Lasīsim 2016-07-19

Sari Luhtanena, Mīko Oikonens. Nimfas. Astartes mezgls

Kopš pēdējā mēness aptumsuma ir pagājis gads. Nimfai Didi ir jauna dzīve un jauna identitāte: Destinē Dulluēna dzīvo studentu dzīvoklī Budapeštā, un viņai ir trakulīgas attiecības ar Samuelu Koski.
Kādu dienu Didi negaidīti sastop savu pusaudzes gadu terapeiti Karolīnu, kura brīdina Didi par pārdabisku būtni, kas cenšas pārveidot kādu nimfu par ideālu savas iekāres objektu.
Karolīnu nežēlīgi nogalina Didi acu priekšā, un viņa ir spiesta lūgt nimfu Kati un Nadjas palīdzību. Pamazām Didi atklāj, ka itin neviens nav tas, par ko uzdodas — arī viņa pati ne.
"Nimfas. Astartes mezgls" turpina spraigo, seksuālas enerģijas piestrāvoto stāstu par pārdabiskajām būtnēm — nimfām un satīriem —, kas slepus turpina dzīvot mūsu vidū.
No somu valodas tulkojusi Lelde Rozīte.

 

 

http://www.janisroze.lv/lv/gramatas/dailliteratura/tulkota-dailliteratura/klasika-musdienu-literatura/nimfas-astartes-mezgls.html

Sērijas pirmās grāmatas anotācija ir te.

http://gramata24.lv/gramatas/dailliteratura/modernie-romani-un-stasti/p/14289-nimfas

Els Robertsons. Uzlauztās debesis

 

Al Robertson. Crashing Heaven

 

Kad Zeme kļuva nederīga dzīvošanai, cilvēce atrada glābiņu uz Stacijas – gigantiska, rūpnieciska asteroīda, ko pārvaldīja augstākās būtības, Panteona dievi. Taču arī šī pasaule ir trausla: Panteons karo ar Totālismu – mākslīgo intelektu korporāciju, kas kādreiz ir atšķēlušies no tā.

Iestājas pamiera laiks un Džeks Forsters, kurš pavadījis septiņus gadus karā un gūstā, atgriežas mājās, uz Staciju. Viņu pavada Hugo Fists, virtuāls radījums, koka klauna veidolā, kas radīts, lai izsekotu un nogalinātu ienaidnieka mākslīgo intelektu. Drīz abi tiek ierauti dievu sazvērestībā, kas draud ar bojā eju ne tikai viņiem, bet arī visai cilvēcei.

https://fantlab.ru/work780284

Deivs Egers. Sfēra
Dave Eggers. The Circle

Amerikāņu literatūras jaunā viļņa līdera romāns, cietsirdīga satīra par mūsdienu sociālo tīklu un vispārēja, baltā trokšņa pasauli. SFĒRA ir labestības korporācija: tā uzlabo pasauli, padara to pilnīgi caurspīdīgu un apjaušamu, jo visiem cilvēkiem ir tiesības zināt visu. Tas, kas sākas kā skaidro acu – ideālistu, informācijas brīvības cīnītāju krusta gājiens, pārvēršas „1984.” – reālā ellē, kur tu nekad nepaliec viens, bet kolektīvais Vecākais Brālis nepārtraukti izseko tevi ar mīlestību skatienā.

„Labestības korporācija”, sociālie mēdiji, saskarsmes devalvācija, absolūta un nevaldāma atzīšanas kāre, gatavība ziedot privātumu masu mīlestības ilūzijas dēļ, tikai, lai nepaliktu vienatnē ar paša domām, - tā visa ir mūsu tīmekļa ikdiena, Un līdz reālai SFĒRAI mums ir atlicis pussolis. Cilvēce jau pilnībā ir gatava SFĒRAI, un vairums šīs briesmas nemaz nejūt. Informācija, kā zināms, grib būt brīva; tikai retais apjauš, ka atbrīvojusies, tā ir spējīga aprīt savu atbrīvotāju mīļās dvēselītes.

https://www.ozon.ru/context/detail/id/30926223/

Deniels Abrahams. Pūķa ceļš

Daniel Abraham. The Dragon's Path

Pasaule, kas apbrīnojami līdzīga mūsējai... Te karo mazas karalistes, zeļ brīvpilsētas, valda vareni baņķieru nami, tiek pītas izveicīgas politiskas un diplomātiskas intrigas. Te liktenis ir noteicis tikties cilvēkiem, kuriem ir par agru vai vēlu izmainīt laika gaitu.

Geders ir vienīgais mantinieks cēlajā grāmatnieku un filozofu dzimtā. Viņu atkal un atkal cenšas padarīt par bandinieku svešā, bīstamā spēlē...

