Jaunākā lliteratūta

Mišela Peivere. Krokodilu kapenes

“Krokodilu kapenes” ir starptautiska bestsellera “Dievi un karotāji” ceturtā grāmata.

Dzīdamies pakaļ Koronosa duncim, Hīlass un Pirra ir atraduši ceļu uz noslēpumaino Ēģipti, taču tur uzzina, ka Vārnas ir viņus apsteiguši. Pretinieki ar Hīlasa bijušo draugu, bet tagad nāvīgo ienaidnieku Telamonu priekšgalā ir apņēmušies atgūt leģendāro dunci, kas tiem nepieciešams par katru cenu

Taču ierocis ir nonācis vietā, kas mirstīgajiem nav sasniedzama. Ja Hīlass un Pirra grib to atgūt, viņiem būs jādodas mūža bīstamākajā ceļā – pašas nāves valstībā...

No angļu valodas tulkojusi Ieva Elsberga.

Tepat arī saites uz pirmo grāmatu anotācijām.

http://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/154089-krokodilu_kapenes.html

Salla Simuka. Sirdsmāsas. Piedzīvojums citā pasaulē

Sniegs turpina snigt. Spelgonis pieņemas spēkā, un pasaule draud noslīkt kupenās. Vienpadsmitgadīgā Alīsa izkrīt cauri sniegam un nokļūst citā zemē – Māsienā. Tajā atrodas brīnumains dārzs, kurā dzīvo vējlaumiņas, vaicātājpuķes, sapņaudēji. Un kādā kokā šūpojas meitene Meri. Alīsa visu mūžu ilgojusies pēc labākās draudzenes, un beidzot viņas sapnis piepildās. Alīsai un Meri jāizbeidz mūžīgā ziema savā pasaulē. Taču Alīsa nokļūst vēl grūtāka uzdevuma priekšā, kad, šķiet, Meri viņu draudzību ir aizmirsusi.

Salla Simuka ir viena no pazīstamākajām mūsdienu somu bērnu un pusaudžu literatūras autorēm un tulkotājām. Viņas romāns “Sirdsmāsas” aizved lasītājus citā pasaulē. Asprātīgajā un pasakainajā vēstījumā ir ietverta dziļa doma, kas aicina neaizmirst rotaļām un sapņiem piepildīto bērnības pasauli arī pusaudža gados. Grāmata atbalso bērnu literatūrā pazīstamos darbus: L. Kerola “Alises piedzīvojumi Brīnumzemē”, F. H. Bērnetas “Noslēpumainais dārzs” un H. K. Andersena “Sniega karaliene”. Savukārt grāmatas ilustratora Saku Heinenena melnbaltajās ilustrācijās ir rodamas atsauces uz Edgaru Alanu Po un trollīšiem muminiem.

Romāns ir nominēts somu bērnu literatūras balvai Luku-Varkaus 2017, ko piešķir bērnu žūrija.

No somu valodas tulkojusi Gunta Pāvola.

http://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/154019-sirdsmasas_piedzivojums_cita_pasaule.html

Rejs Bredberijs. Pusnakts pūķa deja

Ray Bradbury. One More for the Road

Dzīve ir darījums ar Dievu, par ko ir jāmaksā. Vecs tramvajs ved bohēmu no dejas zāles – uz pagātni. Piedzēries kinomehāniķis sajauc vietām filmas daļas – un filma Kannās saņem ”Zelta palmas zaru”. No mūsdienu amerikāņu literatūras klasiķa – divdesmit pieci stāsti par mīlestību un nāvi.

Grāmata, kas liks iemīlēt šo rakstnieku, ja to vēl nepazīsti.

https://fantlab.ru/work8269

Iens Benkss. Ekscesija

Iain M. Banks. Excession

No cikla "Kultūra". Kultūra saduras kādu artefaktu, kas ir vecāks par pašu Visumu. Atklājums draud apgriezt otrādi Galaktiku un draud Kultūrai ar jaunu karu ar civilizāciju Affront (Nekauņas un Rupekļi). Taču vai var būt tā, ka viss troksnis ap Izņēmumu ir sazvērestība pašas Kultūras iekšienē? Ka daži no Saprātiem – tik pierastiem rutīnas veidā iejaukties citu civilizāciju lietās – var mēģināt izmainīt paši savu kultūru... Tas ir, Kultūru.

https://fantlab.ru/work13793

K. B. Vedžersa. Troņa ēnā

K.B. Wagers. Behind the Throne

No cikla "Indranānas karš". Geila Bristole ir viena no pašām bīstamākajām Impērijas kontrabandistēm. Taču viņa saskaras ar lielām problēmām, kad uzzina, ka viņa ir vienīgā Indranānas Impērijas mantiniece un kādam ir plāni, lai viņu gāztu.

https://fantlab.ru/work821383

Autores mājas lapa.

http://www.kbwagers.com/

Bobijs Pīrss. Luridiuma zaglis

Bobbie Peers. Luridiumstyven. William Wenton and the Luridium Thief. William Wenton #1

