Lasīsim 2016-04-22

Samanta Šenona. Sapņu staigātāja

Samantha Shannon. The Bone Season

Ir 2059. gads.

Deviņpadsmit gadus jaunā Peidža Mahounija strādā Saionas Londonas noziedzīgajā pagrīdē. Meitenes darbs ir iebrukt cilvēku prātos, lai iegūtu slepenu informāciju.

Peidža ir gaišreģe – sapņu staigātāja. Saionas pasaulē tas nozīmē, ka te viņai nav tiesību pat elpot.

Bet kādu dienu Peidžas dzīve mainās. Meiteni sazāļo, nolaupa un aizved uz Oksfordu – pilsētu, kurā jau divus gadsimtus valda varena rase – refaīti. Peidžas uzraugs šeit ir Aizbildnis. Viņš ir gan viņas kungs un pavēlnieks, gan ienaidnieks. Bet, ja meitene vēlas atgūt brīvību, viņai labprātīgi jāpaliek šajā cietumā, kur vienīgais, uz ko var cerēt, ir ātra un nesāpīga nāve...

“Aizmirstiet visu savu neticību un aizspriedumus un iegrimstiet šajā brīnišķīgajā, episkajā fantāzijas grāvējā... Dāsni, uzbudinoši, iztēles bagāti... Kur ir turpinājums?”

The Times

Samanta Šenona (1991) ir dzimusi Londonā un sākusi rakstīt piecpadsmit gadu vecumā. Jaunā rakstniece ir studējusi angļu valodu un literatūru Oksfordā Sv. Annas koledžā.

“Sapņu staigātāja” ir Samantas Šenonas pirmais romāns, iecerētās triloģijas sākums, un tā autortiesības ir pārdotas vairāk nekā 20 valstīs.

No angļu valodas tulkojusi Ieva Elsberga.

http://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/101942-sapnu_staigataja.html

Tobijs Ibotsons. Mauntvudas spoku skola

“Grāmatā dzirkstīt dzirkstī asprātība, oriģinalitāte un valda īpaša jautrība.”
Amanda Kreiga

Dižās Raganas, Mauntvudas spoku skolas dibinātājas, šajā ārkārtīgi slepenajā mācību iestādē audzēkņus skolo vissmalkākajās spokošanās prasmēs. Kaut arī Smirdīgais Druīds, Bezkājainais Karavīrs un Banšija Vera ļoti cenšas būt šausminoši, viņu pašu bailes tiem neļauj nevienu pa īstam izbiedēt.

Bet tad skolā ierodas divi bērni. Daniels un Šarlote te meklē palīgus, kas tiktu galā ar vareniem un nekrietniem pretiniekiem.
Bariņš drosmīgu spoku auj kājas uz cīņu, bet vai viņi visu nepadarīs vēl ļaunāku?

Tobijs Ibotsons ir godalgotās rakstnieces Evas Ibotsones vecākais dēls. “Mauntvudas spoku skola” ir viņa debijas romāns. Tā pamatā ir Evas Ibotsones ideja, ko viņi kopā pirms mātes nāves rūpīgi izstrādāja. Šajā grāmatā jaušama tā pati sirsnība, humors un dzirksts, kas caurauž arī Evas Ibotsones darbus jaunajiem lasītājiem. “Mauntvudas spoku skola” pierāda, ka Tobijs Ibotsons ir jauns stāstniecības talants plašajā bērnu literatūras pasaulē.
Viņš kopā ar ģimeni dzīvo Zviedrijā un raksta, kad vien spēj.

No angļu valodas tulkojusi Laura Romanovska.

http://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/134214-mauntvudas_spoku_skola.html

Horātijs Kviroga. Elkučūska

Horātijs Kviroga (Horacio Quiroga, 1878 – 1937) ir urugvajiešu rakstnieks, kura darbi ir ietekmējuši dižākos 20.gs. Latīņamerikas rakstniekus – G. G. Markesu un H. Kortasāru. H. Kviroga attēlo cilvēka un dzīvnieku cīņu par izdzīvošanu – arī savā stāstā „Elkučūska”, kas vēsta par čūsku un cilvēku pasauļu sadursmi.

„Elkučūska” (1921) attēlo ļoti daudzveidīgu un raibu čūsku pasauli, kas ir spiesta saskarties ar cilvēku zinātniskajiem pētījumiem. Čūskas ar cilvēku nekad nav varējušas sadzīvot, lai gan Kvirogas attēlotās čūskas ir ārkārtīgi līdzīgas cilvēkiem.. Visu čūsku starpā izceļas kāds īpašs radījums – Anakonda, dēvēta arī par Elkučūsku, viņas zobos nav indes. Anakonda ir iespaidīga un inteliģenta – viņas iesaistīšanās cilvēku un čūsku karā sagādā negaidītus pavērsienus...

