Kinojaunumi jūnijā.

Redaktors Aleksandrs Gaginskis, no žurnāla "Mir fantastiki", 2014. gada jūlija numura.

Jaunais "Hobita" vārds.

Pīters Džeksons ir nomainījis "Hobita" trešās daļas nosaukumu no "Turp un atpakaļ" uz "Piecu armiju kauju", jo šis nosaukums godīgāk ataino notikumus filmā - Bilbo "turp" jau ir nokļuvis iepriekšējā daļā. Tagad visi trīs nosaukumi atbilst sižeta daļām. "Negaidītais ceļojums" - došanās ceļā. "Smauga tukšaine" - tikšanās ar pūķi, bet trešā filma - izšķirošā kauja par Ereboru.

 

 

Doktors pret Terminatoru.

Mets Smits, kas tēloja vienpadsmito Doktoru Kas, ir ieguvis pagaidām nenosauktu lomu filmā "Terminators: rašanās". Par Smita varoni ir zināmas tikai trīs lietas: šis tēls būs Džona Konora cīņu biedrs, iepriekšējās sērijās viņš neparādās, taču, ja no jauna palaistais "Terminators" pārvērtīsies triloģijā, viņam būs nozīmīga loma sižetā.

Kamerons jūsu vēnās.

Džeims Kamerons no "Avatara" brīvā laikā producēs "Fantastiskā ceļojuma" rimeiku. Pēc šīs filmas sižeta ārstu grupa tiek samazināta līdz mikroskopiskiem izmēriem un dodas ceļojumā pa pacienta vēnām, lai neitralizētu trombu viņa smadzenēs. Rimeika scenāriju raksta Dēvids Goijers ("Tumšais bruņinieks", "Dzelzsvīrs").

Fleša Gordona atgriešanās.

Studija Fox ir nopirkusi ekranizācijas tiesības uz komiksu par vieglprātīgu stāstu varoni no 30. gadu palp-žurnāliem - Flešu Gordonu. Pēc pirmavota sižeta, sportists un īsts skaistulis Flešs dodas uz planētu Mongo, lai glābtu Zemi no imperatora Minga Šausmīgā intrigām, eksotiskās tautas – no iebrucējiem, bet skaistules – no neapmierinātības ar personīgu dzīvi. Par Flešu jau ir izņemtas četras filma, pati pazīstamākā no tām – 1980. gada lente ar grupas Queen saundtreku. Izlaists uz “Zvaigžņu karu” un “Supermena” panākumu fona, šis pa pusei fantāzijas “starpplanētu mīlas stāsts” vēl līdz šim izsauc niknus strīdus. No vienas puses, vecmodīgs kino ar vienkāršu sižetu, no otras puses, vai tad tieši tādai nav jābūt īstai palp-fikšena ekranizācijai?

Ķerties klāt “Flešam Gordonam” no Fox puses ir riskants solis. Lenti noteikti salīdzinās ar Disneja “Džonu Kārteru”, kas, ja atceramies, nespēja atmaksāt savus izdevumus un ar to parādīja, ka palp-ēras naivā fantastika nav tik populāra, kā likās. Scenāristiem Džonam Peinam un Patrikam Makejam nāksies izlemt, vai doties pa iestaigāto retrofantastikas ceļu, vai arī būs jāmēģina kaut kā padarīt modernāku morāli novecojušo Flešu.

Septītā epizode: ar Gollumu, taču bez Lendo.

Lielākā daļa no baumām par “Zvaigžņu karu” septīto epizodi izrādījās nepareizas. Studija Lucasfilm ir paziņojusi filmas aktieru sastāvu un tajā nav ne kamberbeča, ne Džesija Plemonsa. Toties ir ne mazāk pazīstami vārdi. Pirmkārt, Endijs Sērkiss – visu laiku labākais virtuālais aktieris – neatkārtojamais Gollums no “Gredzenu pavēlnieka”. Ņemot vērā viņa ampluā, viņš droši vien tēlos kādu citplanētieti ar motion capture palīdzību. Otrkārt, pieredzējušais klasiķis Makss fon Zīdovs, kuram jau ir gandrīs deviņdesmit un kurš sirmus vīrus ir tēlojis jau astoņdesmitajos gados tādās filmās kā “Konans-barbars”, “Kāpa” un “Flešs Gordons”. Treškārt, un galvenais, “Zvaigžņu karu” fani gūs iespēju saņemt nostaļģijas devu, kas nebūs savienojama ar dzīvību: septītajā epizodē filmēsies gandrīz vai puse no tiem aktieriem, kuri tēloja oriģinālajā triloģijā un, kuru ir nodzīvojuši līdz mūsu dienām. Tie nav tikai Fords, Hemils un Fišere, bet arī Pīters Meihjū (Čui), Entonijs Deniels (C-3PO) un Kenijs Beikers (R2-D2). Apbrīnojami, taču šajā sarakstā nav Billija Dī Viljamsa – acīmredzot sižetā neatradās vieta Lendo Kalrisianam.

Uz šī fona jauno aktieru saraksts izskatās visai bāls. Donalda Glīsona, Adama draivera, Deizijas Ridlijas, Oskara Aizeka un Džona Boijegi vārdi kaut ko izteiks tikai ļoti zinošam kinomānam. Te iespējams viens no diviem iemesliem. Vai nu Abramss seko Lukasa piemēram, kas filmēja pirmos “Zvaigžņu karus” ar maz zināmiem un tāpēc lētiem aktieriem, kas par zvaigznēm kļuva ar laiku (lai gan Sērkiss un fon Zīdovs šajā sarakstā neierakstās). Vai arī šāds aktieru sastāvs ir izvēlēts ar mērķi uz nākotni, kad parādīsies turpinājumi. Kā jau mēs ziņojām, septītā epizode būs veltīta “vecās gvardes” piedzīvojumiem, bet “jaunā paaudze” parādīsies ne ātrāk par astoto epizodi. Un tad mēs patiešām uzzināsim, vai Abramss patiešām būs sarunājis Kamberbeču, Plemonsu un citus.