Lasīsim 2016-05-06

Vita štelmahere. Nežēlīgās gadsimtnieku spēles      

1. grāmata. AnneMarija

Iecienītā bērnu rakstniece Vita Štelmahere ir vairāku grāmatu autore, no kuriem pazīstamākā ir stāsti par sivēnu “Piglas stāsti”, kas lasāma arī lietuviešu valodā. Veidojusi arī patriotiska rakstura grāmatu bērniem “Es dzīvoju Latvijā”. Autore rakstījusi arī esejas un stāstus pieaugušajiem.

Satikušās pēc piecdesmit gadiem, darbīgā un dzīvespriecīgā Tifānija un kaprīzā Margareta slēdz derības – kas pasaulē ir varenāks – Labais vai Ļaunais. Astrīdas kundzes laboratorijā tiek dubultota meitenīte, un rodas Anne un Marija. Pēc četrpadsmit gadiem māsas Tifānija un Margareta noskaidros, kas ņēmis virsroku…

Katra grāmatas lappuse atklāj noslēpumainu un mistisku pasauli, kurā darbojas kurmju pasts, lapseņpeles, augošas lelles; zelta auskariņi, kas palīdz saprast zvēru un putnu valodu.

Gadsimtnieku spēles, noslēpumi un notikumi, autores bagātā fantāzija un raitais sižets spēs aizraut ikvienu – skeptiski noskaņotu un atsaucīgu, mazu un lielu – lasītāju.

http://www.la.lv/vita-stelmahere-annemarija-nezeligas-gadsimtnieku-speles/

2. grāmata. Albīns

Noslēpumainā gadsimtnieku brālība tiek ierauta intrigās un strīdos. Šoreiz notiek cīņa par mūžīgās dzīvības noslēpumu.

Albīns ārēji šķiet tīri sirsnīgs sešpadsmit, septiņpadsmit gadus vecs jauneklis, mazliet mēnessgaismai līdzīgs, blondiem sprogainiem matiem un bālu ādas krāsu. Viņam visvairāk patīk melot, un nevis bērnišķīgi, bet viltīgi un gudri. Albīns iedraudzējas gan ar Anni, gan Mariju, kuras iepazinām jau pirmajā triloģijas grāmatā, un ar katru meiteni Albīnu saista kāds noslēpums. Kāds? Uzzināsiet, ja lasīsiet otro daļu, kurā notikumi savijas, krustojas un kurā autore lasītāju aizved gan noslēpumainajā un mistiskajā gadsimtnieku pasaulē, gan tādās leģendu apvītās pasaules vietās kā Quinta da Regaleira Portugālē, Šondoonas alā Vjetnamā, Transilvānijā Rumānijā.

Lidojums cauri laikiem neparastā un pārdabisku spēku pasaulē!

http://www.lgramata.lv/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=76182&category_id=183&option=com_virtuemart&Itemid=28&vmcchk=1&Itemid=28

P.S. Iecerēta triloģija.

Paolo Bačigalupi. Ūdens nazis

Paolo Bacigalupi. The Water Knife

XXI gadsimta vidū Amerikas dienvidrietumu štati cieš no ūdens deficīta. Ūdens resursi ir kļuvuši par ejošu preci, valsts ierēdņi un biržas spēlmaņi ir spiesti apgūt jaunus terminus: plūsmas parametrus kubikpēdās sekundē, sniega daudzumu un novirzes no kušanas normām, dambju un rezervuāru dziļumu un piepildījumu.

Draudi, ka kādreiz auglīgās zemes pārvērtīsies putekļainā akmens tuksnesī, ir pilnīgi reāli. Kalifornija pārtver iniciatīvu no citiem štatiem, spēlē ne pēc noteikumiem, mēģina monopolizēt dzīvinošo Kolorado upes straumi, dod kukuļus pērkamiem politiķiem un nogriež no ūdens artērijas ciematus un mazpilsētas.

