Krievu mūsdienu fantāzija: Orlova Anna (Орлова Анна, Luide, Поликарпова Людмила Владимировна)

Anna Orlova dzimusi 1980.gadā, dzīvo Ukrainā, Zaporožjē un strādā par advokātu. Viņa raksta krievu valodā. Un tas arī viss, kas internetā ir atrodams tīri par viņu pašu.

Sāksim ar to, ka Anna Orlova, tāpat kā Luide ir rakstnieces pseidonīmi, kas radīti tieši grāmatu izdošanai. Viņa, ķeroties pie rakstniecības, baidījusies, ka klienti un kolēģi varētu uzzināt par šādu, nopietna advokāta nestandarta aizraušanos, un tas varētu kaitēt viņas darbam. Un tomēr, papīra formātā iznākot jau septītajam romānam, autore samierinājusies, un pārstājusi slēpt savu īsto vārdu un profesiju.

Anna Orlova raksta humoristisko, romantisko fantāziju, kā arī fantāzijas žanra detektīvus. Esmu redzējusi viņas darbu analīzes, kurās atzīmēts, ka vārdu krājums tajos ir virs vidējā, teikumi mazliet īsāki, nekā vidēji un dialogu ir mazliet vairāk, nekā autori mēdz izmantot. Rakstot grāmatas, viņa mēdz ļoti rūpīgi izstrādāt savu varoņu raksturus, kā arī dažādus fantāzijas pasaules un apkārtējās vides sīkumus. Lai grāmatas sanāktu ticamas, viņa konsultējusies ar ļoti dažādu specialitāšu pārstāvjiem, tai skaitā pat ar aviācijas konstruktoriem, mediķiem, pašaizsardzības instruktoriem, muzikantiem, parfimēriem un militāristiem.

Lielākajā daļā Annas Orlovas darbos ir atrodama arī mīlestības līnija, bet tā parasti ir piezemēta un stipri pietuvināta realitātei, kas man lielas ļoti simpātiski. Pēc visa spriežot autorei ne īpaši patīk tik ļoti pierastā standarta fantāzijas žanra rase – pūķi. Nevarētu teikt, ka viņas grāmatās tie vienmēr un stabili pieskaitāmi pie ļaundariem, bet pie lielā mērā strīdīgiem personāžiem gan. Rakstnieces pašas profesija viņas darbos atstājusi pamatīgu un neizdzēšamu zīmogu. Visos viņas darbos būs detektīvintriga, kur jau sižeta pamatā, kur perifērijā, bet būs. Un galvenie varoņi ar to vienmēr būs saistīti, reizēm kā izmeklētāji, bet citreiz arī ne.

Annas Orlovas daiļrade

Cikls „Ziemeļu stāsti” („Северные истории”) ar kopumā piecām grāmatām:

 1. Diloģija „Praktizējoša advokāta piezīmes” („Записки практикующего адвоката”) ar grāmatām „Advokāta piezīmes. Pūķa tiesības” („Записки адвоката. Драконье право”, izlasāms internetā) un „Advokāta piezīmes. Maģiskās lietas” („Записки адвоката. Магические казусы”), šo romānu, ja autorei aizrakstīja uz e-pastu, viņa (līdz šim) atsūtīja Word formātā, ar lūgumu tālāk neizplatīt.
 2. „Mīlēšu līdz nāve mūs šķirs”(„Любовь до гроба”, 201, romāns ir pabeigts, turpinājuma tam nebūs.
 3. „Aromaģija” („Аромагия”, izlasāms internetā), romāns ir pabeigts, turpinājuma tam nebūs.
 4.  „Sekcijas protokols” („Протокол вскрытия”, nopērkams elektroniskā formā), romāns ir pabeigts, turpinājuma tam nebūs.

Cikls „Kāršu masti”, kuram katrs no romāniem ir loģiski pabeigts, un tie ir lasāmi atsevišķi:

 1. ”Trīs pilieni uz glāzi ūdens” („Три капли на стакан воды”), romāns ir pabeigts, turpinājums tam nebūs, nopērkams internetā.
 2. „Trīs kārtis galdā” („Три карты на стол”), romāns šobrīd rakstās.

