Leinija Teilore. Sapņotājs Strendžs. Laini Taylor. Strange the Dreamer

Leinija Teilore (angl. Laini Taylor) ir amerikāņu rakstniece un māksliniece, fantāziju romānu autore jaunatnei. Viņas debijas grāmata pusaudžiem Lips Touch: Three Times iekļuva National Book Award 2009 finālā,to ilustrēja viņas vīrs Jim Di Bartolo. Īstie panākumi pie viņas atnāca 2011. gadā pēc rmāna Daughter of Smoke and Bone izdošanas. Tagad viņa dzīvo Portlendā (Oregonas štatā) ar vīru un mazo meitiņu Klementīni. Viņai ir vecāks brālis un jaunāka māsa.

Leinija Teilore (dzimusi 1971. gada 22. decembrī, Čiko, Kalifornijā, tas angļu Vikipēdijā, visās citās - dzimusi 11. decembrī) ir New York Times bestselleru autore, daudzu literāro konkursu laureāte, viņas romāni ir tulkoti 17 valodās. Vairāk pazīstama ir viņas sērija "Dūmu un kaulu meita".

«Sapņotājs Strendžs» – ir prēmijas Printz Honor Books 2018 ieguvējs un prēmijas National Book 2017. finālists.

Autores mājas lapa. http://www.lainitaylor.com/

Lazlo S6trendžs ir jauns bārenis, iedvesmots bibliotekārs, kura apdāvinātību slēpj raupjā āriene, viņš sapņo par zaudētās pilsētas stāstiem. Pirms 200 gadiem nežēlīgie dievi ir nozaguši debesis un atgriezuši Neredzamo pilsētu no pārējās pasaules. Cīņā par brīvību tas ir zaudējis pašu dārgāko - vārdu, palikušas tikai Raudas.

Cerībā atgriezt zaudētās debesis, apstākļu spiestais līderis Erils-Feins pulcē zinātniekus no visas pasaules. Izņemuma kārtā iespēja tiek dota arī Lazlo, radītājam, kurš ir gatavs doties līdzi sapnim līdz pasaules galam. Vai jauneklis spēs izglābt Raudas, vai arī dievi uz visiem laikiem ir salauzuši viņa iedzīvotāju garu? Neredzamajā pilsētā Lazlo gaida daudzi jautājumi, atbildes uz tiem viņš spēc iegūt tikai miegā, kur satiks noslēpumaino dievieti ar zilgo ādu.

Atsauksme.

Par Leiniju Teilori, kā par autori var stāstīt ļoti, ļoti daudz, visu ko. Taču pati galvenā viņas rakstura īpašība, liekas, ir neparasta fantāzija. Leinija teilori rada apbrīnojamas pasaules, neparastas un pasakainas, viņa piepilda tās ar maģiju un ļauj lasītājam kļūt par neticama ceļojuma daļu, metoties ar galvu visā notiekošajā.

Pats svarīgākais, kas jums būtu jāzina par "Sapņotāju Strendžu" ir tas, ka tā ir pasaka. Apburoša un brīnumaina. Iespējams, ka tas ir nedaudz nepareizs salīdzinājums, taču lasot es izjutu tādas pat sajūtas, kādas man rodas parasti, kad es skatos karsti mīlētās Disneja multfilmas. Tas ir kaut kas neticams, labs un atmiņā paliekošs uz visiem laikiem.

Neapšaubāmi, ka svarīgu lomu te spēlē Leinijas Teilores poētiskā valoda. Poētiska, kā dziesma, skaista un izsmalcināta, ļoti ažūra. Tā ir grāmata, kas jums atgādina to, kāpēc jūs kādreiz iemīlējat pašu lasīšanas būtību. Es atdzīšos, ka man bieži ir problēmas ar sērijas grāmatu lasīšanu. Pat, ja man ir pilnīga un neticama sajūsma par pirmo daļu, man vienmēr ir grūti uzreiz ķerties pie otrās daļas. Nē, tam nav nekāds racionāls skaidrojums, vienkārši es tā esmu iekārtota. Taču "Sapņotājs Strendžs" ir rets izņēmums. ĻOTI rets. Tāpēc, ka pēc tam, kad es aizvēru pirmās grāmatas pēdējo lapaspusi, es tūlīt pat ķēros pie otrās. Es nespēju atstāt šo stāstu, šo pasauli un personāžus aiz muguras, man vajadzēja vairāk.  (Djezelle)

https://www.litres.ru/leyni-teylor/mechtatel-strendzh/

Var lasīt krievu valodā.

http://loveread.ec/read_book.php?id=74778&p=1

Romāna turpinājums, ko sauc Muse of Nightmares, iznāca 2018. gada 2. oktobrī.