Lasīsim 2016-06-04

Diāna Gabaldone. Spāre dzintarā, 1. daļa

Sena skotu leģenda vēsta: īstajā brīdī izejot cauri Kreignedena kromleham, var nonākt pagātnē vai nākotnē. 1945. gadā atvaļināta medicīnas māsa Klēra Rendela pazūd bez vēsts. Kad Klēra pēc vairākiem gadiem atgriežas, viņa ir apjukusi, dīvaini ģērbusies un... stāvoklī.

Ir pagājuši divdesmit gadi, un mazajā Skotijas ciematiņā atkal ierodas svešiniece. Šoreiz Klēra ir kopā ar meitu Briannu, izteiksmīgu sarkanmati. Visus šos gadus Klēra ir glabājusi noslēpumu, bet nu ir pienācis laiks to atklāt. Viņas apciemo jauno vēsturnieku Rodžeru Veikfīldu, nesen aizsaulē aizgājušā mācītāja audžudēlu, meklējot ziņas par senu kauju un īpaši – par cilvēkiem, kas to pārdzīvojuši. Ir jānoskaidro patiesība par noslēpumaino kromlehu un to, kas notika ar Džeimsu Freizeru... toreiz pirms divdesmit vai varbūt divsimt divdesmit gadiem. Vai Briannai būs lemts sastapt savu tēvu vai vismaz uzzināt par viņa eksistenci?

Stāsts par mīlestību, kuru neskar laiks un attālums, mīlestību, pie kuras šūpuļa stāvējusi senču maģija, mīlestību, kuras pārvarīgais spēks maina ne tikai rītdienu, bet arī pagātni.

Amerikāņu rakstniece Diāna Gabaldone kļuva slavena, kad uzrakstīja aizraujošo romānu sēriju “Svešzemniece” (“Outlander”) – angļu valodā vien tā piedzīvojusi 79 izdevumus. Kopumā pasaulē pārdoti vairāk nekā 17 miljoni eksemplāru! 2014. gadā sāka demonstrēt tāda paša nosaukuma TV seriālu, britu un amerikāņu kopdarbu, kurš kļuva tikpat populārs kā grāmata.

No angļu valodas tulkojusi Alda Vāczemniece.

http://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/111096-spare_dzintara_1_dala.html

Henriks Tamms. Nindzja Timijs un nozagtie smiekli

Esiet sveicināti maģiskajā piedzīvojumā ar krāšņām, filmas kadriem līdzīgām ilustrācijām, ko radījis zviedru izcelsmes Holivudas koncepta dizainers Henriks Tamms, kurš atveidojis arī lielisko Šreka un Nārnijas pasauli.

Kaķis Timijs un ūdeļpuika Simons ir izgudrotāji un kopā ar draugiem sivēniem Jasperu un Kasperu nes savu jaunāko ierīci uz tirgu, cerot to izdevīgi pārdot. Taču ceļā viņiem uzbrūk negantie mežarukši Gribļi, un mazajiem dzīvnieciņiem jāglābjas bēgot. Izrādās, ka viņi nav vienīgie ļaundaru upuri. Pilsētiņā tiek nolaupīti bērni, kas pēc laiciņa gan atkal atrodas, bet… vairs nespēj smieties. Kas īsti notiek? Un kas ir noslēpumainais Zilais Trusis? Lai stātos pretim Gribļiem un līdzīgām bandām, kas sēj bailes pilsētā, Timijs kopā ar biedriem kļūst par nindzjām un īstiem varoņiem. Viņiem palīgā nāk divi jauniegūti draugi – rotaļlietu meistars Alfrēds un burvīgā pilote kaķenīte Floresa.

No zviedru valodas tulkojusi Rute Lediņa.

http://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/121941-nindzja_timijs_un_nozagtie_smiekli.html

Karls Šrēders. Sinhropasaule

Karl Schroeder. Lockstep

Septiņpadsmit gadus vecs zēns Tobijs nejauši ieiet hibernācijā uz daudz ilgāku laiku, nekā tika plānots. Pamodies pēc četrpadsmit tūkstoš gadiem, viņš atklāj, ka cilvēce tā arī nav apguvusi virsgaismas ātruma lidojumus, taču starpzvaigžņu impērija tomēr ir radīta, sinhronizējot miega un nomoda laikus visiem iedzīvotājiem, kas pārvietojas kosmosā ar subgaismas ātruma kuģiem, planetoīdiem un habitātēm. Kas ir pats apbrīnojamākais, šo tālo pēcteču impēriju pārvalda viņa paša vecāki...

