Karloss Rūiss Safons. Vēja ēna. La sombra del viento

Kādreiz, 1945. gada rītā, tēvs atved savu dēlu uz noslēpumainu, apslēptu vietu pašā Vecpilsētas sirdī: Aizmirsto grāmatu kapsētā.

Tur Daniels Sempere atrod nolādētu grāmatu, kas izmaina visu viņa dzīvi un iegremdē viņu intrigu un pilsētas tumšās dvēseles noslēpumu labirintā. "Vēja ēna"  ir literārs trilleris par divdesmitā gadsimta pirmās puses Barselonu, no pagājušā modernisma ieliskuma līdz kara tumsai. "Vēja ēna" ir pasakas sajaukums ar ar intrigām, vēsturisku romānu un raksturu komēdiju, taču tas, vispirms, ir traģisks mīlas stāsts, tā atbalss ar laiku projicējas. Ar lielu vēstījuma spēku autors atklāj sazvērestības un intrigas, it kā atverot marūžiņu, veidojot neaizmirstamu stāstu par sirds noslēpumiem un grāmatu burvību, saglabājot intrigu līdz pēdējai lapaspusei.

No Vikipēdijas. https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D0%B5%D0%BD%D1%8C_%D0%B2%D0%B5%D1%82%D1%80%D0%B0

Lasīt onlainā, krieviski.

http://loveread.ec/read_book.php?id=2803&p=1

Audiogrāmata.

https://fantlab.ru/edition145717

Карлос Руис Сафон  Carlos Ruiz Zafón

Viņš ir dzimis Barselonā, 1964. gada 25. septembrī. Pēc jezuītu skolas beigšanas nolēmis mācīties informātiku. Jau pirmajā kursā viņu ievēru pazīstama reklāmas aģentūra. Drīz viņš kļūst par kreatīvu direktoru tās Barselonas nodaļā. Amatu viņš atstāj 1992. gadā.

Safona literārā karjēra sākās 1993. gadā, kad viņš publicē mistisku grāmatu sēriju pusaudžiem -  «Miglas valdnieks» (El príncipe de la niebla), «Pusnakts pils» (El palacio de la medianoche), «Septembra ugunis» (Las luces de septiembre) (vēlāk apvienotus «Miglas triloģijā») un «Marina» (Marina).

2001. gadā viņš saraksta savu pirmo «pieaugušo» romānu  — «Vēja ēna» (La sombra del viento), ko vēlāk tulkos vairāk nekā 30 valodās un izdos vairāk nekā 40 pasaules valstīs ar kopējo tirāžu, kas pārsniedz 10 miljonus eksemplāru.

 Iznācis arī latviešu valodā. https://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/72219-veja_ena.html

Kādā 1945. gada agrā rītā zēns dodas līdzi tēvam uz kādu noslēpumainu vietu, kas paslēpusies vecpilsētas sirdī: Aizmirsto Grāmatu Kapsētu. Tur Daniels Sempere atrod neparastu grāmatu, kas krasi maina viņa dzīvi un ievilina intrigās un noslēpumos, ko slēpj pilsētas tumšā dvēselē. "Vēja ēna" ir literāra mistērija, kuras darbība norisinās Barselonā, XX gadsimta pirmajā pusē.

Apvienojot paņēmienus, kuri raksturīgi asa sižeta stāstam, vēsturiskam romānam un raksturu komēdijai, "Vēja ēna" galvenokārt ir traģisks mīlas stāsts, kura atbalss izskan cauri laikam. Ar lielisku stāstnieka talantu apveltītais autors vij sižeta pavedienus un mīklas, vēstot mums neaizmirstamu stāstu par sirds noslēpumiem un grāmatu burvību. Intriga saglabājas līdz pēdējai lappusei.

Karloss Ruiss Safons ir dzimis 1964. gadā Barselonā, šobrīd rakstnieks dzīvo Losandželosā un ir viens no visā pasaulē pazīstamākajiem un visvairāk tulkotajiem mūsdienu spāņu rakstniekiem. Viņš ir vairāku jauniešu romānu autors, un par savu pirmo darbu – romānu „El Príncipe de la Niebla” (Miglas princis) – 1993. gadā saņēmis prestižo Edebe bērnu un jauniešu literatūras balvu. „Vēja ēna” ir Karlosa Ruisa Safona pirmais romāns pieaugušajiem, un tas uzreiz pēc tā iznākšanas nokļuvis visas pasaules visvairāk pirkto grāmatu sarakstu augšgalos.

Karlosa Ruisa Safona rakstības stils tiek salīdzināts ar tādiem literatūras dižgariem kā Umberto Eko, Gabriels Garsija Markess un Paulu Koelju, taču pats autors atzīst, ka visvairāk viņa daiļradi ietekmējuši pasaules literatūras klasiķi Čārlzs Dikenss, Ļevs Tolstojs, Onorē de Balzaks, Viktors Igo u.c.

Romāns „Vēja ēna” izdots vairāk nekā 40 valstīs, tulkots vairāk nekā 30 valodās un pārdots vairāk nekā 10 miljonos eksemplāru. Karloss Ruiss Safons jau kļuvis par vienu no pēdējā laika lielākajiem atklājumiem pasaules literatūrā, bet romāns „Vēja ēna” – par Spānijas un visas pasaules literatūras fenomenu.

“Ja kāds domāja, ka autentiskais gotiskais romāns ir nomiris XIX gadsimtā, tad šī grāmata viņam liks mainīt domas. Ir jābūt īstam romantiķim, lai to īsti novērtētu. Bet, ja cilvēks tāds ir, tad tā ir brīnišķīga lasāmviela.”

Stīvens Kings

Nākamais romāns, kas sekoja «Vēja ēnai», — «Eņģeļa spēle» (El juego del ángel) (2008) —tūlīt tika publicēts Barselonas izdevniecībā "Planeta" ar miljonu eksemplāru tirāžu. Safona romāns «Debess gūsteknis» (El prisionero del cielo) tika izdots 2011. gadā un kļuva par vienu no pārdotākajām grāmatām Latīņamerikā.

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D1%83%D0%B8%D1%81_%D0%A1%D0%B0%D1%84%D0%BE%D0%BD,_%D0%9A%D0%B0%D1%80%D0%BB%D0%BE%D1%81

Tagad ir nācis klajā vēl viens šīs sērijas romāns - "Garu labirints" (2017. El laberinto de los espíritus).

Mājaslapa.

https://www.carlosruizzafon.co.uk/