Tajā pašā laikā izmisušie klausās „Jautro Periju” sektas sludinātājus, kuri tic, ka Dievs sūtīs viņiem lietu. Ierēdņi turpina vairot bezjēdzīgu papīru tonnas. Nabagi padevīgi mirst... Taču jauna žurnāliste, kura raksta par to, kā iet bojā Finiksas pilsēta, iedrošinās ieskatīties aiz ūdens sadales sistēmas aizkulisēm. Ko gan viņai nesīs bīstamā izmeklēšana?

http://www.ozon.ru/context/detail/id/135574056/

Tims Lebons. Svešais no ēnām

Tim Lebbon. Alien: Out of the Shadows

Bērnībā Kriss Hupers sapņoja par monstriem. Briesmoņiem no neizpētītajiem Visuma nostūriem. Taču dziļajā kosmosā viņš atrod tikai tumsu un izolāciju. Un vēl trimonīdu, pašu cietāko materiālu no visiem, kas zināmi cilvēkam, to viņš un viņa biedri-kalnrači atrod uz satriecošo smilšu vētru izēstas planētas LV-178.

Kad kosmiskā atspole ietriecas kalnizstrādes orbitālajā stacijā „Marion”, kalnrači uzzina, ka dziļi planētas dzīlēs slēpjas kaut kas vairāk par trimonītu. Tur slēpjas ļaunums, kas iegrimis hibernācijā un gaida piemērotu upuri.

Hups un viņa biedri atver ksenomorfu ligzdu un vārds „elle” iegūst jaunu jēgu. Ļoti ātri kalnrači saprot, ka viņu vienīgā cerība ir - pats neticamākais no visiem iespējamiem glābiņiem... Elēna Riplija, pēdējais cilvēks, kurš pārdzīvojis komerciālā zvaigžņu kuģa „Nostromo” katastrofu.

Romāna darbība notiek starp pirmo un otro filmu.

http://www.ozon.ru/context/detail/id/135741846/

Džena Aleksandera. Tukšaine

JeanAlexander. The Wasteland

Ar katru dienu mana dzīve paliek arvien šausmīgāka un šausmīgāka... Mūsu nelielā vienība veic ekspedīcijas uz mirušo pilsētu, kur mēs meklējam ēdamo un munīciju, nogalinām sadistus-cilvēkēdājus un atbrīvojam viņu gūstekņus. Taču kādu laiku man liekas, ka tas viss ir apmāns – mana amnēzija, cīņu biedri. Liekas, ka kāds vada manu ķermeni, liekot veikt muļķīgas lietas un runāt pavisam ne to, ko es domāju. Vai tiešām es esmu tikai marionete, datortēls asiņainā spēlē? Tad, kas ir viņš – mans spēlētājs, kurš skatās uz pasauli ar manām acīm un vada manus instinktus?

http://www.ozon.ru/context/detail/id/135660054/

Ričards Adamss. Šardiks

Richard Adams. Shardik

Klasisks starptautiska superbestsellera „Pakalnu iemītnieki” autora romāns, turklāt Adamss to nosauc par pašu mīļāko visā savā daiļradē. Darbība sākas Ortelgas salā – varenās Beklanas impērijas tālā nomalē. Ortelgieši pielūdz dievu lāča izskatā un tic, ka kādreiz Šardiks Dievaspēks atgriezīsies atpestīt viņus no daudzus gadus ilgās trimdas. Tad, kādā reizē jauns mednieks Keldereks ar iesauku Spēlējies-ar-Bērniem atrod milzu lāci. Pārliecināts, ka zvērs nav neviens cits kā Šardiks, viņš uzdrošinās darīt liekas visu, pat neiespējamo. Viņa priekšā ir cīņa par impēriju un karaļa-priestera troni, negaidīta mīlestība un mokoši sevis meklējumi...

http://www.ozon.ru/context/detail/id/135937329/

Abrahams Merits. Šausmu ritenis

Abraham Grace Merritt. Burn, Witch, Burn! / Creep, Shadow, Creep! / The Ship of Ishtar

