Kosmiskie jaunumi_4

1.

27.10.2012 Pirmā pakistāniešu astronaute lidos kosmosā kā tūriste.

37 gadus vecā Namira Salima paziņoja par savu nodomu kļūt par pirmo savas zemes astronauti-sievieti. Lidojumā viņa domā paņemt kosmosā "miera karogu".

Kā ziņo My Sinchew, Salima plāno doties lidojumā kosmosā kā tūriste Ričarda Brensona kosmiskās kompānijas Virgin Galactic kuģī. Viņas ģimene, kas nodarbojas ar smago iekārtu būvi celtniecības darbiem AAE, ir samaksājusi 200 tūkstošus dolāru par Namiras tiesībām piedalīties lidojumā. Precīzs lidojuma datums vēl nav zināms.

 

 

Runājot nākošās astronautes vārdiem, nauda, kuru viņa ir samaksājusi par lidojumu, ir investīcijas kosmosa apgūšanas komerciālajā nozarē, kas galu galā palīdzēs tur piedalīties, ne tikai valsts iestādēm, bet arī privātpersonām - zinātniekiem un tūristiem. Salima ir pārliecināta, ka kosmiskie ceļojumi galu galā palīdzēs nodibināt mieru visā pasaulē.

Namira Salima savā dzimtenē un pasaulē ir pazīstama kā pirmā pakistāniete, kas apmeklēja Ziemeļpolu un nolēca ar izpletni no Everesta, ziņots saitā "Ridus".

2.

26.10.2012 Atcelts padomju laiku aizliegums fotografēt Krieviju no kosmosa.

Valdība atcēla no padomju laikiem saglabājušos aizliegumus uz visa veida KF teritorijas aero- un kosmisko fotografēšanu un atļāva sīkākas teritorijas kartes. Attiesīgās pavēles parakstīja 5. oktobrī KF Ekonomiskās attīstības ministrs Andrejs Belousovs. Pavēlei piešķirts grifs "Dienesta lietošanai", tāpēc Ekonomattīstītmins to nav publicējis, šodien ziņoja "Izvestija".

Dokumentu izplatīs pa slēgto pastu profesionālajiem tirgus dalībniekiem pēc viņu rakstveida pieprasījuma.

Tiek atcelti jebkuri ierobežojumi valsts ģeogrāfisko un topogrāfisko karšu un plānu izmantošanā mērogā līdz 5 tūkst. m uz 1 cm un vairāk nekā 1:50 000, tas ir, slēgts paliek tikai intervāls no 5 līdz 50 tūkstošiem. Noņemti visi ierobežojumi uz pastāvīgās darbības diferenciālo labojumu punktu koordināšu publicēšanu, neatkarīgi no tā, kādiem dienestiem tie pieder un kādus privātīpašuma likumus tas skar.

 3.

26.10.2012 Kontrakts Braitmenas lidojumam uz SKS netiks parakstīts ātrāk par decembri.

Britu dziedātājas Sāras Braitmenas (Sarah Brightman) kontrakts lidojumam uz Starptautisko kosmisko staciju (SKS) netiks parakstīts agrāk par 2012. gada decembri, paziņoja Roskosmosa pilotējamo lidojuma programmu priekšnieks Aleksejs Krasnovs.

"Es nedomāju, ka kontraksts tiks parakstīts ātrāk par 2012. gada decembri. Mums konkrēti ir jāpārliecinās par šī lidojuma tehnisko realizāciju," - Krasnovs teica.

Ar kontrakta parakstīšanu ar Sāru Braitmenu nodarbojas kompānija Space Adventures, ziņo KIA Novosti.

- K.I.

http://www.novosti-kosmonavtiki.ru/content/news.shtml