Lasīsim 2016-10-04

Ilustrētie spoku stāsti

Trīspadsmit nervus kutinoši stāsti, kuri liks šermuļiem skriet pār kauliem. Palaidnīgi spoki un rēgi, kuri grib labot pārestību,- šie stāsti liks jūsu sirdij nodrebēt. Tikai nelasiet tos tumsā!

Ilustrējis Hosē Emroka Floress.

No angļu valodas tulkojusi Lilija Berzinska.

http://www.janisroze.lv/lv/gramatas/berniem-un-jaunatnei/dailliteratura-berniem-un-jaunatnei/gramatas-pusaudziem/ilustretie-spoku-stasti.html

Ērina Hantere. Klanu kaķi, 1. Brīvībā

Jau paaudžu paaudzēs mežā tepat līdzās cilvēkiem, viņu pilsētām, ciematiem un automaģistrālēm, mājo četru dažādu klanu brīvie kaķi. Viņi dzīvo, vadoties pēc savu senču goda likumiem, taču Pērkona klanam draud briesmas, un arī citu klanu kaķiem spīvi jācīnās par izdzīvošanu. Tumšais Ēnas klans kļūst jo dienas, jo stiprāks, un noslēpumainā nāvē mirst Pērkona klana karotāji.

Šajos nemierīgajos laikos mežā uzrodas parasts mājas mincis, vārdā Rūsiņš... kuram ir visas izredzes kļūt par visdrosmīgāko klanu kaķi, kāds jebkad redzēts.

Ērinu Hanteri iedvesmo mīlestība pret kaķiem un aizraušanās ar savvaļas dabu. Viņa dziļi ciena dabu visās tās izpausmēs un ar prieku rada mītiski krāšņās, aizraujošās “Klanu kaķu” sērijas grāmatas.

“Spriedzes pilns piedzīvojums. Šī grāmata iepriecinās ikkatru lasītāju, kurš kaut reizi prātojis, kādi sapņi par cildenu kaķa dzīvi vajā viņa mājas mīluli.”

Publishers Weekly

“Aizraujoša, spraiga grāmata, kas liks lasītājiem mest nervozus skatienus uz viņu minkām.”

Kirkus Reviews

No angļu valodas tulkojusi Ieva Elsberga.

http://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/122730-klanu_kaki_briviba.html

Ērina Hantere. Klanu kaķi, 2. Uguns un ledus

Pašā meža sirdī jau gadsimtiem ilgi cits ar citu cenšas sadzīvot četru dažādu klanu kaķi, taču pārmaiņu vēji draud izjaukt šo trauslo harmoniju.

Ugunssirds tagad ir Pērkona klana kaķis. Rudais karotājs jūt, ka mežā uzglūn nezināmas briesmas – un varbūt daudz tuvāk, nekā visiem šķiet. Upes klana kaķus dara nemierīgus ziemas tuvošanās, bet Vēja klans ir zaudējis spēkus un tiek apdraudēts no visām pusēm.

Kad spriedze pāraug eksplozīvā konfliktā, Ugunssirdij jāpieredz ne tikai nenovēršama cīņa, bet arī sava klana biedra nodevība.

Ērinu Hanteri iedvesmo mīlestība pret kaķiem un aizraušanās ar savvaļas dabu. Viņa dziļi ciena dabu visās tās izpausmēs un ar prieku rada mītiski krāšņās, aizraujošās “Klanu kaķu” sērijas grāmatas.

“Ērina Hantere savu “Klanu kaķu” pasauli izstrādā arvien smalkāk, tās tēli kļūst aizvien sarežģītāki. Otrās grāmatas “Uguns un ledus” jaunpienācēju īstā ceļa meklējumi lasītājiem liks nepacietīgi gaidīt sērijas turpinājumu.”

