Kritiķi uzslavē sieviešu «Ghostbusters» versiju

image001

Filmas «Ghostbusters» («Spoku mednieki») jaunā versija ar sievietēm galvenajās lomās izpelnījusi pārsvarā pozitīvas kritiķu atsauksmes.Filmas reklāmas klips vietnē «Youtube» saņēma lielu skatītāju nepatiku, kas liecināja par saskaņotu protestu no filmas oriģināla fanu puses.

Laikraksts «The Guardian» ir viens no daudziem, kas filmai piešķir četras zvaigznes no piecām un raksta: «Paziņojiet naidīgajiem, ka Pola Faiga sieviešu versija ir fantastiska.»

«Prieks plūst cauri gandrīz katram kadram,»raksta kritiķis Naidžels M. Smits. «Svarīgi ir tas, ka ļaunprātīgie komentāri no cilvēkiem, kas filmu pat nebija redzējuši, nav ietekmējuši filmas panākumus.»

 

 

Robijs Kolins laikrakstā «The Telegraph» raksta: «»Spoku mednieču» versija ar tādu pašu komisku precizitāti un pārspīlētu jautrību atbilst savam laikam - tāpat kāoriģināls 1984. gadā.»

Manola Dārgisa no «The New York Times» «jauno, iepriecinoši muļķīgo filmu» raksturoja kā «lielo filmu studiju retumu, kas ir patiešām izbaudāma un patiesa izklaide». «Meitenes ir foršas, sievietes prot jokot. Samierinieties ar to.»

Žurnāla «Empire» Džonatans Pails filmai piešķīra trīs no piecām zvaigznēm un rakstīja: «Iespaidīgi spokains sākums skatītāju ievelk filmā, kas ir izklaidējoša, iepriecinoša un enerģijas pilna. Tāda sajūta, it kā vairs nebūtu svarīgi, ka filmas četri galvenie varoņi ir sievietes. Cik dīvaini.»

Savukārt filmu žurnāla «Screen International» kritiķis Tims Grīrsons sacījis, ka jaunā versija ir «viscaur smieklu pārpildīta bauda».

«Varbūt filma nav tik pat apķērīga vai iedvesmojoša, cik 1984.gada oriģināls, taču tā rada tādu prieku, ka abas filmas nav vērts salīdzināt,» piebildis Grīrsons.

Taču ne visas atsauksmes ir tik pozitīvas. Filma neiespaidoja žurnāla «Vanity Fair» kritiķi Ričardu Lāsonu, kurš to nosaucis par «garlaicīgu, reizēm piemīlīg uvilšanos».Viņš rakstījis: «Filma tik daudz laika pavada cīnoties ar sava priekšgājēja atstāto mantojumu, ka tā aizmirst par patstāvību, izniekojot talantīgu saktierus un izveidojot vēl vienu vilšanos šajā drausmīgajā vasaras filmu sezonā.»

Vadošais žurnāla «Variety» filmu kritiķis Pīters Dibrūžs piekrīt, ka filma «iznieko pārāk daudz enerģijas, vadoties pēc oriģināla, lai atrastu savu personību».

Laikraksta «Hollywood Reporter» Deivids Rūnijs saka: «Vienmuļais juceklis, kas kinoteātros parādījās piektdien, bez šaubām, attaisnos «protestētāju» pretenzijas.» «Taču fakts ir tāds, ka estrogēna piepildītas pārvērtības, īpaši ar tik humora izjūtas pārbagātu aktieru klāstu, bija daudzsološa ideja.Diemžēl ar to radošās spējas arī izsīka.»

Filmas pirmizrāde notika Losandželosā 9.jūlijā, un galvenajās lomās ir Melisa Makārtija, Leslija Džounsa, Keita Makkinone un Kristena Viga.

http://www.kinokino.lv/kino-zinas/pasaule/lasit/45764-kritiki-uzslave-sieviesu-ghostbusters-versiju