Lasīsim 2017-05-31

Merisa Meijere. Sindera. Mēness hronikas. 1. Grāmata.

Arī stāsts par nākotni sākas ar vārdiem: “Reiz sensenos laikos...”
Arī nākotnē Pelnrušķītei ir ļaunā pamāte, pusmāsas un ielūgums uz balli pilī...

Jaunpekinas trokšņainās ielas piepilda cilvēki un androīdi. Cilvēci apdraud nāvējošs mēris. No izplatījuma Zemi vēro nežēlīgi Mēness ļaudis un gaida izdevīgu brīdi uzbrukumam. Neviens nenojauš, ka planētas liktenis ir atkarīgs no vienas vienīgas meitenes...
Sešpadsmit gadus vecā Sindera ir talantīga mehāniķe un kiborgs. Viņa ir otrās šķiras pilsone ar noslēpumainu pagātni, un pamāte viņu ienīst. Bet, kad Sindera sastop pievilcīgo princi Kaju, viņa piepeši attopas starpgalaktiskas cīņas un aizliegtu jūtu krustugunīs. Meitenei ir jāizšķiras starp pienākumu un brīvību, uzticību un nodevību. Sinderai ir jāizdibina savas pagātnes noslēpumi, lai glābtu pasauli, – jo viņai piemīt kas neparasts. Kaut kas tāds, par ko citi būtu gatavi nogalināt...

Šajā iztēles bagātajā un draudīgu pavērsienu pilnajā versijā par Pelnrušķīti dziedošu peļu un kristāla kurpīšu vietā stājas sarkastiski androīdi un mehāniskas kājas.
Aizraujošs pasaku un zinātniskās fantastikas sajaukums. Šī grāmata ir kaut kas starp Pelnrušķīti, Terminatoru un Zvaigžņu kariem.

Merisa Meijere (Marissa Meyer) kopā ar vīru un trim kaķiem dzīvo Takomā Vašingtonā. Viņa fano par seriāliem “Sailor Moon” un “Firefly”, un mēdz sakārtot grāmatas pēc vāciņu krāsas. Merisa jau kopš bērnības dievina pasakas un negrasās izaugt no šīs aizraušanās. Var gadīties, ka viņa pati ir kiborgs. Viņas pirmais romāns “Sindera” uzreiz pēc debijas iekļuva New York Times bestselleru sarakstā.

Vairāk uzzināsiet, apmeklējot Merisas mājaslapu:

http://www.marissameyer.com/


No angļu valodas tulkojusi Laura Dreiže. 

"Man vienmēr ir paticis lasīt parafrāzes par pasakām – ir interesanti vērot, kā dažādi autori ņem par pamatu labi zināmu stāstu un piešķir tam citus vaibstus. Merisas Meijeres sērija “Mēness hronikas” pilnīgi noteikti ir visoriģinālākā versija par klasiskajām pasakām, kādu jebkad esmu lasījusi. Jau pirmā grāmata sagādā ne vienu vien pārsteigumu. Pelnrušķīte-kiborgs? Ļaunā karaliene no Mēness? Nākotnes sabiedrības politiskās intrigas? Mehāniska kāja kristāla kurpītes vietā? Šajā grāmatā ir atrodams tas viss un vēl vairāk – un tas ir lieliski! Autore meistarīgi vērpj sižetu un iepludina tajā oriģinālas idejas, vienlaikus saglabājot pasakas sirsnīgo būtību un atgādinot: lai arī cik smagi pārbaudījumi ir jāpārcieš, beigas tomēr būs laimīgas. Un brīdinu jau laikus – neiemīlēties princī ir neiespējami!" Laura Dreiže

http://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/132540-sindera_meness_hronikas_1_gramata.html

Deivs Egerss. Sfēra.