Kirkus Reviews

No angļu valodas tulkojusi Ieva Elsberga.

http://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/122731-klanu_kaki_2_uguns_un_ledus.html

Ursula Le Gvina. Tulkotāji

Ursula K. Le Guin. The Telling

Šis krājums ir vēl dažas pasaules-pērles no Eikumēnas planētu kaklarotas, no slavenā Hainas cikla, ko radījusi nepārspējamā fantaste-demiurģe. Šajos darbos Je Gvina dziļi izpēta futūristiskās verdzības tēmu ("Četri ceļi uz piedošanu" un "Bijušā mūzika un verdzenes"), tehniskā progresa augšupeju, pakļaujot bojā ejai tradicionālās kultūras ("Tulkotāji"), pašizolācijā dzīvojošu civilizāciju pagrimumu ("Vientulība") un daudzas citas, ne mazāk svarīgas un interesantas tēmas.

Romāni "Četri ceļi uz piedošanu" un "Tulkotāji", kā arī garstāsti "Kalnu likumi" un "Pasaules Dzimšanas diena" ir ieguvuši "Locus" prēmiju. Garstāsts "Piedošanas diena" - memoriālo Teodora Stārdžona prēmiju un žurnāla "Asimov's" lasītāju prēmiju, garstāsts "Vientulība" - "Nebula" prēmiju.

https://www.ozon.ru/context/detail/id/138094933/

Maikls Svenviks. Fēniksa lidojums

Michael Jenkins Swanwick. Chasing the Phoenix

Tāla nākotne. Valsts, ko kādreiz lepni sauca par Ķīnu, tagad ir tikai daudzas, savā starpā karojošas karalistes. Pēc Vispasaules katastrofas ir zudušas, ne tikai zināšanas un sasniegumi, bet arī pašu provinču un pilsētu nosaukumi. Tieši uz šejieni, tērpies mongoļu šamaņa tērpā arī ierodas suņgalvainais Surplus (ģenētiski pārveidots suns, krievu tulkojumā - Dovesok) ar sava drauga Obrija Dārgera līķi, tāpēc ka tikai Nekļūdīgais Dziednieks spēj atgriezt dzīvību aukstajās miesās. Riskantā operācija ir sekmīga. Augšāmcēlušos Dārgeru un viņa mūžīgo kompanjonu gaida nāvīgi bīstami piedzīvojumi, jo Austrumi, lai kā tos arī nesauktu, ir smalka lieta. Stāsts par Dārgera un Surplusa piedzīvojumiem [šis ir trešais romāns - t.p.] ir savdabīga goda atdošana pieckārtējam "Hugo" prēmijas ieguvājam Fricam Leiberam un viņa kulta ciklam "Fafhrds un Pelēkais Peļuķērājs".

http://www.ozon.ru/context/detail/id/137547925/

Toti Lesea. Enda. Leģendu zeme

Toti Lezea. Enda

Kad pāri dzimtajai zemei klājās šausmīgi draudi, jaunā Endara saprata: Sarkanā mēness gaisma, zem kura viņa piedzima, nav lāsts, bet Dievietes aizbildniecības zīme. Tagad ar zaigojošajos staros brīnišķīgās Endaras lūpām, Viņa norādīs Endas ciltīm, kā pieveikt tērauda bruņās tērpto, cietsirdīgo ziemeļu karali. Jaunie karotāji Ihabars un Igari, kuri sacenšas par meitenes sirdi, kļūs par uzticamiem aizstāvjiem un palīgiem viņas grūtajā misijā. Atkal sārtais pūķis izpletīs spārnus, varenais milzis Osens pametīs savu cietoksni, dzeltenacis vilks-vilkatis iznāks uz takas - un sāksies varena kauja par Endu, bet uzvarētāju vārdi ilgus gadsimtus dzīvos dziesmās un teiksmās...

