Kamerons atzīts par Holivudas ietekmīgāko cilvēku

08.novembris 2010

Amerikāņu režisors Džeimss Kamerons, kas uzņēmis divas ienesīgākās filmas visā kino vēsturē - "Avatar" un "Titanic" -, ir Holivudas ietekmīgākais cilvēks, vēsta žurnāls "Forbes".
kameronsViņa ietekmes iemesls ir vienkāršs - uzņēmis savu ekoloģisko grāvēju, kas visā pasaulē ieņēmis vairāk nekā 2,7 miljardus ASV dolāru (1,3 miljardus latu), tagad režisors plāno uzņemt divus "Avatara" turpinājums, kas, pēc ekspertu domām, varētu noteikt jaunu latiņu filmu ieņēmumos. Plānots, ka "Avatars 2" nonāks uz kinoteātru ekrāniem 2014.gada nogalē, savukārt trešā filma - vēl pēc gada.

 

 


Kā otrais ietekmīgākais Holivudas cilvēks topā ierindojies Televīzijas un kino filmu producentu savienības (Alliance of Motion Picture and Television Producer - AMPTP) prezidents Kerols Lobmardi, kas producentu vārdā risina sarunas ar kinostudijām un televīzijas kanāliem un diktē noteikumus aktieru un scenāristu ģildēm.
Trešajā vietā ierindojies Holivudas producents un jurists, kas specializējas intelektuālā īpašuma jomā, Marks Toberofs. Kā norāda žurnāliste Nikija Finkla, kas izveidojusi sarakstu, Toberovs ir niknākais studiju un televīzijas kanālu ienaidnieks.
Par ceturto ietekmīgāko atzīts amerikāņu finanšu speciālists Karls Ikans, kas iesaistīts vairākos filmu studiju pārņemšanas darījumos, savukārt piekto vietu dala divi situāciju komēdiju radītāji - Čaks Lors un Stīvens Levitans.
Sestajā vietā nonācis kinofilmu režisors un producents Kriss Nolans, kas spēj iedvest dzīvību savus ziedu laikus pārdzīvojušās lietās. Tieši šī iemesla dēļ kompānija "Warner Bros." Nolanam uzticējusi savas ienesīgākās franšīzes - Betmenu un Supermenu.
Septītnieku noslēdz kompānijas "Comcast" vadītājs Braiens Robertss, kas nepacietīgi gaida, kad viņa uzņēmums no "General Electric" pārņems mediju un izklaides kompāniju "NBC Universal".

Oriģinālu lasiet šeit