Ko kino fantastikā nesīs 2017. gads?

Ziņas pasmeltas no žurnāla "Mir fantastiki". 2017. gadā ir gaidāmi visdažādākie kino jaunumi. Tā kā, visu pēc kārtas.

15. "Karību jūras pirāti: Miroņi pasakas nestāsta".

Pirmizrāde 25. maijā.

Kapteinis Džeks Zvirbulis (Sperovs) atgriežas uz ekrāniem, lai cīnītos ar mistisku kapteini Salazaru no Bermudu trijstūra. Lai uzvarētu, Zvirbulim ir vajadzīgs Poseidona trejžuburis. Tā kā "Karību pirātu" pamatstāsts ir beidzies ar trešo filmu, tad sižets izskatās samocīts. taču filmu ciena ne jau par sižetu, bet par romantiku. Iespējams, ka piektie "Pirāti" ļaus Džonijam Depam atgriezties Holivudas Olimpā, jo sešas pēdējās viņa filmas pēc kārtas ir izgāzušās, arī skandāli neko labu nav devuši. Zvirbuļa lomā viņš cerams, ka atkal izcelsies.

 

 

14. "Brīnumsieviete".

Pirmizrāde 1. jūnijā.

DC galvenā supervarone Diāna no Temiskiras beidzot ir ieguvusi solo filmu. Lente stāstīs par viņas kļūšanu par varoni Pirmā pasaules kara laikā. Uz amazoņu salu, kas slēpjas no visas pasaules nonāk lidmašīna ar skaistuli-pilotu. Sekojot viņam, Diāna dodas plašajā pasaulē un cenšas apturēt karu. "Feministisks" blokbasters var būt interesants. Tomēr jābūt piesardzīgiem, jo pagājušā gadā filmas pēc DC sižetiem neko daudz neieguva."

13. "Tors: Ragnaroka".

Pirmizrāde 2. novembrī.

Kamēr Keps un Stārks kaujas pilsoņu karā, Tors vāļājas atvaļinājumā, gaidot savu trešo solo filmu. Iepriekš mēs domājām, ka viņš cīnīsies ar Loki par varu Asgārdā. Taču pēc "Doktora Strendža" beigu titriem mēs sapratām, ka brāļi kopā meklēs savu tēvu Odinu. Toram palīdzēs Halks, bet galvenā ļaundare būs mirušo valdniece Hela.

12. "Taisnības līga. 1. daļa".

Pirmizrāde 16. novembrī.

DC kinovisuma centrālā filma. Atbilde "Marvel" "Atriebējiem". Lai cīnītos ar ļaundari Stepenvolfu, Betmens vāc supervaroņu komandu. Tajā ietilps Brīnumsieviete, virsskaņas jautrītis Flešs, kiborgs vārdā kiborgs un Akvamens. Vēl parādīsies atdzimušais Supermens. Vēl pirms gada filma ar tādu sastāvu iekļūtu pirmajā piecniekā, bet pēc "Betmens pret Supermenu" un "Pašnāvnieku vienības", gaidas ir noplakušas.

11. "Dzīvais".

Pirmizrāde 18. maijā.

SKS atsūta dzīvības paraugu no Marsa, lai tos pētītu. Taču tas izrādās saprātīgs un starptautiskajā stacijā sākas haoss. Var likties, ka mūs gaida jauni "Svešie", taču filma vairāk atgādina stingro ZF, ko iesāka "Gravitācija" un "Interstellar". Vismaz treileri izsauc tādas asociācijas. Vai filma pārspēs tās, nezinām, bet pagājušā gadā ar "Atnākšanu" mēs jau kļūdījāmies.

10. "Zirnekļcilvēks: Atgriešanās mājās".

Pirmizrāde 6. jūlijā.

Zirnekļcilvēks ir pārcēlies uz "Marvel" Visumu, tāpēc viņa kinosēriju atkal palaiž no jauna. "Superjaunais" Zirneklis nepārstāstīs trešo reizi, kā viņš par tādu kļuva, bet stāstīs par kārtējiem Pītera Pārkera piedzīvojumiem. Šoreiz viņa pretinieks būs Maitasputns. Fragmenti liecina, ka filma būs piesātināta ar jauniešu komēdijas "Skota Piligrima" garu, taču diez vai pārspēs to.

9. "Lego filma: Betmens".

Pirmizrāde 9. februārī.

"Lego filma" bija laba, taču Lego Betmens tur bija labākais, tagad viņš ir ieguvis savu filmu. Pēc sižeta Betmens, nepadomājis labi, padara par audžudēlu Robinu un tagad viņam jātiek galā ar grūti audzināmu pusaudzi. Bet Gotemā uzdarbojas Džokers, ka tavu māti! Kā lai ar visu tiek galā? Tā ir gada pati gaidītākā animācijas filma.

8. "Valeriāns un tūkstošu planētu pilsēta".

Pirmizrāde 20. jūlijā.

Luks Besons ekranizē klasisku, 1970. gadu ZF-komiksu. Valerians un Laurelins ir superaģenti, kuriem jārūpējas par kārtību, ceļojot kosmosā un laikā. Viņi ierodas uz planētas Alfa, kur kāds raisa etnisku konfliktu. Treileris izskatās lieliski un liecina par ideālu kosmisko operu: dīvaini citplanētieši, lidojumi, kaujas, galaktikas mēroga sazvērestības un kareivīga skaistule lateksā. Kā tas būs filmā - redzēsim.

