Labākā Šerloka Holmsa personīgā traģēdija

Holmss19.jūlijā visu laiku un tautu labākajam Šerlokam Holmsam, krievu aktierim Vasīlijam Ļivanovam palika 79 gadi. Jau trīsdesmit piecus gadus skatītāji turpina mīlēt savu varoni (svētdienās šādu iespēju nodrošina arī kanāls TV5, rādot visas Holmsa filmas). Taču aktiera personīgā dzīve spriedzes ziņā neatpaliek no Londonas kaislībām. Boriss, viens no viņa dēliem, sēž cietumā, bet vedekla, alkoholiķa, mēģina atņemt mazmeitu, kas atrodas aktiera un viņa sievas aizbildniecībā.

Dēls cietumā

Vasīlijs Ļivanova joprojām nespēj noticēt, ka 2008.gada beigās viņa dēls varēja izdarīt tik briesmīgu noziegumu. Viņš bija tik stipri piedzēries, ka gandrīz neko neatceras. Aktieris notikušajā vaino Borisa bijušo sievu Jekaterinu. Tovakar dēls sastrīdējies ar jauno sievu un aizgājis pie bijušās, kurai it kā esot bijusi vajadzīga palīdzība. Sieviete piedāvāja iedzert. Kāpēc viņš piekrita? Uz šo jautājumu nevar atbildēt arī pats Boriss. Diemžēl bēdīgo iznākumu – kāda kompānijas biedra nogalināšanu – vairs nevar vērst par nebijušu. Tiesa Borisam piesprieda astoņus gadus cietumā, bet mazulīte Eva palika pie dzērājas mātes, kurai meitas liktenis īpaši nerūpēja.

Cīņa par mazmeitu

Vasīlijs Ļivanovs nespēja noskatīties, ka māte aizmirst izņemt meiteni no bērnudārza, atstāj kaimiņiem un neliekas par bērnu ne zinis. Turklāt izrādījās, ka mazulīte ir kurla, jo sievietei grūtniecības laikā injicēja zāles, kas izraisa blaknes. Tikai pateicoties tam, ka aktieris steidzami iejaucās, bērnam veica operāciju, ievietoja dzirdes aparātu, un meitene sāka dzirdēt un runāt.

Aktierim izdevās panākt, ka mātei uz laiku atņem vecāku tiesības, taču sieviete ar preses palīdzību uzkurināja skandālu un mēģināja atgūt meitu, lai iegūtu kāroto aktiera dzīvojamo platību. „Viņu interesēja tikai materiālie labumi un uzvārds, ar kuru viņa joprojām spekulē,” skaidro Ļivanovs. „Eva viņai nav vajadzīga, lai jebkura iemesla dēļ mūs šantažētu. Pēc negadījuma ar Borju viņa piezvanīja tikai tāpēc, lai apjautātos, kur atrodas dzīvokļa dokumenti.” Sieviete paņēma bērnu un piedraudēja, ka ļaus aktierim satikt mazmeitu tikai tad, ja viņš atdos dokumentus par dzīvokli, kurā Eva ar Borisu ir pierakstīti. Sākās tiesas darbi, meitene bieži zvanīja un raudādama lūdza, lai vectēvs viņu paņem pie sevis.

Raksta atmiņas

Aktierim izdevās uzvarēt tiesā, mātei uz laiku atņēma vecāku tiesības un piesprieda maksāt alimentus, taču sievietei tas nebūt nebija pa prātam, un viņa iesniedza pretprasību par vecāku tiesību atjaunošanu, jo viņai it kā liedzot tikties ar meitu. „Viņai atņēma Evas invaliditātes pensiju, bet dzert taču par kaut ko vajag.” sievietes rīcības iemeslus atklāj Ļivanovs. Jekaterina tagad ik pa laikam dežurē pie dzīvokļa durvīm un pārmet, ka viņš esot pārāk vecs, lai rūpētos par mazmeitu, taču aktieris nepadodas. Pēc divarpus gadiem viņa dēls Boriss iznāks no cietuma. Gribētos ticēt, ka tikmēr ģimenes dzīve nokārtosies. Pašlaik aktieris nefilmējas, viņš raksta atmiņas. Jau drīzumā varēsim lasīt iecerētās triloģijas pirmo daļu.