Grāmatas vāciņš ir laukums spēlei "Čūsku cirks", ko var spēlēt ar metamo kauliņu un staigājamiem kauliņiem gluži kā parasto "Cirku".

http://www.jumava.lv/jaunumi.html?start=10

Roberts Makammons. Avangarda jātnieks

Robert Rick McCammon. The Providence Rider

Roberta Makammona sērija par nāvīgi bīstamajiem XVIII gadsimta Ņujorkas privātdetektīvu aģentūras darbinieka Metjū Korbeta piedzīvojumiem, ko 2001. gadā atklāja romāns „Nakts putna balss”, ar katru jaunu grāmatu iegūst sajūsminātus pielūdzējus. Kas tad tā pievelk lasītāju? Tas, ka te ir viss, kas mums dārgs: spīdoša detektīva intriga, mistisks flērs, skaidri saskatāmas vēsturiskas detaļas, negaidīti sižeta pagriezieni – un, galvenais, atmiņā paliekoši varoņu raksturi, kuru vidū īpaši izceļas Metjū: pētošs, godīgs un saviem draugiem uzticīgs jauneklis, kurš pārvar iedzimtu kautrīgumu un drosmīgi skatās savām bailēm vaigā.

http://www.ozon.ru/context/detail/id/33677471/

Kellija Linka. Iekūlos!

Kelly Link. Get in Trouble

Noslēpumaini radījumi, kas modelē pamestā, ārpilsētas mājā mehānisku karalisti, labiekārtojot pašu kapenes ēģiptiešu manierē; supervaroņi, kuri okupē telestudijas cerībā tapt slaveni realitātes šovos; kosmiskā kuģa neizskaidrojama pazušana... Deviņos, asprātīgajos Kellijas Linkas stāstos tiek rādīta traka un mūsējai ārkārtīgi līdzīga pasaule, kur visi, no tīneidžeriem līdz no vidējā vecuma gadu krīzes aptrakuša Holivudas aktiera, neatlaidīgi meklē pārmaiņas... Taču atrod arvien jaunas un jaunas problēmas!

http://shop.ast.ru/catalog/fiction/fantastika-fentezi/vlyapalas_ID1434227/

Deniels Suarezs. Straume

Daniel Suarez. Influx

Fiziķis Džons Greidijs un viņa komanda izstrādājuši iekārtu, kas var atstarot gravitāciju – triumfs, kas radīs apvērsumu fizikā un izmainīs nākotni. Taču Greidijs atzinību nesaņem, tā vietā viņa laboratoriju slēdz slepena organizācija, ko sauc – Tehniskās Kontroles Birojs.

Biroja misija ir slēpt patiesību par vētraino, tehnisko progresu un novērst sabiedrībā pārmaiņas, ko tas var izsaukt. Tāpēc, ka nākotne jau ir šeit, taču tikai izredzēto šaujiņai.

Kad Greidijs atsakās pievienoties TKB, viņu iemet šausmīgā, augsti tehnoloģiskā cietumā, kur tur citus nolemtus ģēnijus-dumpiniekus. Tagad, esot vienīgā cerība cilvēcei, lai to novestu no regresa ceļa, Greidijs un citi ieslodzītie mēģina atklāt neiedomājamā ienaidnieka noslēpumus. Kā nekā, tā rokās ir pusgadsimta liels tehnoloģiskais pārsvars.

https://fantlab.ru/work556929

Kajs Maiers. Bibliomantu laiks. Ceļa sākums

Kai Меуеr. Die Seiten der Welt

"Katrai grāmatai ir savs noslēpums..."

Vairākus gadsimtus bezgalīgais grāmatu spēks tika turēts slepenībā. Par to rūpējās bibliomanti. Burvestības, ceļojums cauri laikam un telpai, tā ir tikai maza daļa no tā, ko spēj grāmatas. Ar dažu grāmatu palīdzību var izmainīt pat pagātni…

Fūrija Salamandra Fērfaksa ir bibliomantu dinastijas pārstāve, pati spēcīgākā burve senajā Rozenkreicu dzimtā. Viņu ģimene ilgus gadus slēpās no Adamantu Akadēmijas aģentiem kļūdas dēļ, kas tika izdarīta pagātnē.

Fērfaksu ģimene medī „tukšas” grāmatas, kas spēj iznīcināt visu, kas jebkad uzrakstīts uz Zemes. Taču viņiem ir ienaidnieki, kas ir daudz šausmīgāki par Akadēmiju, kas alkst asinsatriebības…

Fūrija zaudē visus – mīļoto tēvu, jaunāko brāli, visu savu ģimeni. Vienīgais, kas viņai paliek – cīnīties. Galvenais, ka blakus viņai parādās uzticami draugi un mīlestība, kas gājusi cauri gadsimtiem.

