Kā labāk skatīties salūtu, no sāniem vai no apakšas? Fireworks

Nominēta, kā labākā japāņu anime filma 2017. gadā. Pilna versija ar angļu subtitriem

https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=n4ma4G5YHCc

"Uguņošana" (打ち上げ花火、下から見るか? 横から見るか? Uchiage Hanabi, Shita kara Miru ka? Yoko kara Miru ka?, lit. "Skyrockets, Watch from Below? Watch from the Side?", saukta arī Fireworks, Should We See It from the Side or the Bottom?), ir 2017. gada japāņu animēta romantiska drāma ko producējusi studija "Shaft" un izplatīja "Toho". Tās pamatā ir 1993. gada japāņu televīzijas aktierfilma ar tādu pašu nosaukumu. To rādīja arī kino 1995. gadā. "Salūtu"jeb 'Uguņošanu" režisēja Akijuki Sinbo kopā ar Nobujuki Takeuči.

Reiz vasarā trīs skolnieki sastrīdas, vai salūts ir īstenībā nav plakans. Taču, kā lai to noskaidro, ja nezini, kā lai tos pareizi skatās? Tajā pašā laikā skolniece Nazuna Oikava, kurā mācās tajā pašā skolā, cieš no tā, ka viņas vecāki škiras, bet māte atkal gribprecēties. Meitene nolemj izvēlēties vienu no puišiem, lai ar to bēgtu prom uz kādu no lielpilsētām, lai dzīvotu kopā. Mistikas noti stāstījumā ievieš neparast lodvedīgs priekšmets, ko meitene atrod pludmalē.

No https://en.wikipedia.org/wiki/Fireworks_(2017_film)

Tiem, kuri īsti nesaprata, kā tas beidzās.  Nazuna un Norimiči atradās pasaulē, ko Norimiči izveidoja, Nazuna tomēr saka, ka gaidīs citu pasauli, kuru Norimiči atkal izveidos, lai viss izdodas, tāpēc viņam tas jādara, lai nokļūtu pasaulē, kur neviens viņiem neko neizjauks, lai viņi varētu pavadīt kopā dienu.

Atstāju angļu tekstu, jo es arī to nespēju vienkārši iztulkot.

For those who didn't know well the ending. Nazuna and Norimichi-kun was in a world where it says that Norimichi-kun made it and Nazuna says that she will be looking forward to another world where Norimichi-kun will make and the IF in the ball says that Norimichi-kun IF he  does make a possible thing to happen for him and Nazuna to go to the desired place then they will not have any interfere in every scene the ball showing IF sign means that IF Norimichi-kun does that kind of possible things happen then they can go by themselves alon and spend their time together in just a day.

Tikai mūzikas video oriģinālā.

https://www.youtube.com/watch?v=-tKVN2mAKRI

Par seriālu krieviski. Var arī noskatīties ar krievu subtitriem. "No kurienes vislabāk ir skatīties salūtu: no sāniem vai no apakšas?" Pilns nosaukums.

http://www.animespirit.ru/anime/rs/movie-rus/11609-uchiage-hanabi-shita-kara-miru-ka-yoko-kara-miru.html

Fanu lapa.

https://myanimelist.net/anime/34498/Uchiage_Hanabi_Shita_kara_Miru_ka_Yoko_kara_Miru_ka

Tā ir vasara, un Norimichi Shimada un viņa draugi vēlas zināt, vai salūts  izskatās apaļš vai plakans no sāniem. Viņi sagatavo plānu, lai atrastu atbildi Moshimo festivāla uguņošanas pasākumā. Tomēr Norimichi nonāk pretrunā ar puišu plānu, kad viņa klasesbiedrene Nazuna Oikawa plāno aizbēgt no mājām un vēlas, lai Norimichi pievienoties viņai. Īstenībā viņa nolemj, lai visu izšķir gadījums. Kurš pusis būs ātrāks 50 m peldējumā, lai tas arī nāk viņai līdz, tomēr Norimichi neuzvar. Attaisnojošu iemeslu dēļ. Tāpēc viņa nolemj bēgt ar Norimichi. Kad uzrodas šķēršļi, viņi mēģina aizbēgt, taču dīvainais priekšmets, ko meitene ir atradusi, kas tagad ir  Nazonas valdījumā, dod viņiem vēl vienu iespēju palikt kopā.

(Vēl viena anotācija.)