Jau septiņi cilvēki ir kļuvuši par noslēpumainas epidēmijas upuriem. Visi viņi pirms nāves iekrīt dīvainā sastingumā, bet viņu sejās uz visiem laikiem paliek galēju šausmu izteiksme... Noskaidrojas, ka pirms tam katrs no bojā gājušajiem ir pabijis Mendilnpas madamas leļļu veikaliņā. Daudzi uzskata, ka te nav izticis bez burvestībām... Doktors Louvels netic mistiskiem skaidrojumiem, taču pēc tam, kad vienu no viņa pacientiem cenšas nogalināt, ir spiests mainīt savu viedokli. Tāpēc, ka pacientam uzbrūk... lelle! („Dedz, ragana, dedz!”)

Izdevumā ir arī romāni „Lien, ēna, lien!” un „Ištaras kuģis”. Par minēto fantāzijas žanra klasiķi būs atsevišķs raksts.

http://www.ozon.ru/context/detail/id/34451409/

Salmans Rušdi. Garuns un Stāstu jūra

Salman Rushdie. Haroun and the Sea of Stories

Grāmata vienādi interesanta, gan pieaugušiem, gan bērniem. Ir par ko padomāt un ko apspriest. Zēns dodas brīnumainā ceļojumā, lai atgrieztu savam tēvam – lielam stāstniekam – zaudēto daiļrunātāja velti.

http://www.ozon.ru/context/detail/id/27940879/

Ruta Ozeki. Mana zivs dzīvos

Ruth Ozeki. A Tale for the Time Being

Ruta Ozeki ir japāņu izcelsmes amerikāniete, klasiskās japāņu literatūras speciāliste. Viņa aizraujas ar floristiku, teātri un kino. 2010. gadā viņu iesvēta par budistu mācītāju. Ruta Ozeki ir aktīva sabiedriskajā dzīvē universitāšu kampusos un dzīvo starp Bruklinu un Kortesailendu Britu Kolumbijā, kur viņa raksta, ada zeķes un audzē pīles kopā ar savu vīru Oliveru.

Viņas prozu salīdzina ar Murakami un Selindžera daiļradi, bet viņas minētais, postmodernisma romāns jau paspējis kļūt par kulta romānu zemēs, kur ticis izdots. Romāns ir smalkas ironijas pilns. Tā ir aizraujoša, apburoša grāmata par cilvēciskumu, zaudējumiem un mājas meklējumiem.

http://www.ozon.ru/context/detail/id/30699799/

Jonass Lišers. Barbaru pavasaris

Jonas Luscher. Fruhling der Barbaren

Tuvākā Eiropas nākotne – kāda tā būs? Autors ir izdomājis savu versiju no sākuma līdz galam, taču tā izklausās neticami patiesa. Augstas klases tunisiešu viesnīcā-oāzē jauni sekmīgi angļi no finanšu aprindām svin bagātas kāzas. Taču vienā naktī krīze sagrauj visu – viņu karjeras, nākotnes plānus. Mārciņa sabrūk, Anglija bankrotē. Kas tālāk? Līdz šim labklājībā dzīvojošie eiropieši vienā mirklī atsakās no civilizācijas likumiem un visas ētikas. „Barbaru pavasaris” ir diagnoze, ko rakstnieks uzstāda mūsdienu sabiedrībai – ar stilu, neparasti un smieklīgi.