Kad Meja Holande tiek pieņemta darbā pasaules varenākajā interneta kompānijā, viņa domā, ka ir guvusi unikālu iespēju, un šo pārliecību nespēj satricināt nedz pakāpeniska attālināšanās no reālās dzīves, nedz uzņēmuma pretenzijas uz viņas privāto dzīvi, nedz iepazīšanās ar kādu savādu kolēģi.
Drīz vien šis stāsts par jaunas sievietes ambīcijām un ideālismu pārtop par aizraujošu spriedzes romānu, kurš uzdod mums neskaitāmus aktuālus jautājumus par saskarsmi un informāciju, privāto un publisko, demokrātiju, vēsturi un cilvēka zināšanu robežām.

“Tas, kas reiz nonācis internetā, tur būs pieejams vienmēr. Tā ir jau tagad un būs arī nākotnē, taču Deivs Egerss šo apgalvojumu paceļ jaunā, utopiskā līmenī. Privātums šīs grāmatas pasaulē ir pielīdzināms zādzībai, bet dalīšanās ir visvērtīgākā darbība.
Šis ir darbs, ko derētu izlasīt ikvienam interneta lietotājam, jo liks paskatīties uz tik ierasto ar skaidrāku skatienu.”
Līva Alksne, žurnāliste

“Šī ir grāmata, kas ļauj izprast īstenības paradoksus un kuru var ieteikt ikvienam, kas apjauš savu atkarību no pogu spaidīšanas. Grāmata, iesākta nevainojamas spozmes un šķietamas paredzamības noskaņā, palēnām pārtop baisā labirinta skrējienā, kam arī lasītājs zina tikai vienu izeju. Mums ikvienam ir tiesības nebūt redzamam… Tikai jautājums: vai cilvēka smadzeņu funkcijas, kas, par laimi, ir ierobežotas, paredz zināt visu… par visu?”
Iveta Krūmiņa, bloga igramatasscv.wordpress.com autore

“Neierasti ticams stāsts par nākotni, kas balansē uz utopijas un distopijas robežas. Ja meklējat grāmatu, kas liks domāt par tehnoloģiju ietekmi uz mūsu nākotni, “Sfēra” būs tieši laikā.”
Spīgana Spektore, grāmatu raidījuma “Spīganas lasītava” vadītāja

No angļu valodas tulkojusi Karīna Tillberga.

http://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/115933-sfera.html

Mišels Demarkē. Tiobas pareģojums.

Kādēļ mēs esam dzīvi? Kas notiek pēc nāves un pirms tiekam ieņemti? Kādēļ? Kas notika ar attīstītām civilizācijām un kontinentiem (Mu, Atlantīda)? Vai arī mums draud globāla katastrofa? Kad? Kāda? Kādēļ? Kādi ir lielākie draudi cilvēcei uz Zemes? Ko darīt? Sapņot vai rīkoties? Vai varam mainīt sistēmu, nevienam nenodarot pāri? Ikvienam, kurš meklē atbildes uz šiem jautājumiem, grāmata būs patiesi aizraujoša. Tajā nav nedz teoriju, nedz nepiepildāmu sapņu vai fantāziju. Šis ir precīzs aculiecinieka pārskats par Visuma esību.

https://www.janisroze.lv/lv/tiobas-paregojums.html

Dens Simonss. Marsa Iliāde. Iliona.

Dan Simmons. Ilium (Ilium series Book 1)

Mūsu ēras otrās tūkstošgades terraformētais Marss. Vareni spēlmaņi, kas salīdzina sevi ar Olimpa dieviem, no jauna izspēlē Trojas karu. Profesors Hokenberijs no XX gadsimta, kurš atdzīvināts svešajā pasaulē, tiek aicināts koordinēt slavenās, vēsturiskās kaujas, kur karavīri ir apbruņoti ar mikrofoniem, bet pats Hokenberijs var pārvietoties viena no leģendārā varoņa ķermenī.

Nākotnes cilvēki, kuri pielīdzina sevi dieviem…

Cilvēki, kuri dzīvo siltumnīcas apstākļos, kur katrā vēlēšanās tiek momentā izpildīta – savas dzīves kungi vai vergi?

https://www.chitai-gorod.ru/catalog/book/966727/

Autora mājaslapa.

https://www.dansimmons.com/

Dens Simonss. Marsa Iliāde. Olimps.

