Liktenis: Cīņas nakts. Fate-stay Night

2006. gads. Atkal viens japāņu anime seriāls ar tādām lietām, kas ir visai specifiskas tieši anime. Pirmkārt, japāņu jociņi, kas var likties mazāk pieņemami. Otrkārt, tas attiecas arī uz citiem seriāliem - vardarbība. Anime ir visai īpatnēja parādība, to nevar vērtēt pēc mums ierastajām animācijas izpausmēm. Piemēram, varoņu emocijām tur ir konkrēta izpausme, pat ar īpašām zīmēm vai "nenormālām" grimasēm. Nepieradušam cilvēkam, tas var likties nesaprotami vai kaitinoši. Tāda neliela atkāpe. Konkrētā seriāla režisors Judži Jamaguči.

Pazaudējis savu audžutēvu, jauns puisis Siro Emija viens pats dzīvo milzīgā muižā. 16 gadu vecumā viņš ir izaudzis par labu, strādīgu un saimniecisku cilvēku, tāpēc viņu aprūpē un velta uzmanību uzreiz divas meitenes - jaunākā ir skolas draudzene Sakura Mato, vecākā - skolotāja Taiga Fudzimura, kas formāli ir viņa aizbildne, bet īstenībā - kā vecākā māsa.

Taču viss sabrūk, kad Siro uzzina, ka viņa dzimtā pilsētiņa ir arēna maģiskai cīņai par Svēto Grālu, kas notiek reizi vairāku paaudžu laikā. Tikai dzīve paliek arvien ātrāka un, kaut arī no pēdējās cīņas laika ir pagājuši tikai 10 gadi, jau briest jauns karš. Senie likumi vēsta, ka "karaliskajā cīņā" piedalās septiņi Meistari-magi, kas izsauc sev katrs vienu Kalpu - pagātnes vai nākotnes mūžīgo varoni. Meistars, kurš paliek dzīvs, kļūst par Grāla īpašnieku, tas ir milzīgs dārgums, kas var izpildīt jebkuru vēlēšanos.

Lielajā kaujā nav nekādu noteikumu, draugs var kļūt par pretinieku un nodot, nevilcinoties iedurot dunci mugurā. Uzzinot rūgto patiesību, Siro ir jāizdara smagu izvēli - atkāpties un atteikties no cīņas, vai doties kaujā, riskējot ar dzīvību, liekot uz kārts visu, kas viņam ir - mazas (kā viņš pats domā) maģiskās spējas, karstu sirdi, milzīgu vēlēšanos glābt visus tos, kuri viņam ir dārgi. Kad jau viss ir gandrīz nolemts, pēdējais piliens cēlsirdības un goda kausā būs zalās acis no tālajiem laikiem, kas atspīd tajā pašā naktī...

Seriāls krievu valodā: http://seasonvar.ru/serial-5169-Sud_ba_-_Noch__shvatki.html

Vikipēdijas lapa. http://typemoon.wikia.com/wiki/Fate/stay_night

Sēriāla epizodes online. http://www.crunchyroll.com/fatestay-night