Kitrina – „bārene no labas ģimenes baņķiera nama aizbildniecībā. Viņu gatavo finanšu karalienes lomai, neiepazīstinot ar ģimenes noslēpumiem.
Markuss – cinisks un piekusis karavīrs, kura varoņdarbi ir pagātnē. Algotnis, kurš zelta dēļ ir gatavs pat karot ar Apokalipses jātniekiem. Tagad viņa vienību iesaista neparastā partijā...

Figūras ir izvietotas uz spēles laukuma. Spēle sākas. Kuram būs jāizdara gājiens ar zirdziņu?

https://www.livelib.ru/book/1001472438

Pīters V. Brets. Dēmonu cikls. Iezīmētais. Tuksneša šķēps. Dienas kauja

Peter V. Brett. The Demon Cycle. The Warded Man. Desert Spear. The Daylight War

Jau vairākus gadsimtus katru nakti medībās iziet asinskāri dēmoni – meža, gaisa, uguns, akmens, smilšu. Kādreiz cilvēki cīnījās ar viņiem kā līdzīgi ar līdzīgiem, taču tie laiki sen jau ir pagājuši, tagad vienīgā, trauslā aizsardzība pret neradījumiem maģiskie simboli, kuru rašanās pagaisusi mītos. Turklāt māksla. izmantot šos simbolus-amuletus, pieder tikai retiem izredzētajiem, zīmju licēju ģildes meistariem. Uz sašķeltās, mežonīgās, karu plosītās Zemes glābjošās, senās zināšanas tiek glabātas aiz atslēgas, tajā pašā laikā dēmonu pārdabiskā varenība pieaug ar katru nakti

Tā bija pirmās grāmatas anotācija. Cikls turpinās...
http://www.labirint.ru/books/504241/

Karloss Rūiss Safons. Miglas triloģija
Carlos Ruiz Zafon. La trilogia de la niebla: El principe de la niebla: El palacio de la medianoche: Las luces de septiembre

Lasot dažādos portālos negatīvas atsauksmes par šo grāmatu, ilgi domāju: ņemt vai neņemt. Taču mana mīlestība pret autoru pārsvēra visas šaubas. Paņēmu un ne sekundi nenožēloju, nevīlos. Tagad esmu īpašniece visiem, izdotajiem Safona romāniem. Velti daži raksta, ka Safona agrīnie romāni domātu pusaugu lasītājiem. Es absolūti tam nepiekrītu. Pats autors ir pārliecināts, ka viņa „Miglas triloģija” patiks plašam lasītāju lokam: pusaudžiem un vidēja vecuma cilvēkiem, pat tiem, kuru vecumu pieņemts saukt par godājamu.

Safona romāni atrodas ārpus vecuma rāmjiem. Tie domāti lasītājiem, kuri mīl tumšus, mistiskus stāstus. Taču noteikti ar romantiskiem varoņiem un kolorītiem, nežēlīgiem ļaundariem. Tādi ir visi viņa romāni. Tajos noteikti līdzās pastāv labais un ļaunais, melnais un baltais, dzīve un nāve. Un, noteikti piemīt traģisma, zaudējumu un bēdu sāpju nots.
Krājumā „Miglas triloģija” ir ietverti trīs romāni, kas savā starpā nekādi nav saistīti (vienīgi ar noslēpumaino atmosfēru un gaismas un tumsas cīņas motīviem). Nestrīdēšos sekojošie Safona romāni no cikla „Aizmirsto Grāmatu Kapsēta” ir kvalitātes ziņā līmeni augstāki, spēcīgāki. Taču arī šajos, debijas romānos ir redzama meistara roka, traka fantāzija un neatkārtojams stils.
(Jeļena, Maskava)

https://www.ozon.ru/context/detail/id/31259728/

Taja T. Sazerlenda. Uguns spārni. Pūķīšu pareģojums

Tui T. Sutherland. Wings of Fire.The Dragonet Prophecy

Pūķītis Glins un viņa draugi aug kalnu alās, viņus pieskata slepena organizācija „Pasaules nagi”. Pūķēniem ir jāizpilda noslēpumains pareģojums un jāizbeidz asiņains pilsoņu karš starp Pirrijas pūķu ciltīm. Kā to izdarīt, neviens nezina, arī ne katrs ir gatavs pieņemt likteni, ko uzspiež citi. Vienam no draugiem draud briesmas, un pūķēni nolemj bēgt... taču, vai viņiem izdosies apturēt karu pašu spēkiem?

https://fantlab.ru/work413529

Franko Kardīni. Ceļvedis pa Viduslaikiem

Franco Cardini. The Companion to Medieval Society

Šo grāmatu ir sarakstījis pasaulē vadošais Viduslaiku pētnieks Franko Kardīni, tā vispilnīgāk atspoguļo visus cilvēka dzīves aspektus Viduslaikos no pašas dzimšanas līdz nāvei. Filozofija un māksla, reliģija, zinātne un maģija, ceremonijas karaļu pilīs un pilsētas graustu nabadzība... Ienirstiet šajā pasaulē un veiciet paši savu ceļojumu laikā.