Dan Simmons. Olympos (Ilium series Book 2)

Daudzi mūsdienu zinātnieki sauc cilvēces kultūru par dzīvu būtni, un Simonss pēta šī rtadījuma izturēšanos, taču saprast līdz galam, kāpēc no mirušajiem ir piecēlušies Ahilejs un Ajakss, ko dara Kalibanu bari no Šekspīra „Vētras” Vidusjūras rajonā, bez „Trojas epopejas” otrā sējuma, ko sauc „Olimps”, ir grūti...

https://www.chitai-gorod.ru/catalog/book/983306/

Pīters Votss. Viltus aklums.

Peter Watts. Blindsight

2082. gadā cilvēce pārliecinājās, ka tā nav viena Visumā. Neskaitāmas zondes kā spīdošs tīmeklis ir satinušas Zemi. Lai nodibinātu kontaktu ar ārpuszemes civilizāciju, tiek sūtīts kuģis „Tēzejs”, uz tā borta atrodas steigā savāktu speciālistu komanda. Taču, kad tiek sasniegts mērķis, pētniekiem nākas saprast, ka pašas neticamākās fantāzijas par citplanētiešu saprātu nobāl salīdzinājumā ar realitāti un likme ir Zemes un visas cilvēces liktenis.

https://fantlab.ru/work134421

Autora mājaslapa.

http://www.rifters.com/

Džons Džozefs Adamss, Hjū Haui (sastādītāji). Haoss uz sliekšņa (antoloģija)

John Joseph Adams, Hugh Howey. The End Is Nigh (The Apocalypse Triptych. Book 1.)

Vispieredzējušāko fantastikas antoloģiju Džona Džozefa Adamsa un Hjū Haui redakcijā radītais „Apokalipses triptihs” ir sērija no trīs apokaliptiskas fantastikas krājumiem.

„Haoss uz sliekšņa” fokusējas uz notikumiem pirms masu katastrofas, kad tikai atsevišķi cilvēki jūt nākamo sabrukumu. „Haosa valsts” (The End Is Now) gāž cilvēcei virsū varenus triecienus, kas praktiski neatstāj izvēli ne valstīm, ne atsevišķiem cilvēkiem. „Vai haoss atkāpjas?” (The End Has Come) attēlo cilvēces likteni pēc Apokalipses.

Minētajā krājumā ir savākti 22 jauni, agrāk nepublicēti stāsti, kas nākuši no Paolo Bačigalupi, Tananarivas Djū, Nensijas Kresas, Kena Lū un daudzu citu mūsdienu fantastiskās prozas meistaru spalvas.

https://fantlab.ru/work505376

Mājaslapa.

http://www.johnjosephadams.com/apocalypse-triptych/

Ketija Hana. Aizturi zvaigznes.

Katie Khan. Hold Back the Stars

Ideāla pasaule, ko cilvēki ir uzbūvējuši uz civilizācijas drupām, ir padarījusi liekas nācijas, valstis, reliģijas – visu to, kas varēja saistīt vai atgrūst cilvēkus vienu no otra. Šajā sterilajā, ašajā, praktiskajā pasaulē mīlestības vairs nav. Kamēr parasts pavārs - Maksis nesatiek atspoles pilotu Kerisu. Taču viņu jūtas pārbaudīs nežēlīgais, atklātais kosmoss... Tā būs mīlestība, kur gravitācijas vietā ir tikai pievilkšanās vienam pie otra. Viņi cīnīsies – 90 minūtes: par katru iespēju izglābties, par katru gaisa malku, par viens otra dzīvību un savu mīlestību – pārāk krāšņu un strauju, lai izgaistu bez pēdām...

https://www.livelib.ru/book/1002099228-zaderzhi-zvezdy-keti-han

Autores mājaslapa.

https://katiekhan.com/

Dženifera Fenera Velsa. Mērķis.