[Toti Martínez de Lezea - ir slavena spāņu jauniešu literatūras autore un ilustratore, raksta arī basku valodā - t.p.]

http://www.ozon.ru/context/detail/id/136647792/

Gregs Igans. Permutāciju pilsēta

Greg Egan.Permutation City

2045. gadā nemirstība ir kļuvusi realitāte. Tagad cilvēkus var digitalizēt, pēc tam viņi iegūst potenciāli bezgalīgu dzīvi virtuālu Kopiju veidā. Kāds pēc nāves turpina vadīt savu kompāniju, kāds grib dāvāt mirstošai mātei mūžīgu dzīvošanu, kāds slēpjas jaunajā realitātē no pagātnes grēkiem. Ir tikai viena nianse: tava dzīvība ir atkarīga no pasaules datortīklu stabilitātes. Vēl tevi var vienkārši izdzēst. Tāpēc, kad pie šīs pasaules varenajiem, kuri jau devušies virtualitātē, atnāk dīvains cilvēks vārdā Pols Darems un pastāsta par Permutāciju pilsētu, patvērumu, kur Kopijas vairs nebūs atkarīgas no reālās pasaules, daudzi pieķeras iespējai iegūt īstu nemirstību. Taču, kas viņš ir, šis Pols Darems? Parasts trakais, veikls blēdis vai ģeniāls sapņotājs? Viņa klienti vēl nezina, ka Permutāciju pilsēta skar Visuma dziļākās īpašības un atklāj patiesi bezgalīgas perspektīvas cilvēces attīstībai. Tikai apsolītā paradīze var pārvērsties par murgu, bet ideālajam patvērumam, iespējams, jau ir citi saimnieki.

https://www.livelib.ru/book/1001631142

Stīvens Eriksons. Ledus atmiņa. Divos sējumos

Steven Erikson. Memories of Ice

Malazanas Kritušo grāmatas trešā teiksma.

Stīvens Eriksons (īstajā vārdā - Stīvs Lundins) ir dzimis Toronto (Kanādā), 1959. gada 7. oktobrī. Viņa pirmā grāmata bija noveļu krājums«A Ruin of Feathers» (1991); novele«Stolen Voices» (1993) uzvarēja konkursā Anvil Press Three-Day Novel Contest. Nākošās bija krājumi «Revolvo & Other Canadian Tales» (1998) un novele«This River Awakens» (1998). 1999. gadā arpseidonīmu Stīvens Eriksons rakstnieks rada pirmo grāmatu no episkas sāgas par Malazanas Impēriju (Malazan Book of the Fallen) - «Mēness dārzi» («Gardens of the Moon»).

Tannionas domina ir noslēpumaina valsts, ko vada cilvēks, kurš sevi sauc par Gaišreģi. Viņa karspēks ieņem pilsētu pēc pilsētas , liekot iedzīvotājiem izvēlēties: pārvērsties par fanātiķiem, kā paši tannionieši, vai kļūt par viņu barību.

Vienīgais, kas spētu apturēt dominu, ir apvienota bijušo pretinieku: Dudžeka Vienroča un Kaladana Bruda armija. Par kara pirmo cīņu kļūs kauja par Kapastanas pilsētu...

http://www.ozon.ru/person/1662349/ un "Mir fantastiki".

Roberts M. Vegners. Mejekhanas pierobežas teiksmas. Ziemeļi - Dienvidi

Robert M. Wegner. Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Północ — Południe

