Leinija Teilore. Laini Taylor

Ameikāņu pusaudžu fantastikas autore. dzimusi 1971. gada 11. decembrī, Čiko, Kalifornijā, ASV. Viņai ir vecākais brālis Alekss un jaunākā māsa Emīlija. Kamēr Leinija auga, viņas ģimene daudz ceļoja, tāpēc nākamajai rakstniecei iznāca dzīvot Havaju salās, Kalifornijā, Itālijā, Beļģijā. Teilore beidza Kalifornijas Bērklijas Universitāti ar grādi angļu valodā. Viņa vienmēr ir sapņojusi kļūt par rakstnieci (tomēr savu pirmo grāmatu pabeidza 35 gadu vecumā), taču vispirms ir paguvusi strādāt par oficianti, grāmatu pārdevēju, tūrisma grāmatu redaktori Lonely Planet, ilustratori-dizaineri. 2004. gadā viņa sarakstīja grafisko romānu komiksu izdevniecībai Image Comics, ko ilustrēja viņas vīrs.

Viņas pirmais romāns "Tumsu Nesošais" (angļu: Dreamdark: Blackbringer) iznāca 2007. gadā. Tā turpinājums "Zīda dziedonis" (angļu: Dreamdark: Silksinger), kas iznāca 2009. gadā, ieguva «Cybil» prēmiju.

2011. gadā iznāca viņas slavenākās, pusaudžu fantastikas sērijas "Dūmu un kaulu meita" pirmā grāmata (angļu: Daughter of Smoke and Bone). Romāns iekļuva 2011. gada labāko pusaudžu grāmatu sarakstā pēcAmazon versijas. Turpinājums "Asins un gaismas dienas" (angļu: Days of Blood and Starlight) iekļuva tādā pašā sarakstā 2012. gadā.

Par rakstnieci jau bija raksts sakarā ar viņas grāmatas iznākšanu latviešu valodā: https://www.lffb.lv/raksti/lasit-talak/news/leinija-teilore-sapnotajs-strendzs-laini-taylor-strange-the-dreamer/?tx_news_pi1%5Bcontroller%5D=News&tx_news_pi1%5Baction%5D=detail&cHash=47e7d77b25ebc658ebc9d23a1bbfbbf5

Sīkāk livelib.ru:        

https://www.livelib.ru/author/344453-lejni-tejlor

Pirmā sērija «Faeries of Dreamdark»

Kad Tumsu Nesošā ļaunums palielinās, draudot ar pasaules galu, pret viņu saceļas tikai viena feiri. Tomēr Rietumu Vēja mazmeita Magpie Windwitch nav līdzīga citām feiri. Kaut arī viņa dzīvo dziļi sapņu tumšmežā, viņa ir veltījusi savu dzīvi, lai izsekotu un sagūstītu velnus, kas izbēguši no savām senajām pudelēm, darot to tāpat kā viņas varonis, leģendārais Bellatrikss (Bellatrix), pirms 25 000 gadiem.

https://www.livelib.ru/book/1000589731-blackbringer-laini-taylor

Sērija "Dūmu un kaulu meita".

Cikls par tūkstošiem gadu ilgo cīņu starp himērām un serafimiem, kas šoreiz izvēršas asiņainā karā, kas skar arī cilvēku pasauli. Cilvēki, himēras un serafimi mīl, cīnās, izdzīvo episkā panorāmā, kas nivelē visus dalījumus draugos un ienaidniekos, labajā un ļaunajā, patiesībā un melos.

Visā pasaulē eņģeļi nonāk no debesīm, pieliekot savu ugunīgo delnu, atstājot simbolu uz durvīm... Vecas bodītes putekļainā tumsā šausmīgs radījums vāc ingredientus tumšās maģijas melnajiem rituāliem. Pa piņķerīgajām Prāgas ieliņām studente-māksliniece Kerova steidzas uz nodarbībām. Viņa albūmā zīmē briesmoņus un visu laiku domā, ka tie ir viņas iztēles augļi. Viņa runā daudzās valodās - taču ne visas no tām ir cilvēku valodas. viņai ir koši zili mati - taču tas nav no modernas krāsas. Kerova bieži pazūd noslēpumainos "uzdevumos". Kas gan viņa ir? Kāda loma viņai būs paredzēta topošā karā starp Gaismu un Tumsu? Pēc New York Times versijas tā ir visizcilākā grāmata jauniešu auditorijai 2011. gadā.

https://www.livelib.ru/book/1000598534-doch-dyma-i-kostej-lejni-tejlor

Sērija "Sapņotājs Strendžs".

Leinija Teilore ir New York Times bestselleru autore, daudzu literāro konkursu uzvarētāja, viņas romāni ir tulkoti 17 valodās. "Sapņotājs Strendžs" - ir prēmijas Printz Honor Books 2018 ieguvējs un finālists prēmijai National Book 2017.

Lāzlo Strendžs ir jauns bārenis, aizrautīgs bibliotekārs, kura talantu slēpj raupja āriene, viņš sapņo par zudušās pilsētas stāstiem. Pirms divsimts gadiem nežēlīgie dievi ir nolaupījuši debesis un nogriezuši ceļus Neredzētajai pilsētai no pārējās pasaules. Cīņā par brīvību tā ir zaudējusi pašu dārgāko - vārdu, palikušas tikai Raudas. Cerībā atgūt zaudētās debesis, piespiedu līderis Erils-Feins vāc zinātniekus no visas pasaules. Īpaša iespēja rodas arī Lāzlo, kurš ir gatavs ceļot līdz pasaules malai, lai piepildītu savu sapni. vai jauneklim izdosies izglābt Raudas, vai dievi uz visiem laikiem salauzīs tās iedzīvotāju garu? Neredzētajā pilsētā Lāzlo gaida daudz jautājumu, atbildes uz kuriem viņš spēs iegūt tikai miegā, kur sastaps noslēpumainu dievieti ar ādu jūraszilgā krāsā.

https://www.livelib.ru/book/1002781562-mechtatel-strendzh-lejni-tejlor

Blogs.

http://www.lainitaylor.com/

Vikipēdija.

https://en.wikipedia.org/wiki/Laini_Taylor