Kurš ir īstais ienaidnieks? Kāda ir cena par brāļa glābšanu? Ar ko draud ekslibru sacelšanās? Kāpēc Antikva tik izmisīgi cenšas iegūt Zībenšterna grāmatu? Par ko cīnās Libropolises dumpinieki?

Piedzīvojumi sākas – laipni lūdzam grāmatu pasaulē. Bibliomantu laiks ir sācies!

http://www.ozon.ru/context/detail/id/34620120/

Valters Moerss. Sapņojošo grāmatu pilsēta

Walter Moers. Die Stadt der Traumenden Bucher

Grāmatas var izdarīt ar jums visu ko – pat pašu šausmīgāko! Jaunais rakstnieks Hildegunsts Mītgriezis mantojumā saņem labi saglabājušos rokrakstu, tā noslēpumu viņš vēlas atklāt. Pēdas viņu aizved uz Buhenburgu, Sapņojošo Grāmatu pilsētu...

Valters Moers ieved mūs brīnumainajā literatūras pasaulē, kur grāmatas ne tikai izklaidē, vai pārsteidz, bet var arī padarīt traku vai pat pazudināt.

http://www.ozon.ru/context/detail/id/135724993/

Darens Šens. Nāves pilsēta (Mirušo maršs)

Darren Shan. Ayuamarca: Procession of the Dead

Tā ir Pilsēta. Pilsēta, kur nokļūst, lai paliktu uz visiem laikiem. Vai nu – kā mirušais, ko neviens, nekad nesāks meklēt, vai - kā dzīvs. Kā dzīva lelle slepena un nežēlīga valdnieka – Kardināla – rokās. Pilsēta, kur slepkavām nav ne pagātnes, ne dvēseles. Jo nav un nevar būt dvēsele no nekā radītiem „aijamarkiem”, kas izdara paredzēto un atkal aiziet nebūtībā. Tā ir Pilsēta. Noziegumu un vardarbības Pilsēta. No tumšiem aizlaikiem nākušu, asiņainu burvestību Pilsēta. Pilsēta, kas pati ir slepkava, aijamarka.

https://fantlab.ru/work182856

Sergejs Sņegovs. Diktators

[Krievu valodā.]

В мире, сопряженном с Землей, но во многом отличающемся от нашей планеты, гибнет, распадаясь на части, великая империя. Довершает дело разразившаяся мировая война: на Латанию обрушиваются метео- и резонансные удары, союзники отворачиваются от нее, регионы отделяются от империи. Только мощная властная рука способна остановить хаос. И такой человек нашелся - полковник-диктатор Гамов. Трибун и демагог, провокатор и пророк, он не останавливается ни перед чем, чтобы спасти страну…

Одна из лучших книг, сочиненных Сергеем Снеговым. Роман-предсказание, роман-предупреждение… Предупреждение, срок которого, кажется, еще не истек…

http://www.ozon.ru/context/detail/id/34386065/

Natans Slifkins. Svētie briesmoņi. Noslēpumaini un mītiski radījumi no Svētajiem Rakstiem, Talmuda un midrašām

Natan Slifkin. Sacred Monsters: Mysterious and Mythical Creatures of Scripture, Talmud and Midrash

Rabi Natans Slifkins ir plaši pazīstams ar saviem novatoriskajiem darbiem jūdaisma pētniecībā, lekcijām par dziļo mijiedarbību starp dzīvnieku valsts pārstāvjiem un Toru, tāpat ar saišu meklējumiem starp jūdaismu un dabas zinātnēm. Atzīmējot to faktu, ka galvenie jautājumi klasiskajā ebreju literatūrā ir likums un teoloģija, autors pievērš uzmanību noslēpumainiem radījumiem, pasaku briesmoņiem, kas tik bieži sastopami Svētajos Rakstos, Talmudā un midrašās. [Midrašas ir Toras skaidrojumi un pētījumi, pati Tora – jūdaisma likumu kopojums – Mozus grāmatas, Talmuds – tiesisko un ētisko likumu kopums – t.p.] Turklāt katrā gadījumā Slifkins uzdod jautājumu: vai tas ir mītiska vai reāla dzīvnieka apraksts, vai arī kļūdains skaidrojums, iespējams arī pasaku radījums, kas nekad nav eksistējis. Veicot savus pētījumus no teoloģisko interpretāciju viedokļa, autors ir spējis palikt mūsdienu zinātnes robežās, neakcentējot uzmanību uz pretrunām starp zinātnisko un reliģisko pasaules uzskatu.

http://www.ozon.ru/context/detail/id/135983714/