Labs bibliotekārs līdzinās labam ganam. Daitoshokan no Hitsujikai

Kārtējais vidusskolas anime par skolēnu kluba (šoreiz – bibliotēkas) ikdienu, kur satiekas visdažādākā rakstura skolēni, un veidojas savstarpēju jūtu ķīmija. Mistikas piedevu skolai dod galvenā varoņa mazliet pārdabiskās spējas un noslēpumaini Gani, kuri slepeni vada notikumu gaitu, dodot padomus skolniekiem. Gads, 2014. Režisors Ju Nobuta. Viegla erotika, tik traki kā reklāmas bildēs nemaz nav.

17 gadus vecais Kjotaro Kakei patiesi tic, ka pasauli, kas nemaz nav ideāla, var uzveikt, ja negrēkosi pats un centīsies iepazīt visu uz pasaules. Tieši tāpēc viņš mācās milzīgajā Siomi akadēmijā, kur pulcējas jaunie talanti no visas Japānas. Kakei vienaudze, kautrīgā un vienkāršā Cugumi Širasaki uzskata, ka laimi var gūt, tikai palīdzot citiem, kaut arī nāktos lauzt savu raksturu. Tādi interesanti jaunieši nevarēja nesatikties – jo Liktenis eksistē, bet tam palīdz noslēpumainie Gani, kas pēc leģendām mīt kaut kur akadēmijas bibliotēkā.

Gani nevalda pār cilvēkiem, bet dod padomus, kuriem labāk tomēr sekot. Tomēr ārā ir mūsdienas, tāpēc viņi komunicē ar izvēlētajiem ne tikai ar vecmodīgām vīzijām, bet arī ar mūsdienu elektroniskā pasta palīdzību. Tādā veidā galvenie varoņi, kas sapulcina savus draugus jaunajā bibliotēkas klubā, tiek atbalstīti no augšas. Ar tādiem aizbildņiem viņiem nav bīstama pat Skolēnu padomes prezidente Maho Motidzuki, kurai, liekas, ir savi plāni uz skaistulīti Kjotaro. Viens otram netraucē, galvenais – nepazaudēt brīnumaino grāmatzīmi, ko kādreiz Kakei ir iedevis nepazīstamais platmalē!

Kā jau noprotat, anime, ko krieviski sauca arī par „Brīnišķīgo bibliotekāru”, sižeta līnija vērpjas ap Kjotaro Kakei – parastu vidusskolnieku ne visai parastā Siomi skolā. Zīmīgi, ka skolas bibliotēka „Daitosjokana” var sastādīt konkurenci pat Japānas Nacionālajai bibliotēkai. Šo bibliotēku regulāri apmeklē mūsu varonis. Jāpiemin, ka skolā mācās ne mazāk, ne vairāk kā piecdesmit tūkstoši audzēkņu. Šādā masā var arī pazust, pazaudēt savu seju un individualitāti. Taču Kakei bez pūlēm izdalās uz savu alma-mater biedru fona. Puisis nemīl apmeklēt populāras sporta sekcijas vai astronomijas klubus, viņš mīl grāmatas. Visu savu brīvo laiku viņš velta bibliotēkas apmeklēšanai un grāmatu lasīšanai. Taču tas nav vienīgais viņa trumpis. Vēl viņš spēj paredzēt nepatikšanas. Kādā reizē mūsu varonis saņem anonīmu ziņojumu par drīzām pārmaiņām savā liktenī. Sākumā nepievērsis ziņai uzmanību, Kjotaro drīz nožēlo par savu neuzmanību. Pēkšņi viņš jūt, ka uz dzelzceļa var notikt nelaime. Pasteidzies uz notikuma vietu, viņš pagūst izglābt Cugumi Širasaki dzīvību, taču nokļūst visai divdomīgā situācijā. Vēlāk izrādās, ka visai simpātiskā meitene būs viņa klases biedrene un arī nolemj iestāties literatūras pulciņā, kur jau ilgu laiku tā  biedrs ir Kjotaro. Tad nu arī īstie piedzīvojumi var sākties... 

http://www.world-art.ru/animation/animation.php?id=2249

Seriāls krieviski.

http://seasonvar.ru/serial-10620-Prekrasnyj_bibliotekar_.html

Fanu lapa.

https://myanimelist.net/anime/17827/Daitoshokan_no_Hitsujikai

Fendoma lapa.

http://daitoshokannohitsujikai.wikia.com/wiki/Daitoshokan_no_Hitsujikai_Wiki

Anime enciklopēdija.

https://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/anime.php?id=16121