https://fantlab.ru/work534941

Kevins Kroslijs-Holands. Kaula aproce

Kevin Crossley-Holland. Bracelet of Bones

Kādā rītā Solveiga pamostas un atklāj, ka viņas tēvs – vikingu algotnis - Halfdans ir pazudis. Viņš cenšas doties pa pēdām savam draugam Haraldam Hardradam uz Miklagardu (Konstantinopoli), kur tas dienē par imperatora gvardes vadoni. Taču, nepaņemdams līdzi meitu, Halfdans nav izpildījis solījumu, ko viņai devis.

Solveiga nolemj sekot viņam. Sīkā laiviņā viņa dodas ceļā, kas pilns ar daudziem piedzīvojumiem un pārbaudījumiem.

Viņai nāksies satikt spoku kuģi un verdzeni no Anglijas, apburošu zagli un rusu karali. Solveiga dosies pa krāču pilnām upju caurtekām, iekļūs lamatās, ko izlikuši strēlnieki, kļūs par liecinieci tam, kā dzīvu radību ziedos dieviem. Taču nekas nesatricinās viņas ticību tēvam. Vai viņa tiks līdz Miklagardai? Vai satiksies tur ar Halfdanu?

„Kaulu aproce”ir žilbinošs Kevina Kroslija-Holanda romāns par draudzību un nodevību, tēviem un meitām, reliģiju sadursmēm, par drosmi un ticību sev.

https://fantlab.ru/work768835

Frēnsisa Hārdinga. Fly by Night. Sašķeltās karalistes hronikas

Frances Hardinge. Fly by Night

"Fly by Night" – tas ir aizraujošs detektīvstāsts, kas norisinās Sašķeltajā karalistē, kas attāli atgādina XVIII gadsimta Angliju.

Divpadsmit gadu vecā bārene Knisle Maja bēg no savas dzimtās pilsētas uz karalistes galvaspilsētu Mandelionu, jo nejauši sarīko ugunsgrēku sava tēvoča dzirnavās. Par viņas ceļabiedru kļūst dzejnieks, avantūrists un spiegs Eponīmijs Klents. Knisle u Klents neuzticas viens otram, taču, nokļūstot vērienīgas cīņas par varu centrā, ir spiesti veikt izmeklēšanu kopā, lai paliktu dzīvi. Laupītāji un zagļi, sazvērnieki un kontrabandisti, traks hercogs un viņa māsa-intrigante – tā ir tikai maza, bīstamu cilvēku daļiņa, ar ko būs jāsaskaras Knislei un Klentam...

http://www.ozon.ru/context/detail/id/135390671/

Kristija Goldena. Durotans

Christie Golden. Durotan: The Official Movie Prequel

Viņu sauklis – „Spēks un gods!” Viņu draugi un ceļabiedri – niknie ziemeļu vilki. Viņi ir orki. Vareni, lepni, neatkarīgi. Nikni karavīri. Prasmīgi mednieki. Šausmīgi kā ienaidnieki. Īsti bargās Drenoras – pasaules, kas nesaudzē vājos – bērni. Pasaule lēnām mirst un tai nav iespējams palīdzēt. Taču noslēpumains, zaļādains burvis Gul’dans, orks bez klana, stāsta, ka zina izeju. Pateicoties nezināmiem spēkiem, kas pakļaujas viņam, viņš ir gatavs izvest visus, kuri vēlas, aiz Drenoras robežām brīnišķīgā, jaunā pasaulē. Plaukstošā. Dāsnā. Vājā. Pasaulē, kas kā gatavs auglis iekritīs izstieptajā rokā. Pretī Gul’dans prasa maz: atteikties no brīvo klanu svētajām, gadsimtu tradīcijām un šīs zemes garu aizbildniecības. Pārstāt būt par vienkāršiem rokiem, bet kļūt par neuzvaramas Ordas locekļiem. Tagad Ziemeļu Vilka klana bojā gājušā vadoņa dēlam un mantiniekam Durotanam priekšā stāv grūta izvēle: nodot visu, kas bijis svēts daudzām viņa senču paaudzēm, vai arī, pakļaut savu tautu mokām un bojā ejai. Tā irLegendary Pictures un Universal Pictures 2016. gada visgaidāmākā blokbāstera priekšvēsture, kas balstīta uz kompānijas Blizzard Entertainment globālā fenomena bāzes, kam nosaukums ir —„Warcraft”!

