Latvieši sākuši apdrošināties pret pasaules galu

13.oktobris 2012

Gada nogalē paredzētais kārtējais pasaules gals ir pamatīgi satraucis arī vairākus mūspuses cilvēkus un viņi steidz apdrošināties pret apokalipsi. Apdrošināšanas kompānija „Balta” saņēmusi pirmo lūgumu apdrošināties pret globālo kataklizmu.

Latviei_apdroins_pret_pasaules_galu_html_m77fd9c2fPasaules gals nav tikai reliģisku fanātiķu un mistisku matemātiķu problēma. Tā pamatīgi liek pasvīst arī pragmatiskajiem apdrošināšanas kompāniju darbiniekiem – nu arī Latvijā apdrošinās pret pasaules galu.

 

 

Drīz būs atlikuši vien divi mēneši līdz pareģotajam pasaules galam, kas pēc seno maiju kalendāra tulkojumiem tiek prognozēts šī gada 21. decembrī. Līdz ar šādu uzskatu izplatīšanos apdrošināšanas kompānija „Balta” saņem arī pavisam neikdienišķus un neparastus apdrošināšanas pieprasījumus. Nesen „Balta” ir saņēmusi aicinājumu apdrošināt kāda pasākuma dalībniekus pret pasaules galu, taču kompānijai netrūkst arī citu neparastu apdrošināšanas lūgumu, informē uzņēmuma komunikācijas vadītāja Ilze Rassa.

Apdrošinās pret pasaules galu, kosmisko būtņu izlīšanu no jūras un nokļūšanu paralēlajās pasaulēs
Šogad „Balta” ir saņēmusi lūgumu apdrošināt kādu spēļu festivālu un tā dalībniekus pret gana interesantām un neierastām lietām. Spēļu festivāla pārstāvis apdrošināšanas lūgumā bija norādījis trīs galvenos notikumus, pret kuriem vēlējās apdrošināt festivāla dalībniekus: pret „Ktulhu (rakstnieka Hovarda Filipa Lavkrafta fantāzijas auglis – šausminoši dēmoni un mistiski dievi) kosmisko būtņu iespējamo izlīšanu jeb parādīšanos no Baltijas jūras, pret festivāla uzvarētāju nolaupīšanu, ko īstenotu citplanētieši, kā arī pret magnētisko vētru izraisīto laika un telpas kontinuuma pārrāvumu, kā rezultātā festivāla dalībnieki var pazust paralēlajās pasaulēs”. Turklāt festivāla rīkotāju pārstāvis pašu festivālu vēlējās apdrošināt arī pret pasaules galu.
„Jāteic, ka šis gadījums ir kas nebijis „Balta” pieredzē. Protams, esam saņēmuši dažādus interesantus apdrošināšanas pieteikumus. Interesentiem, kas vēršas ar šiem gana neordinārajiem apdrošināšanas lūgumiem, cenšamies izskaidrot „Balta” apdrošināšanas principus un specifiku. Ja izvērtējam konkrēto gadījumu, pasaules galam būtu grūti precīzi noteikt iespējamo draudu potenciālu un seku izmaksas. Katrā ziņā šāds darbs liktu mūsu risku parakstītājiem kārtīgi „pasvīst”,” nopietni, bet ar humora pieskaņu skaidro „Balta” klientu stratēģijas direktors un valdes loceklis Kristians Pudans.

Nosaka suņa civiltiesisko atbildību
Jāteic, ka „Balta” ir saņēmusi arī vēl citus neparastus apdrošināšanas lūgumus. Reiz kāds gādīgs suņa īpašnieks lūdza apdrošināt savu mīluli, kurš gatavojās dalībai kamanu vilkšanas sacensībās. Suņa īpašnieks ceļojumu apdrošināšanas ietvaros vēlējās iegādāties „suņa civiltiesisko atbildību”, kas nozīmē, ka suņa saimnieks būtu apdrošināts, ja suns pamanītos sastrādāt kādus nedarbus, kas nav tieša saimnieka rīcība. Jāatzīmē, ka šajā gadījumā „Balta” atbilde klientam bija pozitīva un polisē tika ierakstīts pat suņa vārds.

oriģinālu lasiet šeit