Jennifer Foehner Wells. Fluency

XX gadsimta 60. gados NASA atklāja ārpuszemes kosmisko kuģi, kas slēpās asteroīdu joslā. Viņi novēroja „Mērķi” vairākus desmitus gadu, drudžaini uzlabojot tehnoloģijas, lai nokļūtu līdz kuģim un izpētītu to. Visu šo laiku kuģis klusējot dreifēja kosmosā. Doktore Džeina Holloveja ir lingviste, kura specializējās izmirstošās valodās. Viņa pat nav domājusi kļūt par astronauti. Taču, kad NASA viņai piedāvā pievienoties ekspedīcijai uz „Mērķi”, Džena nespēj atteikties. Šis lēmums pilnībā izmainīs viņas dzīvi, jo tiklīdz viņa tuvosies ārpuszemes objektam, viņas galvā atskanēs klusa balss: „Tu esi mājās”.

https://www.livelib.ru/book/1002136871-tsel-dzhennifer-fener-uells

Dženifera Fenera Velsa. Magnētisms.

Jennifer Foehner Wells. Remanence

XX gadsimtā NASA asteroīdu joslā atklāja ārpuszemes kosmisko kuģi, kas ieguva nosaukumu „Mērķis”. Pēc vairākām desmitgadēm uz kuģa borta uzkāpj zinātnieku komanda, lai uzpētītu to. Komandas locekle ir arī lingviste Džeina Holloveja, kas stājas kontaktā ar svešo saprātu. Par spīti visām pavēlēm Džeina aizdzen kuģi un dodas uz dzimto Ei’Brajas pasauli, gribot noskaidrot, kas slēpjas aiz genocīda, kas iznīcinājis tā komandu. Taču, nonākot galā. Viņa ar šausmām atklāj, ka Sektiliju pasauli ir iznīcinājis tas pats mēris. Vēl vairāk, pakāpeniski noskaidrojas, ka briesmas draud katram saprātīgam radījumam Visumā...

https://www.livelib.ru/book/1002202228-prityazhenie-dzhennifer-fener-uells

Trešais sērijas romans vēl gaidāms (?). Mājaslapa.

http://www.jenniferfoehnerwells.com/

Maiks Brukss. Slepenais reiss.

Mike Brooks. Dark Run

Uz kuģa „Keiko” borta ir sapulcējušies kontrabandisti, algotņi un piedzīvojumu meklētāji, kuri ceļo no planētas uz planētu, meklējot kādu pagaidu darbu. Neviens no apkalpes locekļiem nemīl runāt par savu pagātni, taču reiz pagātne panāk kapteini Ikabodu Driftu. Sens noslēpums spiež viņu doties slepenā reisā uz Veco Zemi. Taču piekrītot, kapteinis pat nenojauš, kādu kravu viņam nāksies nogādāt un kādas šausmīgas sekas tas var izraisīt.

https://fantlab.ru/work881604

Džemss Luseno. Zvaigžņu kari. Katalizators.

James Luceno. Catalyst: The Rogue One: Novel

Slavenais „Zvaigžņu karu” Visuma romānu autors Džeimss Luseno atkal ķeras pie spalvas, lai izplestu mūsu priekšā aizraujošu stāstījumu par ambīcijām un nodevību, kas kļūst par priekšvēsturi filmas „Zvaigžņu karu stāsta: Rogue One” notikumiem. Jau vairākus gadus Republika un separātisti izcīna starpzvaigžņu cīņas un katra puse grib radīt savu visnāvējošāko ieroci, kas nodrošinās uzvaru karā. Kanclera Palpatīna superslepenā projekta dalībnieks Orsons Krenniks ir pilns apņēmības pabeigt darbu pie superieroča ar koda nosaukumu „Nāves zvaigzne” agrāk, pirms to idarīs Republikas ienaidnieki. Šajā lietā par atslēgas figūru ir jākļūst Krennika senajam draugam – lieliskajam zinātniekam Galenam Erso. Kādreiz Krenniks izglāba zinātnieku, viņa sievu un meitu no separātistu gūsta, un tagad Erso ģimene viņam ir daudz ko parādā. Glābējs piedāvā Galenam neierobežotus resursus un iespēju turpināt zinātnisko darbu. Zinātnieks ir pārliecināts, ka viņa darbam ir tikai labi mērķi, taču Krennikam ir citi: realizējis tos, viņš radīs reālu „Nāves zvaigzni”. Tagad Erso ģimenei nākas atšķetināt melu tīklu, ko sapinis viņu labdaris, lai glābtu, ne tikai sevi, bet arī visu Galaktiku.