Dioloģija „Maģiskās tiesības” („Магическое право”) ir pabeigta, turpinājuma tai nebūs, bet šīs grāmatas ir lasāmas tikai viena pēc otras:

 1. „Maģisko tiesību īsais kurss” („Краткий курс магического права”, 2017).
 2. „Maģisko tiesību teorija un prakse” („Теория и практика магического права”), nopērkams internetā.

Ciklā „Policija” arī grāmatas jālasa viena pēc otras:

 1. „Noķer mani, vai arī Mana policija mani sargā” („Поймай меня, или Моя полиция меня бережет”, 2016), internetā var nopirkt arī grāmatas elektronisko versiju.
 2. „Baidieties no pūķiem ar viņu dāvanām” („Бойтесь драконов, дары приносящих”), grāmata vēl rakstās, bet būs nopērkama elektroniskā versijā.
 3. „Izmeklē Merdoki” („Следствие ведут Мердоки”), stāstu krājums, kas arī vēl tiek rakstīts. Pirmo no tiem jau iespējams izlasīt internetā.

Triloģija „Futarks” („Футарк”). Romāni sarakstīti kopā ar līdzautori Kiru Izmailovu. (Futarks ir apvienojošs nosaukums ģermāņu un skandināvu rūnu alfabētiem.)

 1. „Futarks. Pirmais ats” („Футарк. Первый атт”, 2014).
 2. „Futarks. Otrais ats” („Футарк. Второй атт”, 2014).
 3. „Futarks. Trešais ats” („Футарк. Третий атт”), pagaidām romāns ir iesaldēts, tam ir uzrakstītas tikai divas pirmās nodaļas, kuras var izlasīt internetā.

Pārējās atsevišķās grāmatas:

 1. „Maģijas smarža” („Запах магии”), romāns ir pabeigts, turpinājuma tam nebūs, izlasāms internetā.
 2. „Īpašo uzdevumu vilkacis” („Оборотень по особым поручениям”, 2016), romāns uzrakstīts ar līdzautori Kiru Izmailovu, pabeigts, turpinājuma tam nebūs.
 3. „Piektais postulāts” („Пятый постулат”, 2011), romāns uzrakstīts ar līdzautori Kiru Izmailovu, turpinājuma tam nebūs.
 4. „Mazliet par robežsargiem, kaķiem un kājautiem” („Немного о пограничниках, котах и портянках”), stāstu cikls, no kuriem pirmie divi izlasāmi internetā un vēl trīs var nopirkt elektroniskā formā.

Bez jau uzskaitītajiem darbiem, Anna Orlova sarakstījusi visai daudz dažādu stāstu un arī ne vienu vien dzejoli. Viņa labprāt piedalās arī labdarības projektos.

Neskatoties uz pietiekami plašo un patiešām kvalitatīvo daiļradi, autore nav atrodama nekādu topu virsotnēs, bet viņai tāpat ir stabila un pietiekami plaša lasītāju auditorija.

Es neesmu izlasījusi visus Annas Orlovas darbus, bet izlasītais man patika. Visvairāk man patika Ziemeļu stāstu cikla romāns „Aromaģija”. Tajā ir brīnišķīgi apraksti, loģiski un ticami varoņi, sīki izstrādāta un reāla darbības vide, un neatkārtojami skandināviska atmosfēra, kā arī – nekādu šablonu. Sižets gan attīstās pietiekami nesteidzīgi, kas daļu lasītāju varētu arī atbaidīt. Man gan tieši šis nesteidzīgums, labā valoda, dažādas attiecību nianses un atsevišķi fantāzijas žanra neparastumi bija tas, kas ļoti piesaistīja.

Kopumā varētu teikt, ka autore raksta fantāzijas žanra darbus orientējoties uz inteliģentu pieaugušo auditoriju. Viņas romānos nebūs patosa, briesmīgi aizraujošu un neticamu piedzīvojumu, nereālas, aiz matiem pievilktas pasaules glābšanas un citu šāda žanra darbos pierastu lietu. Toties būs realitātei pietuvināti, ticami varoņi ar ļoti pamatotu iekšējo pasauli un tai atbilstošu rīcību.

Iesaku.

http://samlib.ru/l/luide/

https://prodaman.ru/Anna-Orlova

https://www.labirint.ru/authors/150184/

http://luide-anna.livejournal.com/

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D1%83%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%BA

https://fantlab.ru/autor10757

http://books.armada.ru/authors/document810.phtml