7. "Spoks bruņās".

Pirmizrāde 30. martā.

Kulta mangas, ko vairums pazīst pēc Mamoru Osiji anime, Holivudas ekranizācija. Kastings tiek kritizēts, jo daudzi japāņu varoņi kļuvuši eiropeiski, piemēram, filmā tēlo Skārleta Johansone - kiborgs Motoko Kusanagi. Ir arī atšķirības no pirmavota, taču filma izskatās cerīga: krāšņs kiberpanks ar tuvas nākotnes Japānas atmosfēru un vizuāliem citātiem no anime. Vairums oriģināla varoņu filmā esot.

6. "Galaktikas sargi 2".

Pirmizrāde 4. maijā.

"Marvel" pasaules superdauzoņu piedzīvojumi turpinās. Zvaigžņu Lords beidzot satiks savu tēvu - dzīvo un saprātīgo planētu Ego (Kurts Rasels). Bet Gruts, kurš no milzīga koka pārvērtīsies mazulī, glābs no gūsta jenotu Raketu un pirātu Jondu. "Galaktikas sargi" ir pats oriģinālākais 'Marvel" ražojums, kopš "Dzelzsvīra". Jautra kosmoopera, kas 2014. gadā tik tikko neieguva gada filmas nosaukumu [Krievijā]. Sikvels solās būt ne sliktāks.

5. "Logans".

Pirmizrāde 2. martā.

Hjū Džekmens nospēlēs pēdējo filmu brutālā Āmrijas, viņš arī Logans, lomā. Lente balstīta uz komiksu "Vecais"Logans". Taču precīzas ekranizācijas nebūs. Pēc sižeta Āmrija un profesors Ksavjē sāk zaudēt superspējas. Pirms doties pensijā viņi nolemj glābt no ļaundariem Logana klonu - meitenīti Loru. Pirmā "Āmrija" bija izgāšanās, otrā - neslikta, tad, kāpēc trešā ir tik augstu? Treilera maģija...

4. "Svešais: Derība".

Pirmizrāde 18. maijā.

Ridlija Skota "Prometeja" turpinājums pastāstīs par kuģi "Derība", kas atlidoja kolonizēt planētu, kas līdzīga paradīzei. Tās vienīgais iemītnieks - androīda Dēvida galva. Kur tad palikusi doktore Šova - "Prometeja" galvenā varone? Kāds tur sakars ar cilvēces radītājiem? Kādus noslēpumus glabā planēta? Uz pēdējo jautājumu atbildam tūlīt: baismos neomorfus. "Prometejs" mūs pievīla, sikvelam nomainīja scenāristus, bet ar "Marsieti" Skots pierādīja, ka viņš ir labā formā. Tāpēc gaidīsim ko vairāk.

3. "Pa asmeni skrejošais 2049.".

Pirmizrāde 5. oktobrī.

Kiberpanka klasiku "Pa asmeni skrejošais" Ridlijs Skots filmēja 1982. gadā. Turpinājums iznāk pēc trīsdesmit pieciem gadiem - laikam tas ir rekords. Novecojušais Harisons Fords atkal tēlos Riku Dekardu, aizbēgušo androīdu mednieku, jau pensijā. Taču stāsta centrā nav viņš, bet jauni varoņi, kuri vēlas noskaidrot, vai pats Dekards nav androīds. Agrāk mēs šaubījāmies par filmu, taču visu izmainīja Denija Vilnēves filma "Atnācēji", mēs varam sagaidīt tādu pašu gudru ZF filmu.

2. "Tumšais tornis".

Pirmizrāde 27. jūlijā.

Fantāzijas pasaulē, kas līdzīga Mežonīgajiem Rietumiem, strēlnieks Rolands Diskeins meklē noslēpumaino Tumšo torni. Stīvena Kinga grāmatu par Rolandu ir mēģinājuši ekranizēt jau sen, taču paklupa pār apjomu, kā nekā - astoņi sējumi. Beigās tiek uzņemta nevis grāmatu adaptācija, bet gan turpinājums. Kastings liekas dīvains: bālģīmja Rolanda lomā melnādainais Idriss Elba, Metjū Makonahs, kuram sākumā paredzēja šo lomu, tēlos ļaundari - Cilvēku melnā.

1. "Zvaigžņu kari: VIII epizode".

Pirmizrāde 14. decembrī.

Par šo filmu mēs zinām vismazāk. Sižetu, kā parasti tur lielā slepenībā. Vai otrādi, mēs zinām vairāk, kā vajag. jo tīklā laiku pa laikam tiek nopludināti it kā īsti sižeta gabali. Mēs redzēsim Marka Hemila spēli, uzzināsim, no kurienes Rejai ir tādas spējas. Nav teikts, ka tā būs gada labākā filma, taču - gaidītākā - noteikti.

0. "Monstra balss".

Pirmizrāde 23. februārī.

Taču tā iznāca uz ekrāniem tikai kinofestivālos. Fantāzijas drāma pēc Patrika Nesa grāmatas stāsta par zēnu, kurš satiek briesmoni - runājošu koku. Varoņa dzīve mainās. pirms gada "Monstra balss" sarakstā bija tikai septītais, taču, ja tic rietumu kritiķiem, filma ir kandidāts uz gada filmu, uz "Oskariem", uz otrā "Fauna labirinta" titulu. Ticam un ceram vēl spēcīgāk.