http://www.ozon.ru/context/detail/id/140056217/

Džons Flanagans. Klejotāji (grāmatu sērija).

John Flanagan. Ranger's Apprentice (Pašlaik ir iznākušas 12 grāmatas.)

https://en.wikipedia.org/wiki/John_Flanagan_(author)

Gorlanas drupas. The Ruins of Gorlan

Vils ir piecpadsmit gadu vecs atradenis, kas lepojas ar to, ka viņa tēvs ir bijis varens karotājs un pirms daudziem gadiem ir gājis bojā kaujā. Vilu gan par ļoti varenu nenosauksi – īsa auguma, pārāk vājš savam vecumam, viņš ar nepacietību un bailēm gaida Izvēles Dienu, jo šajā dienā noskaidrosies, kāds būs viņa darbs visu atlikušo dzīvi. Lai godātu tēva piemiņu, viņš sapņo iestāties Militārajā akadēmijā. Taču visi saprot, ka labs un spēcīgs karavīrs no puisēna neiznāks. Taču tomēr atrodas kāds, kas paņem puisēnu par mācekli – noslēpumains un biedējošs cilvēks tumšā apmetnī.

Grāmata domāta „Gredzenu pavēlnieka”, „Hobita”, „Zobena akmenī”, „Ragaiņa mācekļa” un „Brīnumdara pirmā likuma” cienītājiem.

http://www.labirint.ru/books/569515/

Bibliogrāfija krievu izdevumiem.

http://www.labirint.ru/authors/155668/

Autora mājaslapa.

http://www.worldofjohnflanagan.com/

Kasandra Klēra. Lēdija Pusnakts. ("Tumšo mākslu" sērijas 1. grāmata)

Cassandra Clare; īstajā vārdā - Džudīte Rumelta (Judith Rumelt). The Dark Artifices. Book 1. Lady Midnight

Ir pagājuši pieci gadi pēc notikumiem, kas aprakstīti romānā „Debesu uguns pilsēta”. Emma Kārsteirsa ir izaugusi. Viņa ir kļuvusi par Krēslas Mednieci un vēlas atrast tos, kuri vainojami viņas vecāku nāvē. Kopā ar savu parabataju Džulianu Blektornu viņa patrulē mistiskās Losandželosas ielas, kur vampīri rīko ballītes Sansetstripā, bet feiri – ir par mata tiesu no atklāta kara ar Krēslas Nedniekiem.

Izmeklējot noslēpumainās cilvēku un feiri slepkavības, Emma tuvojas sava mokošā noslēpuma atminēšanai. Viņai rodas iespēja atriebt savu tuvinieku nāvi, bet Džulianam - atgūt nozagto brāli. Taču viņiem ir maz laika – tikai divas nedēļas. Pēc tam slepkavas ķersies klāt viņiem...

Parabatajs piesgs tevi kaujā. Parabatajs ir uzticams un drošs. Tad, kāpēc likums aizliedz viņu mīlēt?

http://www.labirint.ru/books/536473/

Autores mājaslapa.

http://cassandraclare.com/

Dženifera Donelli. Skaistule un Briesmonis. Apburtā grāmata.