Kalnu Sardze ir pēdējais sargpostenis Mejekhanas impērijā, tās ziemeļu robežās. Te, šaurajās ielejās un pamestajos ciematiņos vēl var sastapt seno ļaunumu. Taču apsargi neglābj pasauli. Viņi vienkārši pilda savu darbu: apsargā mierīgos iedzīvotājus no mežonīgiem klejotājiem, no ciltīm, kas nokļuvušas mežonīgas maģijas ietekmē, no asinskāru dievu kultiem... Sestajai rotai iet visgrūtāk: kārtējo reizi tā nokļūst baisās, nāvīgi bīstamās situācijās - aiz visa tā sāk rēgoties kaut kāda baisa likumsakarība... Bet Impērijas dienvidos neprātīgs tirgotājs algo par miesassargu izcilu karotāju vārdā Iatehs no noslēpumainās issaru cilts, kas vienmēr slēpjas zem maskām - un bez žēlastības nogalina katru, kurš ierauga viņu sejas. Tirgonis vēl nezina, kādus pārbaudījumus ir uzvēlis savai ģimenei, un to, ka viņa lēmums liek sākties notikumiem, kas var būt liktenīgi visai Mejekhanai, un novedīs pie cilvēku cīņas ar dieviem...

[Roberts Vegners ir poļu fantāzijas meistars, kura popularitāte Polijā apsteidz pat Andžeju Sapkovski - t.p.]

https://www.ozon.ru/context/detail/id/137448577/

Roberts M. Vegners. Mejekhanas pierobežas teiksmas. Austrumi - Rietumi

Robert M. Wegner. Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Wschód - Zachód

Kaileana-ann-Alevana ir Mejekhanas Impērijas varoņa, ģenerāļa Laskolnika algotņu vienības kareivis. Vēl Kaileanam ir maģiskas spējas un, ja to uzzinās priesteri, meitenei klāsies plāni. Taču apstākļi spiež Kaileanu atklāt savas spējas biedriem, pēc šī notikuma, meiteni gaida pārsteigums...

Zaglis Altsins dzīvo ostas pilsētā Ponkee-Laa, gandrīz neatkarīgās firstistes Fiilandas galvaspilsētā, Mejekhanas rietumu pierobežā. Kaut arī Altsins nodarbojas ar kriminālām lietām, viņam piemīt arī goda jūtas. Tieši goda jūtas pakļauj jauno zagli lielām nepatikšanām...

[No "Mir fantastiki" grāmatu apskata - t.p.]

Krājums (sastādītāji: Ellen Datlow and Terri Windling). The Green Man: Tales from the Mystic Forest

One of our most enduring, universal myths is that of the Green Man-the spirit who stands for Nature in its most wild and untamed form, a man with leaves for hair who dwells deep within the mythic forest. Through the ages and around the world, the Green Man and other nature spirits have appeared in stories, songs, and artwork, as well as many beloved fantasy novels, including Tolkien's Lord of the Rings.

Now Ellen Datlow and Terri Windling, the acclaimed editors of over twenty anthologies, have gathered some of today's finest writers of magical fiction to interpret the spirits of nature in short stories and poetry. Charles Vess (Stardust) brings his stellar eye and brush to the decorations, and Windling provides an introduction exploring Green Man symbolism and forest myth.

The Green Man will become required reading for teenagers and adults alike-not only for fans of fantasy fiction, but for anyone interested in mythology and the mysteries of the wilderness.

Slavenie antoloģiju sastādītāji ir izdevuši stāstu un dzejoļu krājumu, ko caurvij meža maģija.

https://www.amazon.com/Green-Man-Tales-Mythic-Forest/dp/0670035262

Andrejs Burovskis. Neizskaidrojamās parādības. Tas patiešām ir noticis

Андрей Буровский. Необъяснимые явления. Это было на самом деле

В новой книге известного писателя, кандидата исторических и доктора философских наук Андрея Буровского собраны реальные истории о необычных, странных, необъяснимых явлениях. Примечательно, что все эти истории рассказывают ученые, историки, археологи.

Эти заметки автор так и разделил на четыре части: рассказы археолога, рассказы ученого, рассказы "экспедишника". Особняком стоят "рассказы горожанина" - истории, которые известны автору просто как жителю города Красноярска. Вас ждут встречи со снежным человеком, призраки, геопатогенные зоны. Читая эти истории, так и хочется воскликнуть: "Этого не может быть!" И тем не менее это было на самом деле.

http://www.ozon.ru/context/detail/id/35155106/