http://www.ozon.ru/context/detail/id/30232983/

Džeimss Ballards. Augsceltne

James Graham Ballard. Hige-Rise

Četrdesmit stāvi, tūkstoš dzīvokļu, divi tūkstoši iemītnieku – tā ir augstceltne, viena no piecām, kas ieplānotas Londonas jaunajā, dzīvojamā kompleksā. Pilnīga pašapgāde, ieskaitot tirdzniecības centru, salonfrizētavu, divus peldbaseinus, sporta zāli un sākumskolu bērniem – bez šaubām, tas ir nākotnes paraugs, jauna sociāla struktūra, brīnišķīgā jaunā pasaule... Taču tad sākas kaut kas nelāgs – ar elektrību, ar liftiem, ar atkritumu vadu... Kurš vainīgs? Vainīgi ir citi – tie, kuri augšā, tie, kuri lejā. Ko darīt? Neļaut vaļu! Un lūk, iemītnieki, pārtikuši, sava darba profesionāļi, par spīti visām gaidām, veselajam saprātam, sāk kašķēties – notiek sadursmes – līdz sākas karš. Karš, ko ierobežo vienas mājas apjoms – neviens no ārpasaules nezina, kas notiek augstceltnē... Kas tad ir sanācis – jauna pasaule vai vecs grābeklis? Ko tad ir uzcēlis arhitekts: fantastisku zoodārzu vai mežonīgus džungļus?..

http://www.ozon.ru/context/detail/id/136066647/

Timotijs Zans. Nelieši

Timothy Zahn. Scoundrels

Hans Solo mierīgi varētu gulēt uz lauriem. Kā-nekā, šis pašpārliecinātais kontrabandists un „Tūkstošgades piekūna” kapteinis ir nospēlējis vadošo lomu pārgalvīgajā uzlidojumā „Nāves zvaigznei”, tās bojā eja bija pirmais, nopietnais trieciens Impērijai tās karā ar dumpinieku Aliansi. Taču svinēt nesanāk – atalgojumu par savu varoņdarbu Hans ir pazaudējis, bet viņa parāds noziedznieku autoritātei Džabam Hatam nekur nav zudis. Par Solo galvu ir izsludināta maksa un, ja viņš nedabūs vajadzīgo summu, maksāt viņam vajadzēs ar paša ādu. No tādas situācijas izkļūt var tikai, iegūstot izdevīgu kontraktu... Vai arī, aplaupot gangsterus, to viņam piedāvā noslēpumains svešinieks? Iegūtā nauda būs pietiekama, lai norēķinātos ar Džabu un vairāk nekad neielaistos darījumos ar hatiem.

Tik vien tā darba – jāiekļūst noziedzīgā sindikāta cietoksnī un jāuzlauž pats drošākais seifs Galaktikā. Protams, ka tādā lietā nevar iztikt bez palīgiem un Hans savāc komandu: kopā ar viņu uz lietu dodas viņa neaizvietojamais pārinieks Čubaka un blēdis Lendo Kalrisietis. Ja kādam arī ir pa spēkam veikt gadsimta laupīšanu, piemānot līdz zobiem apbruņotos rīkļurāvējus, droīdus-slepkavas un impērijas aģentus, tad šim ekstrēmo neprāšu baram Hana Solo vadībā. Jāsaka, ka šī trakā avantūra katrā mirklī var peļņas vietā pārvērsties par kaut ko pretēju...

https://fantlab.ru/work420794

Džordžs Duglass. Skotijas leģendas un teiksmas

George Douglas. ScottishFolkandFairyTales

Pazīstamais skotu folklorists Džordžs Duglass šajā grāmatā ir savācis Kalnu Skotijas pasakas, teiksmas, leģendas un fabulas. Jūs uzzināsiet par lepnajiem kalniešu klaniem, senu piļu noslēpumiem, par bargo dabu, kas met izaicinājumu drosmīgiem cilvēkiem. Šādos apstākļos tika kalts šīs tautas neparastais raksturs, bet nepārtrauktā cīņa ar stihijām deva drūmu piesitienu viņu iztēlei. Skotu folkloras filozofija nepazīt sīkas, cilvēciskas jūtas, tā pilna ar neaptveramā Visuma un cilvēka dvēseles noslēpuma apbrīnošanu.

http://www.ozon.ru/context/detail/id/136026861/

Desmonds Sjuards. Mūki karotāji. Militāro mūku ordeņu vēsture no rašanās līdz XVIII gadsimtam