Jennifer Donnelly. Beauty And The Beast. Lost In A Book

Mīļā, maigā Bella dzīvo pašas fantāziju pasaulē. Un vēl, viņa ir ļoti vientuļa, jo meitene ir gūstekne šausmīgā Briesmoņa apburtajā pilī. Bella sapņo kaut kad izrauties brīvībā, bet pagaidām cenšas iedraudzēties ar neparastajiem viņas jauno māju iemītniekiem un pavada stundas milzīgā bibliotēkā, aizgūtnēm lasot arvien jaunas un jaunas grāmatas. Reiz, starp tūkstoš sējumiem Bella atrod grāmatu, kas atšķiras no visām citām, ko viņa ir redzējusi iepriekš. Neparastā grāmata atver meitenei durvis uz brīnumainu pasauli, par kādu viņa vienmēr ir sapņojusi, un, no kādas viņa ir bijusi spiesta atteikties, kļūstot par gūstekni apburtajā pilī. Taču, lai iegūtu vēlamo, Bellai būs jāatsakās no visa, kas viņai ir bijis dārgs. Ko izvēlēsies meitene? Sapni vai realitāti? Jaunos paziņas vai vecos draugus? Žilbinošu dzīvi augstākajā sabiedrībā vai visu mūžu - blakus mīļotajam cilvēkam?

http://ast.ru/catalog/951850.php

Gajs Gevriels Kejs. Zemes un Debess bērni.

Guy Gavriel Kay. Children of Earth and Sky

Jaunajā Gaja Gevriela Keja grāmatā ir aprakstīta pasaule, ko iedvesmojušas Renesanses laikmeta drāmas. Pasaule, kur saduras impērijas un reliģijas, džaditi un ašariti.

Tas ir stāsts par meiteni no pirātu pilsētiņas Sendžanas, kura vēlas atriebt savus radiniekus, kuri gājuši bojā osmaņu uzbrukuma laikā.

Par jaunu mākslinieku no tirgoņu pilsētvalsts Seresas, kuru ir sūtījuši bīstamā ceļojumā uz austrumiem, lai viņš uzzīmētu lielā kalifa portretu.

Par jaunu sievieti, ko sūta Seresas Divpadsmit pilsētu padome, kā spiedzi uz sabiedroto pilsētvalsti Dubravu.

Par jaunu Dubravas tirgoņa dēlu, kurš nevēlas dzīvot saskaņā ar savas sabiedrības likumiem.

Par zēnu, kurš no agras bērnības tiek mācīts kalifa kājnieku elitē un sapņo par slavu cīņās par godu pavēlniekam.

Šo un daudzu citu cilvēku dzīves un likteņi savīsies pasaulē zem diviem mēnešiem, jo viņi visi ir Zemes un Debess bērni.

https://fantlab.ru/work671658

Lērds Barons. Iniciācija.

Laird Samuel Barron. The Croning

Ģeologs Donalds Meļņiks ir nodzīvojis lielisku dzīvi. Viņš ir godājams zinātnes sabiedrībā, viņa sieva ir antropoloģijas spīdeklis, bērniem ir lieliska nākotne. Taču atmiņas par pusaizmirstu incidentu Meksikā arvien vairāk uztrauc Donaldu, jo viņam liekas, ka tad ar viņu ir noticis kaut kas šausmīgs, saistīts ar leģendāru cilti, kuras meklēšana tik tikko nav sagrāvusi viņa sievas karjeru. No tā laika Donalds līdz nāvei baidās no tumsas. Mēģinot uzzināt patiesību, viņš pakāpeniski saprot, ka viņa sieva un bērni slēpj kaut kādu noslēpumu, bet tik rūpīgi veidotā dzīve brūk tieši acu priekšā. Donalds vēl nezina, ka savos meklējumos viņš sastaps īsti kosmiska mēroga šausmas, bet tas tālais atgadījums Meksikā – ir tikai pirmais veselā notikumu virknē, kas liks šaubīties par pašas apkārtējās realitātes stabilitāti.

http://www.ozon.ru/context/detail/id/140062715/

Autora mājaslapa.

https://lairdbarron.wordpress.com/

Ariadna Borisova. Zemes ceļu krustceles.

