, ka vismaz vienu svētīgu darbu viņa ir paveikusi - bērniem un jauniešiem atkal ir iepaticies lasīt grāmatas. Arī tagad, kad tikko sāk norimt vampīrsāgas "Krēsla" kaislības, par spīti graujošām kritikām, it īpaši par kino, cilvēki ir atraduši pāris lietu, kas runā sāgai par labu. Pēc amerikāņu vecāku domām, sāga labvēlīgi ietekmē jauniešus. Vampīrs Edvards un skolniece Bella ir visai atturīgi savās seksuālajās attiecībās pirms kāzām un, pateicoties grāmatu un filmu popularitātei, abi sniedz lielisku piemēru tūkstošiem pusaudžu.
Sāgas labvēlīgo ietekmi atzīst arī mediķi. Skaistuļu-vampīru ādas marmora bālums radījis modi un daudzi jauni cilvēki sakuši atteikties no solāriju apmeklēšanas. Pateicoties tam, pēc speciālistu domām, jaunatnes vidū krietni smazināsies vēža slimnieku skaits.
[Ziņa tapusi, izmantojot preses materiālus. Konkrēti, izdevumu "Taini XX veka".]

3.

Pāris piedzīvo šoku, uzzinot, ka stādījuši puķes vērtīgā zārkā
Apollo, otrdiena, 2013. gada 29. janvāris
Priekšmets, kuru kāds britu pāris 30 gadus izmantoja par puķupodu, izrādījies 2000 gadu sens marmora zārks un tā vērtība ir aptuveni 100 000 britu mārciņas, ziņo britu mediji.
Sarkofāgs britu pāra mājas pagalmā palicis vēl no iepriekšējiem mājas īpašniekiem, kas izvācās 1982.gadā.
Pārim radās aizdomas, ka puķupods ir daudz vērtīgāks nekā viņiem šķitis, kad līdzīgu ornamentu redzēja uz kāda priekšmeta, kas tika izlikts izsolē. Pieaicinātie eksperti apstiprinājuši viņu aizdomas.
Eksperti atzinuši, ka pensionāru pāris bijis šokā, uzzinot, cik vērtīgs ir priekšmets, kas ilgus gadus bijis viņu puķupods.
Romiešu zārks ir dārgāks nekā pensionāru māja, ko viņi iegādājās pirms 30 gadiem.
Izsoļu nama pārstāvis, komentējot atradumu, pauda pārsteigumu, ka tik vērtīgs priekšmets ilgus gadus nostāv dārzā.
Nav gan skaidrs, kā tas nokļuvis Lielbritānijā.
14.februārī sarkofāgs tiks izlikts izsolē.
Pensionāru pāris lūdzis neizpaust viņu vārdus.

http://www.apollo.lv/zinas/paris-piedzivo-soku-uzzinot-ka-stadijusi-pukes-vertiga-zarka/551606?utm_source=inbox&utm_campaign=news&utm_medium=newsbox

4.

Februārī Zemei rekordtuvu palidos garām asteroīds
Autors: Signe Apsīte. 2013. gada 1. februāris

Februārī Zemei garām palidos asteroīds, kas pietuvosies pat tuvāk nekā ģeostacionārajā orbītā riņķojošie satelīti, taču ASV Nacionālā aeronautikas un kosmosa pārvalde (NASA) mierina, ka par 2012 DA14 dēvētais akmens veidojums neapdraud mūsu planētu.
Asteroīds, kas diametrā sasniedz 57 metrus un pielīdzināms aptuveni pusei futbollaukuma, palidos garām Zemei 15. februārī tikai aptuveni 34 500 kilometru attālumā. Atsevišķas prognozes vēsta, ka tas varētu pietuvoties pat vēl 10 tūkstošus kilometru tuvāk. Tas būs tuvāk Zemei nekā daudzi komunikāciju vai laikapstākļu novērošanas satelīti.
«2012 DA14 noteikti netrāpīs Zemei. Asteroīda orbīta ir pietiekami zināma, lai izslēgtu sadursmes iespējamību,» NASA pārstāvi Donu Jeomenu citēja The Huffington Post. Viņš uzsvēra, ka 2012 DA14 pietuvosies rekordtuvu, jo līdz šim novērojumu vēsturē nav datēts tik tuvs asteroīda lidojums garām Zemei. Pēc zinātnieku aplēsēm, 2012 DA14 izmērā līdzīgi asteroīdi palido garām Zemei reizi 40 gados.
Lai gan draudu nav, šāda lieluma asteroīds, ietriecoties Zemē, spētu iznīcināt pat veselu pilsētu. Tā trieciens būtu pielīdzināms aptuveni 2,4 megatonnām trinitrotoluola jeb TNT, vēstīja French Tribune.
Asteroīdu pirmo reizi pamanīja observatorija Spānijā 2012. gada 23. februārī, kad tas pagāja garām Zemei 1,6 miljonu kilometru attālumā. Tā orbitālais periods bija 366 dienas, tāpēc tas šā gada februārī atkal lidos garām Zemei. Taču šoreiz, pateicoties pietuvinājumam Zemei, tā periods samazināsies no 366 līdz 317 dienām. Kā prognozē zinātnieki, nākamo reizi 2012 DA14 mūsu planētai lidos garām tikai 2046. gada 16. februārī un būs vismaz 60 tūkstošu kilometru attālumā.

http://www.diena.lv/pasaule/februari-zemei-rekordtuvu-palidos-garam-asteroids-13991288