Lora Vuda. Popija Pima

Apraksts par autori un viņas daiļradi

Faraona lāsts Poppy Pym and the Pharaoh's Curse

Skolā, kurā mācās Popija, vajadzēja atvērties seno ēģiptiešu mākslas izstādei. Pēc eksponātu atnešanas skolā sāka notikt noslēpumaini negadījumi. Apkārtējie cilvēki to redz kā vienkāršas sakritības, taču Popija nav velti tik ļoti iecienījusi lasīt detektīvu stāstus. Viņa ir pārliecināta, ka notiekošais ir daļa no viltīga plāna. Kāds vēlas nozagt slaveno rubīna skarabeju! Taču, lai viņš piesargās! Popija ir sākusi izmeklēšanu un noteikti izvilks nelieti gaismā!

https://eksmo.ru/book/detektiv-poppi-pim-kniga-1-u-n--ITD889605/

Dubultmīka Poppy Pym and the Double Jinx

Palīdzot bibliotēkā, Magoņa uzzina, ka viņas skolā ir aprakti dārgumi! Tas bija apmēram šādi: pēc skolas dibinātāja nāves viņa mantinieki neatrada ne monētiņu, bet tikai dīvainu testamentu, kur tika ierosināts atrast dārgumus, izmantojot atbildes uz mīklām. Vairāk nekā simts gadu laikā neviens nav spējis tikt galā ar norādēm, un tas viss ir pārvērties par leģendu. Popija nevar ignorēt tik krāšņu piedzīvojumu! Viņa aizrautīgi sāk nodarboties ar šo lietu. Bet izrādās, ka viņai ir konkurents. Kādam izdevās atrisināt pirmo un otro pavedienu, kas nozīmē, ka Popijai ir ļoti maz laika, lai atrisinātu trešo mīklu un pirmai atrast dārgumus!

https://eksmo.ru/book/detektiv-poppi-pim-kniga-2-u-n--ITD889727/

Kontrabandista noslēpums Poppy Pym and the Smuggler's Secret

Garlaicīgu klases nodarbību vietā - sērfošanas nodarbības! Gultas vietā istabā - guļammaiss teltī. Kas varētu būt vēl labāk? Tikai kāds sens noslēpums, Popija uzskata, un viņas cerības piepildās. Skolas ekskursijas laikā viņa ieiet pilī ar īstu seno noslēpumu! Par to, pat rokasgrāmatā ir rakstīts! Apmēram pirms divsimt gadiem viens vīrietis pazuda no pils aizslēgtās istabas. Pēc tam istaba tika rūpīgi pārmeklēta, bet slepenas ejas netika atrastas. Un tas nozīmē ko? Šī lieta attiecas uz Popiju, visu laiku labāko detektīvu meiteni!

https://eksmo.ru/book/detektiv-poppi-pim-kniga-3-u-n--ITD889736/

Melnā penija noslēpums Poppy Pym and the Bestly Blizzard

Popija ir centīga detektīve-iesācēja un labi pārzina šī žanra likumus. Piemēram, ja neliela daļa cilvēku nonāk ieslēgti nomaļā īpašumā murgainā sniegputenī, tad noteikti kaut kas notiks. Un tā tas notika. Trūkst “melnā penija” - Popijas labākās draudzenes ģimenes relikvijas. Protams, Popija nekavējoties uzsāka izmeklēšanu. Bet vēsture ir veikusi negaidītu pavērsienu - relikvija ir atgriezusies. Tā tika atrasta Ziemassvētku pudiņā, un tas vēl vairāk visu sarežģī. Popija negrasās padoties - "melnais penijs" viņai atklās visus savus noslēpumus!

Foršs pusaudžu detektīvs ar galveno varoni Pepijas Garzeķes stilā - drosmīgs, možs, gudrs un mazliet pārgalvīgs! Šī grāmata ir pelnīti saņēmusi izdevniecības Montegrapp un Scholastic balvas, pateicoties aizraujoši uzrakstītiem piedzīvojumiem, labi izstrādātiem tēliem un spilgtam autores stilam. Popija risina ne tikai detektīvu mīklas, bet arī parastās pusaudžu problēmas. Piemēram, kā palikt pašai skolas vidē vai, kā saglabāt draudzību. Vienmēr ir patīkami atrast līdzības starp sevi un galveno varoni! Mūmijas, seno ēģiptiešu personāži, nelaimes gadījumi, noslēpumainas sakritības - tas viss notiek labākajās žanra tradīcijās. Tikai vairāk prieka! Lauva! Personāžu vidū ir īsts lauva, tāpēc tiek nodrošināts smaids uz lūpām un pacelts garastāvoklis!

https://eksmo.ru/book/detektiv-poppi-pim-kniga-4-u-n--ITD933087/

Par rakstnieci.

Dr Laura Wood ir zinātniece un rakstniece. Viņa ir Montegrappa Scholastic balvas par grāmatu jauniem bērniem rakstīšanu laureāte un sērijas “Popija Pima” autore.

Lorai patīk Georgette Heyer romāni, Fred Astaire filmas, ceļojumi uz tālām vietām, recepšu grāmatas, Jilly Cooper, dzeja, omulīgi vilnas džemperi, Edīte Nesbita, kraukšķīgas rudens lapas, Džeks Gilberts, jaunas kancelejas preces, sensāciju fantastika, sālītas karameles, feminisms, Rufus Sevela vaigu kauli, suņi un ingvera alus dzeršana.

https://www.amazon.co.uk/Laura-Wood/e/B016ZU6FNE/ref=dp_byline_cont_book_1