Ариадна Борисова: Перекрестье земных путей

Зло пришло на землю Элен, ожесточив и разделив людей. Добр и честен Атын - искусный кузнец, наделенный истинным даром, но черен его брат-близнец - шаман. Все больше волнуются люди, чувствуя приближение беды, злятся и подозревают друг друга. Даже красавица Илинэ, к которой тянется сердце Атына, оказалась в страшной опасности: ее обвинили в злом колдовстве и умерщвлении старейшины. Все ближе темное время, когда брат должен пойти против брата, недаром шаманы видят в небе, что сами звезды идут войной друг на друга. Грядет великое сражение.

http://www.labirint.ru/books/578071/

Intervija ar autori.

http://gazetaolekma.ru/publ/2-1-0-2684

Džulians Gatri. Kā uzbūvēt kosmisko kuģi. Par avantūristu komandu, sacensībām uz izdzīvošanu un kosmosa apgūšanas privātās ēras sākumu.

Julian Guthrie. How to Make a Spaceship: A Band of Renegades, an Epic Race, and the Birth of Private Spaceflight

«Šī grāmata ir par Pīteru Diamandisu, Bertu Rūtanu, Polu Allenu un veselu grupu citu izcilu tehniķu ar nestandarta domāšanu, par trakiem sapņotājiem, un aizrauj, un iedvesmo. Vārdu „traks” es šeit izmantoju pozitīvā nozīmē, vēl vairāk – ar sajūsmu. Šis ir stāsts par vienu no pagrieziena punktiem vēsturē, kad uzņēmējiem ir radusies iespēja izdarīt to, kas iepriekš ir bijusi vienīgi valsts prerogatīva. Nav svarīgi, cik jums ir gadu – 9 vai 99, šis stāsts noteikti pārsteigs jūsu iztēli. Šajās lapaspusēs aprakstītā, dramatiskā vēsture turpinājās vairākus gadus. Tajā ņēma dalību cilvēki, kurus nav iespējams aizmirst. Es biju tiešs liecinieks satriecošiem notikumiem, kad emocijas un adrenalīns asinīs pārsniedz visus iespējamos līmeņus. To dalībnieki reizēm ir izrādījuši tādu drosmi, ka man acīs sariešas asaras. Es lepojos ar to, ka arī man ir bijusi iespēja kļūt par šīs lielās vēstures daļu, kas radikāli izmainīs spēles noteikumus». Ričards Brensons.

https://www.livelib.ru/book/1002112571-kak-postroit-kosmicheskij-korabl-dzhulian-gatri

Džo Papalardo. Kā uzbūvēt kosmisko kuģi – vienatnē.

Raksts internetā. Krieviski.

http://www.popmech.ru/technologies/233785-kak-postroit-kosmicheskiy-korabl-v-odinochku/

Maiks Malleins. Jāšus uz raķetes: Šatla saniknotā astronauta stāsts.

Mike Mullane. Riding Rockets: The Outrageous Tales of a Space Shuttle Astronaut

Ļoti godīgs un faktiem bagāts skatiens uz atspoles kuģu lidojumiem, kas sarakstīts vieglā valodā. Autors burtiski atveras, ieved savās sajūtās – pēc kāda laika jau pats sāc justies viņa vietā, gaidot kārtējo laika atskaiti. Vēstījums ir ļoti līdzīgs amerikāņu kalniņiem, vienkārši stāsti ir rakstīti pamīšus ar sarežģītiem skaidrojumiem, smieklīgais ar traģisko...

https://www.alpinabook.ru/catalog/BiographiesAndMemoirs/186001/

Antons Pervušins. Pirmie kosmosā. Solis nezināmajā.

