Laimīgais Okodzjo. Shiawase Sou no Okojo-san

Arī "Shiawase Apartment's Okojo-san", vai vienkārši "Happy Okojo". Anime no apakšžanra, kur dzīvnieki ir saprātīgi. 2001.-2. gadi. Režisors Yamamoto, Yuusuke. Tomēr, joki seriālā ir tādi, ka tos labāk maziem bērniem neskatīties. Var tādi, kas saprot, ka tas nav pa īstam

Haruka Cutija (Haruka Tsuchiya) ir parasts universitātes students, kurš pēkšņi kļūst par semuļa īpašnieku, ko nosauc par Okodzjo (Okojo-san). Dzīvnieciņš ir dzimis Japānas ziemeļu kalnos, taču noķerts un pārdots zoovekalam. Viņš sapņo par bēgšanu un to arī realizē, saceļot traci ar aligatora izbēgšanu  no būra. Taču kelojojumi pa pilsētu viņu tā nokausē un izbadina, ka viņš aizmieg atkritumu kaudzē. Tur viņu arī ierauga Haruka. Puisis pārliecinās, ka zvēriņš ir dzīvs un pārnes to mājās, domājot, ka tas ir sesks. Tad arī sākas jocīgie un absurdie seriāla piedzīvojumi, kuriem skaidrojums ir viens - savvaļas dzīvnieks cilvēka mājā. Ak, nē. Sermulis tās uzskata par savām mājām. Viņam rodas uzticīgs sekotājs – pele, kas arī dzīvo šajā mājā. Lai gan sākumā aiz bada, Okodzjo mēģina peli apēst.

https://myanimelist.net/anime/2934/Shiawase_Sou_no_Okojo-san

Anime enciklopēdija.

https://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/anime.php?id=1535

Anime ar angļu titriem.

https://kissanime.ac/Anime/Shiawase-Sou-no-Okojo-san/Episode-001?id=32978

Kā ierasts, seriāls ir veidots pēc mangas, ko zīmējis Ajumi Uno. Mangu no 1996. līdz 2005. gadam publicē izdevniecības "Hakusensha" žurnālā "LaLa". Pēc mangas motīviem studija "Radix" uzņem anime seriālu, ko no 2001. gada 2. oktobra līdz 2002. gada 24. septembrim pārraida telekanāls TV Tokyo. Pēc 2001. gada datiem, tas 15, mīļākais Japānas anime.

https://ru.wikipedia.org/wiki/Okojo-san

un citi avoti.