Desmond Seward. The Monks of War: The Military Religious Orders

Britu vēsturnieka Desmonda Sjuarda grāmata ir veltīta militāro mūku apvienībām: templiešu un Maltas ordeņiem, kas cīnījās ar neticīgajiem Palestīnā; Teitoņu ordenim un tā sadursmēm ar prūšiem un slāvu tautām; spāņu un portugāļu Santjago, Kalatravas un Alkantaras ordeņiem un to dalībai Rekonkistā; kā arī tādām maz zināmām brālībām, kā Svētā Toma un Montegaudio ordeņiem. Bez cīņu un politisko intrigu aprakstiem ar bruņinieku un maģistru piedalīšanos, autors detalizēti apraksta ordeņiem tipisko apģērba veidu, simboliku un ieročus, dzīvesveidu, hierarhiju un likumus.

Grāmata interesanta ar to, ka stāsta arī par bruņinieku ordeņu gaitām Baltijā.

https://bookmate.com/books/oiuQgXRr

Ketrīna Hārgreiva. Spēļu kāršu vēsture

Catherine Perry Hargrave. A History of Playing Cards

Cilvēces kaislība uz kāršu spēlēm un zīlēšanu neatslābst daudzus gadsimtus, iespējams, tieši tas spiež pētniekus atkal un atkal vērsties pie šī, tik noslēpumainā un aizraujošā priekšmeta pētīšanas. Zināms, ka, lai noteiktu kādu parādību, kas nav izprotama, cilvēki izmantoja burvestības. Mūsdienu azartspēles ir tieši šādu buršanās rituālu relikti.

Ketrīna Perija Hārgreiva pastāsta par pasaules valstu kāršu un kāršu spēļu rašanos, izplatību un neticamo daudzveidību. Viņa raksta par zīlēšanas, spēļu kārtīm, kā arī par kāršu sērijām, kas rosina interesi par vēsturi, ģeogrāfiju, heraldiku, militārām lietām, mūziku un daudz ko citu. Īpašu uzmanību autore velta māksliniekiem, amatniekiem un uzņēmumiem, kas nodarbojas ar kāršu izgatavošanu un pārdošanu.

Grāmatā attēloti reti kāršu sēriju eksemplāri. [Krievu izdevumā attēlu kvalitāte ir drausmīga – neiesaku – t.p.]

http://www.ozon.ru/context/detail/id/135350342/

Sergejs Sņegovs. Cilvēki kā dievi

[Krievu valodā.]

Трилогия Сергея Снегова написана в очень редком для советской фантастики жанре «космической оперы». В этих романах звёздные флотилии землян под командованием главного героя – адмирала Эли – бороздят вселенную, «пожирая пространство» и сталкиваясь с самыми разными расами инопланетян, среди которых есть доброжелательные друзья, а есть и воинственные зловреды. Впрочем автор иронизирует над своими героями и над законами жанра, особенно в первом романе, который писался во многом как пародия. Но восхищённые читатели не позволили Снегову поставить на этом точку и заставили его продолжить рассказ о приключениях Эли и его друзей...

https://fantlab.ru/work13831

Fēlikss Dimovs. Tvira bērni

[Krievu valodā.]

Предлагаемый читателям научно-фантастический роман "Дети Твира", создан уже в XXI веке, но написан полностью в духе Филипа Хосе Фармера, иначе говоря, в духе фантастического эротизма, в котором земляне и потомки инопланетных рас способны не только любить друг друга, — но от такого союза рождается общее потомство.