https://fantlab.ru/work772761

Kristija Goldena. Warcraft
Warcraft #2: The Official Movie Tie-in Novelisation

Mierīgā Azerota ir uz kara priekšvakara: civilizācijai draud niknu karotāju-orku rase, kas pamet mirstošo Drenoru, lai ar ieročiem rokās rastu sev jaunas mājas. Tumšais portāls savieno divas pasaules, kā rezultātā vienu armiju gaida iznīcināšana, bet otru – izmiršana.

Divi vareni varoņi cīnās konflikta abās pusēs, taču, kad viņi satiksies kaujas laukā, no šīs divkaujas rezultāta būs atkarīgs pārāk daudz...

Mūsu priekšā ir paša gaidāmākā 2016. gada blokbāstera, kas balstīta uz kompānijas Blizzard Entertainment globālā fenomena bāzes, kam nosaukums ir —„Warcraft”— novelizācija.

https://www.ozon.ru/context/detail/id/136284472/

Karo Kinga. Nogalināt Zivtiņu Džonsu

Caro King. Kill Fish Jones

Grāmata, kas pilna ar dzirkstošu humoru un brīnumainu fantāziju!

Iepazīstieties ar Grimšo un zagli Lampviku, lāstu dēmonu un viņa saimnieku, kurš iestrēdzis Limbā un tagad krīt viens otram uz nerviem. No tā laika, kad Lampviks ir miris, izsakot pirmsnāves buramvārdus, Grimšo izmisīgi cenšas iznīcināt Reālo pasauli. Dēmons nespēj noticēt savai laimei, jo beidzot Lampvika lāsta Cietēju saraksts ir papildināts!

Cietēju sarakstā ir arī zēns vārdā Zivtiņa Džonss. Tikai Zivtiņam piemīt citas pasaules spējas... Atšķirībā no citiem cilvēkiem, viņš spēj redzēt Grimšo! Tāpēc, neskatoties uz to, ka Grimšo spējas aug, Zivtiņam katru reizi izdodas izbēgt no bojā ejas. Kāpēc lāsts nedarbojas uz Zivtiņu? Vai tad, kad Grimšo nolems iznīcināt pasauli, Zivtiņš spēs viņu apturēt?

http://www.ozon.ru/context/detail/id/32901770/

Mājas lapa.

https://www.fantasticfiction.com/k/caro-king/

Lorela K. Hamiltone. Nāves skūpsts

Laurell K. Hamilton. Kiss the Dead

ASV federālā maršale Anita Bleika dodas meklēt 15-gadīgu meiteni, ko nolaupījuši vampīri. Taču meklējumu procesā viņa saduras ar kaut ko, ko pat nevarēja iedomāties, neskatoties uz visu savu cīņu pieredzi.

Pašu parastāko, ordināro cilvēku grupa – mājsaimnieces, bērneļi, veči, jaunpienācēji nemirstīgo saimei, labāk mirs, nekā šķirsies no sava meistara.

Taču arī vampīriem ir savi slēptākie murgi, kas spiež tos trīcēt no šausmām un nemierīgi grozīties zārkos. Pats sliktākais no šiem murgiem ir – Anita.

http://www.ozon.ru/context/detail/id/35005840/

M. S. Parfjonovs (sastādītājs). Pati šausmīgākā grāmata, 2016.

[Krievu valodā.]

ССК. Создай Свой Кошмар.

Главная хоррор; антология России. Уникальный проект, в котором захватывающие дух истории отбирают не "всеведущие знатоки", а обычные читатели - разного пола, возраста, с разными вкусами и предпочтениями в жанре.

ССК. Страх в Сердце Каждого.

Смелый литературный эксперимент, которому рукоплещут видные зарубежные авторы, куда мечтают попасть сотни писателей, а ценители мистики и ужасов выдвигают эти книги на всевозможные жанровые премии ("хоррор года" по версии журнала "Мир Фантастики", "лучшая антология" по версии портала Фантлаб, "выбор читателей" по версии портала Лайвлиб).

ССК. Серия Страшных Книг. "Самая страшная книга 2016" открывает новый сезон: еще больше, еще лучше, еще страшнее!

http://www.ozon.ru/context/detail/id/135517622/