http://www.ozon.ru/context/detail/id/19550871/

Rendals Manro. Kas būtu, ja? Zinātniskas atbildes uz absurdiem, hipotētiskiem jautājumiem

Randall Munroe.What if? Serious Scientific Answers to Absurd Hypothetical Questions

Šī grāmata ir turpinājums vienam no pašiem visu laiku slavenākajiem populārzinātniskajiem portāliem. Rendals Manro ir NASA inženieris, zinātnieks, mākslinieks un radītājs neiedomājami populāram interneta komiksam xkcd.com – tur cenšoties atrast nopietnas atbildes un pašiem neticamākajiem jautājumiem, ko iesūta viņam portāla apmeklētāji. Izrādās, ka par pašām nopietnākajām zinātnes problēmām var runāt viegli un ar lielu humoru. Ja jūs mīliet zinātni, komiksus, internetu un labus jokus – tad tā ir grāmata jums.

https://www.ozon.ru/context/detail/id/33006300/

Heather Choate. Stormdragon: Epic Fantasy Adventure (Jonas Flash Chronicles Book 1)

Dragons are more fun than Algebra. And epic battle scenes are easier to manipulate than the arguments in Jonas’s kitchen.

In real life, Jonas’s sister Emma babbles nonsense from her wheelchair. But in Jonas’s world, she is the moonstone bearer and the only person capable of restoring the Stormdragons to power. He weaves a tale of jarring action, fascinating creatures, heart-pounding battles, and loveable characters that may be just what he needs to save his sister and his family.

Master storyteller, Heather Choate, unleashes avalanches of adrenaline and adventure in a story that will grip reader’s hearts. Jonas Flash Chronicles: Stormdragon isn’t one you want to miss!

Check Out What Others are Saying about Heather Choate…

“Wicked Novel! The story starts off with a bang, and runs screaming onwards from there! The plot is full of twists and turns which I didn't see coming. This one is a real page turner - once you start you can't put it down.” - Kasey Barker

“Heather has masterfully and skillfully weaved the imagery of an entirely new kind of world, rich with entrancing and vivid details and an awesome plot. Every time a chapter ends, I absolutely had to find out what happens next. With just the right mixture of emotional drama, action, and a story that sucks you in with every change of scene, I am beyond anxious and excited to find out how the sequel turns out. If someone makes a movie out of this, I will be at the theater hours before the box office opens to get the best seat. If you liked Hunger Games, Harry Potter or the Mortal Instruments series, this is just as unique, exciting, and original if not more!” — Thepulsiphyer

“Heather transports you to a new world with the descriptive language. Characters become friends, you root for the society she's created and can't put it down for one second. Everything you want as a reader, Heather Choate delivers. Loved it and can't wait for more from this author” — Jason Clark

Get your copy of this incredible series now!

Book 2, Fire and Ash released August 17, 2015

Book 3, Whirlwinds released September 7, 2015

Book 4, Wisbren, released September 28, 2015

Book 5, Stilth- released October 19, 2015

Tags: dragon action adventure series, dragon chronicles, dragon fantasy series, dragon hero, dragon knight, dragon magic book series, dragon magic fantasy series, dragons, magic, fantasy, action adventure, dragon lords, magic fantasy series, magic fantasy chronicles, action adventure chronicles, hero, heroes, heroine, princess heroine, prince hero, medieval action adventure, medieval magic fantasy book

https://www.amazon.com/Stormdragon-Fantasy-Adventure-Jonas-Chronicles-ebook/dp/B012LMUTC8

Lato Lapsa. Zem Muhameda bārdas.
Droši vien atradīsies cilvēki, kas šo grāmatu atbilstoši savām vēlmēm un vajadzībām pasludinās par antisemītisku vai antiislāmisku. Es gan teiktu, ka šis ir gluži patiesīgs stāsts par zemēm, kur viens no pirmajiem svešiniekam uzdotajiem jautājumiem ir: "Kādai ticībai jūs piederat?", un par cilvēkiem, kuri šajās zemēs dzīvo un šo jautājumu uzdod.
Visas šīs zemes vieno islāms. Vienā vietā tā ir valsts reliģija, otrā - no valsts nodalīta reliģija, trešajā - ienaidnieku reliģija. Bet visas šīs zemes būtībā dzīvo, tā sacīt, zem Muhameda bārdas. Ko tas nozīmē? Šī grāmata sniedz tieši šādas saprašanas iespēju. Protams, tikai tiem, kuri vēlas saprast.
(Lato Lapsa)
Grāmatas mākslinieks Jānis Esītis

http://www.dgramata.lv/dg-izdotas-gramatas/dokumentala-literatura/originalliteratura-latviesu/celojumi-un-piedzivojumi/zem-muhameda-bardas