Два друга-спелеолога, не покидая пещер родной планеты, попадают в мир, который обычным не назовешь. Этот мир — Треугольный, он имеет три стороны света, местное светило в форме копья меняет вид в течение дня. По всем признакам, там имеет место искривление пространства. Рядом живут два племени, одно из них — метрополия запрещает колонии использовать металлы и механизмы, приходится приспосабливать другие материалы, прививая им посторонние свойства. В горах отдельно живет живет скрытое племя всадников гигантских орлов. История Треугольного мира развивается скачками: в провале времени скрываются целые куски истории... Такова расстановка фигур на шахматной доске, когда начинает развиваться основной сюжет.

http://www.ozon.ru/context/detail/id/135317199/

Vasīlijs Golovačovs. Aizliegtā realitāte. Ļaunuma lūzums

[Krievu valodā.]

Профессиональные контрразведчики, ганфайтеры Матвей Соболев и Василий Балуев выходят на след «Киллер-клуба» - тайной организации наемных убийц. Но оказывается, что за спиной убийц стоит таинственный Союз Девяти Неизвестных, который руководит «теневым» правительством России. Офицерам предстоит схватка не на жизнь, а на смерть.

http://www.e-reading.club/book.php?book=15258

Genādijs Praškevičs. Vasīlijs Golovačovs. Mērķa cilvēks

[Krievu valodā.]

Писатель Василий Головачев - с одной стороны, уникальное явление нашего времени, как уникален всякий талант, с другой - он олицетворяет те возможности, то лучшее, что принесли с собой трудные годы конца века и смены тысячелетий. Он - символ успеха. Он целеустремлен и всегда настроен на работу. Он умеет ставить перед собой цели и достигать их.

Он интересно пишет и интересно живет.

Эта книга о нем: вопросы и ответы с интернет-конференций, рассказы друзей и родных, планы на будущее в творчестве и жизни, размышления на вечные темы. Обаятельно, иронично, остроумно. С верой в то, что, если человек выбрал в жизни правильную цель и настойчиво к ней движется, удача себя ждать не заставит!

http://www.ozon.ru/context/detail/id/3880456/

Pam Pollack, Meg Belviso. Who Was J. R. R. Tolkien?

Best known for his epic Lord of the Rings trilogy and The Hobbit, J.R.R. Tolkien was born in British-occupied South Africa. His early life was full of action and adventure. Tolkien spent his childhood roaming the British countryside with his family and could read and write by age four. He was naturally gifted with languages and used this skill as a signals officer in World War I as well as in his fantasy writing. By creating alternate universes and inventing languages in his work he demonstrated that imaginary realms were not just for children. Fondly remembered as the “Father of High Fantasy,” Tolkien’s books have inspired blockbuster movies and legions of fans.

http://www.amazon.com/Who-Was-J-R-Tolkien/dp/0448483025

Jim Gigliotti, Tim Foley. Who Was Edgar Allan Poe?

Filled with broken hearts and black ravens, Edgar Allan Poe’s ghastly tales have delighted readers for centuries. Born in Boston in 1809, Poe was orphaned at age two. He was soon adopted by a Virginia family who worked as tombstone merchants. In 1827 he enlisted in the Army and subsequently failed out of West Point. His first published story, The Raven, was a huge success, but his joy was overshadowed by the death of his wife. Poe devoted his life to writing and his tragic life often inspired his work. He is considered to be the inventor of detective fiction and the father of American mystery writers. His work continues to influence popular culture through films, music, literature, and television.

http://www.amazon.com/Who-Was-Edgar-Allan-Poe/dp/0448483114/

Avery Reed. Who Were the Brothers Grimm?

Known as the keepers of modern-day fairy tales, The Brothers Grimm are as legendary as their stories. Jacob and Wilhelm Grimm were born in 1780s Germany and were inseparable throughout their childhood. While pursuing their law degrees, the two became fascinated with folktales and folk songs. Together, they researched and published centuries of folklore in their famous early nineteenth-century compilation, Children’s and Household Tales. Thanks to the Brothers Grimm, German folk tales like “Rumpelstiltskin,” “Little Red Ridinghood,” and “Hansel and Gretel" are enjoyed by children everywhere.

http://www.amazon.com/Who-Were-Brothers-Grimm-Was/dp/0448483149/

Stephanie Spinner. Who Is Steven Spielberg?