Антон Первушин. Первые в космосе. Шаг в неизвестность

ХХ век останется в памяти потомков прежде всего как эпоха прорыва в космос. Полеты советских космонавтов и американских астронавтов навсегда изменили нашу цивилизацию. 18 марта 1965 года Алексей Леонов поприветствовал землян из космического пространства и, если верить хронике, благополучно вернулся на станцию. Эта небольшая прогулка длиной всего пять метров обернулась непредвиденной чрезвычайной ситуацией, потребовавшей от него поистине героических поступков. История подвига Алексея Леонова легла в основу этой книги, написанной одним из консультантов самого многообещающего российского фильма 2017 года «Время первых», знаменитым писателем Антоном Первушиным.

https://www.livelib.ru/book/1002114198-pervye-v-kosmose-shag-v-neizvestnost-anton-pervushin

Svjatoslavs Slavins. Militārās kosmonautikas vēsture.

Святослав Славин. История военной космонавтики

Книга посвящена истории развития отечественной и зарубежной военной космонавтики.Авторв популярной форме рассказывает о малоизвестных сторонах освоения космоса. Читатель узнает о первых проектах космических двигателей и кораблей, о многочисленных трудностях, которые предстояло преодолеть человечеству на пути в неведомое; познакомится с первыми, порой фантастическими доктринами освоения и использования околоземного и космического пространства, с устройством первых космических пилотируемых и непилотируемых кораблей и многим другим.Книгаадресована всем, кто интересуется освоением космоса, ракетостроением и военной техникой.

http://www.labirint.ru/books/576822/

Pirms Gagarina viltus kosmonauti.

http://wiki.istmat.info/%D0%BC%D0%B8%D1%84:%D0%B3%D0%B0%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D0%BD_%D0%BD%D0%B5_%D0%B1%D1%8B%D0%BB_%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B2%D1%8B%D0%BC_%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%BC

Dugals Diksons. Dzīve pēc cilvēka.

Dougal Dixon. After Man: A Zoology of the Future.

«Pēc cilvēka: Nākotnes zooloģija» (After Man: A Zoology of the Future) — ir britu rakstnieka Dugala Diksona 1981. gada populārzinātniska grāmata, kas sarakstīta speculative fiction žanrā un veltīta autora hipotēzei par to, kā varētu izmainīties pasaules fauna un ģeogrāfija pēc 50 miljoniem gadu, ja cilvēku vairs nebūtu.

Tas ir pirmais darbs, ko Dugals Diksons ir izdevis šajā žanrā (1988. gadā iznāca viņa grāmata «Jaunie dinozauri: Alternatīvā evolūcija», bet 1990. gadā — «Cilvēks pēc cilvēka: Nākotnes antropoloģija»).

Grāmatas priekšvārdu ir sarakstījis britu zoologs Desmonds Moriss, ilustrācijas izpildījuši mākslinieki Dizs Volliss, Džons Batlers, Braians Makintairs, Filips Huds, Rojs Vudards, Harijs Māršs.

https://en.wikipedia.org/wiki/After_Man

Autora mājaslapa.

http://www.dougal-dixon.co.uk/

Aleksandrs Ivins. Sociālās filozofijas pamati.

А.А. ИВИН. ОСНОВЫ СОЦИАЛЬНОЙ ФИЛОСОФИИ

В учебном пособии раскрываются основные понятия и идеи современной социальной философии. Главное внимание уделяется социальным институтам (государство, гражданское общество, политические партии и др.), социальным отношениям (свобода, справедливость и др.), природе человека и ее изменению в ходе истории, социализации индивида, основным этапам развития общества, смыслу истории, глобальным проблемам человечества.

Предназначается для студентов, аспирантов и преподавателей гуманитарных и социальных специальностей.

http://abuss.narod.ru/Biblio/ivin/ivin_intro.htm

M. R. Carey. The Girl With All the Gifts

Melanie is a very special girl. Dr Caldwell calls her "our little genius."

Every morning, Melanie waits in her cell to be collected for class. When they come for her, Sergeant keeps his gun pointing at her while two of his people strap her into the wheelchair. She thinks they don't like her. She jokes that she won't bite, but they don't laugh.

The Girl With All the Gifts is a groundbreaking thriller, emotionally charged and gripping from beginning to end.

https://www.amazon.com/Girl-All-Gifts-M-Carey-ebook/dp/B00CO7FLFG/ref=asap_bc?ie=UTF8