While other kids played sports, Steven Spielberg was writing scripts and figuring out camera angles. He went from entertaining his Boy Scout troop with home movies to amazing audiences around the world with epic blockbusters. He has directed four of the most successful films of all time and has won two Academy Awards for Best Director. From Jaws to Lincoln, young readers and aspiring filmmakers will be fascinated by the life of this famous director.

http://www.amazon.com/Who-Steven-Spielberg-Was/dp/0448479354/

Pam Pollack , Meg Belviso. Who Is George Lucas?

As a child his passions were comics and cars, but George Lucas grew up to be one of the most successful filmmakers of all time. He is a producer, screenwriter, director and entrepreneur whose company Lucasfilms pioneered the movie effects that changed the world of animation. He founded Industrial Light and Magic, which transformed special sound and visual effects throughout the Hollywood film industry. He is best known, of course, as the creator of the Star Wars movie, television, gaming, toy and merchandise empire, as well as the archeologist-adventure series Indiana Jones. Discover the man behind the magic in Who Is George Lucas?

http://www.amazon.com/Who-George-Lucas-Was/dp/0448479478/

Pam Pollack, Meg Belviso. Who is J.K. Rowling?

In 1995, on a four-hour-delayed train from Manchester to London, J. K. Rowling conceived of the idea of a boy wizard named Harry Potter. Upon arriving in London, she began immediately writing the first book in the saga. Rowling's true-life, rags-to-riches story is as compelling as the world of Hogwarts that she created. This biography details not only Rowling's life and her love of literature but the story behind the creation of a modern classic.

http://www.amazon.com/Who-J-K-Rowling-Pam-Pollack/dp/0448458721/

Janet Pascal. Who Was Dr. Seuss?

Ted Geisel loved to doodle from the time he was a kid. He had an offbeat, fun-loving personality. He often threw dinner parties where guests wore outrageous hats! And he donned quirky hats when thinking up ideas for books-?like his classic The Cat in the Hat. This biography, with black-and-white illustrations throughout, brings an amazingly gifted author/illustrator to life.

http://www.amazon.com/Who-Was-Seuss-Janet-Pascal/dp/0448455854/

Whitney Stewart. Who Was Walt Disney?

Walt Disney always loved to entertain people. Often it got him into trouble. Once he painted pictures with tar on the side of his family?s white house. His family was poor, and the happiest time of his childhood was spent living on a farm in Missouri. His affection for small-town life is reflected in Disneyland Main Streets around the world. With black-and-white illustrations throughout, this biography reveals the man behind the magic.

This book is not authorized, licensed or endorsed by the Walt Disney Company or any affiliate.

http://www.amazon.com/Who-Walt-Disney-Whitney-Stewart/dp/0448450526/

Ellen Morgan. Who Was Jesus?

This fascinating addition to the best-selling Who Was...? series does not settle questions of theology. Instead, it presents young readers with a biography that covers what is known historically about Jesus and places in his life in the context of his world when Jerusalem was part of the Roman Empire. In an even-handed and easy-to-read narrative, this title—illustrated with eighty black-and-white drawings—also explains the early origins of Christianity and how it became a major religion.

http://www.amazon.com/Who-Was-Jesus-Ellen-Morgan/dp/0448483203/

Joan Holub. What Were the Salem Witch Trials?

Something wicked was brewing in the small town of Salem, Massachusetts in 1692. It started when two girls, Betty Parris and Abigail Williams, began having hysterical fits. Soon after, other local girls claimed they were being pricked with pins. With no scientific explanation available, the residents of Salem came to one conclusion: it was witchcraft! Over the next year and a half, nineteen people were convicted of witchcraft and hanged while more languished in prison as hysteria swept the colony. Author Joan Holub gives readers and inside look at this sinister chapter in history.

http://www.amazon.com/What-Were-Salem-Witch-Trials/dp/0448479052/