Pasaule ir mīklu, šifru un kodu, asprātīgu robotu un plēsīgu, mehānisku augu pilna, it kā tīšām radīta jaunam varonim, kurš izrādās pārāk gudrs, lai mierīgi sēdētu skolas solā. Pērsija Džeksona u Aleksa Raidera cienītājiem patiks pārgalvīgais drosminieks Viljams Ventons, kurš mēģina saprast, kāpēc viņa ģimene ir bēgļi, kur palicis vectēvs un kas vispār notiek. No mazas norvēģu pilsētiņas – uz Londonu, no parastas skolas – uz noslēpumainu Institūtu, un tālāk – pazemē, pa slepenām ejām un kriokamerām. Un tas ir tikai sākums...

https://fantlab.ru/work903537

Džaspers Fforde. Pēdējā pūķu medniece

Jasper Fforde. The Last Dragonslayer

Sešpadsmit gadu vecā Dženifera Strendža ir aģentūras „Kazama Mistiskās Mākslas” aģentūras administratore, tajā skaitās veselo piecdesmit divi burvji, no kuriem tikai septiņiem ir derīga licence, kas ir obligātas pēc 1966. gada Akta par Bruvju Spēkiem. Dženifera ir pati parastākā meitene, maģija viņai nepiemīt, tāpēc , kad sākas juceklis ar pēdējo pūķi, viņa pat nespēj iedomāties, cik svarīga misija viņai ir priekšā...

https://www.mirf.ru/book/dzhasper-fforde-poslednyaya-ohotnitsa-na-drakonov

Kajs Meijers. Pretestība

Kai Meyer. Nachtland

«Jau vairākas nedēļas Fūrija smaržoja ar grāmatu aromātu: viņa bija uz pareizā ceļa, lai pārvērstos par pirmklasīgu bibliomanti».

Arvien dziļāk un dziļāk viņa gremdējās maģiskajā bibliomantijas pasaulē. Vai tā ir iekārtota, kā rakstīts Zibenšterna „Radīšanas grāmatās”? Vai arī tā jau sen dzīvo pēc saviem likumiem un pati pārraksta nākotni?

Fūriju un viņas draugus gaida paši negaidītākie notikumi, kas piespiedīs uztraukties pat pašus rūdītākos lasītājus.

Lidojumi ar bukbordiem virs Libropolises, grāmatu dēļu iebrukums, nakts patversmes, kas planē bezsvara stāvoklī starp pasaules lapaspusēm, grāmatas, kas izsauc pierašanu, tintes mušmires, kas izpletušas savus zelta tīklus, medījumu gaidot... Acīmredzot pretošanās ir sākusies...

Vislielākais bibliomantijas noslēpums, par ko zina tikai izredzētie un runā tikai čukstus, atklāsies tikai pašās beigās. Bibliomantu sērijas otrā grāmata.

https://fantlab.ru/work682637

Rensoms Rigss. Pasakas par dīvaino

Ransom Riggs. Tales of the Peculiar

10 pasakas, kas saskaras ar ciklu par mis Peregrīnu.

Krājums ir analoģisks Dž. K. Roulingas krājumam „Barda Bigla pasakas”.

Unikāls aizraujošu stāstu krājums, kas slēpj sevī citu pasauļu noslēpumus, pārnes lasītājus laikā un telpā, piespiež sajūsmināties par Rensoma Rigsa varoņu drosmi un māca ticēt brīnumiem. Desmit apburoši stāsti, kas nelīdzinās viens otram, daudz pārsteidzošu varoņu, tikpat dīvainu, kā cilvēki, kas aizgūtnēm lasa Rigsa pasakas. Satriecošas visā pasaulē pazīstamā mākslinieka Endrū Devidsona ilustrācijas dos lasītājiem klātbūtnes sajūtu šajā pasakainajā pasaulē. Tā patiešām ir savdabīga kolekcija – lieliska dāvana visiem grāmatmīļiem, neatkarīgi no vecuma.

https://www.livelib.ru/book/1002194758-skazki-o-strannyh-rensom-riggz

https://fantlab.ru/work833533

Valters Moerss. Rumo jeb Brīnumi tumsā

Walter Moers. Rumo & Die Wunder im Dunkeln

Galvenais varonis Rumo ir volpertingers. Eksistē leģenda, kā volpertingeri ir radušies. Kā pavisam jauns kucēns viņš nokļūst Velna klintīs pie šausmīgajiem ciklopiem. Tur viņš iepazīstas ar savu skolotāju haizivtārpu Volcotanu Smaiku. Vēlāk viņš atrod Volpertingu, kur dzīvo viņa līdzpilsoņi. Ko nozīmē sudraba pavediens, kādus noslēpumus glabā Miglas pilsēta, kāpēc ir ticis uzbūvēts Melnais kupols, kas tie tādi – Neesošie sīkaliņi, kas notiek pazemes pasaulē, kas tās tādas nurnijas un vrahoki, un tā tālāk – atbildes uz šiem jautājumiem jūs atradīsiet šajā grāmatā.

https://fantlab.ru/work78921

Kendari Bleika. Anna asinssarkanā kleitā

Kendare Blake. Anna Dressed in Blood

Kasam Lovudam mantojumā ir palicis ne visai parasts darbs. Viņš nogalina mirušos.

Kasa tēvs nodarbojās ar to pašu amatu, kamēr viņu nenogalināja spoks, ki viņš pats medīja. Pēc viņa bojā ejas Kasam nākas doties ceļā – kopā ar māti – virtuves raganu – un kaķi, kurš sajūt garu tuvošanos. Kasam aiz jostas ir noslēpumainais, nāvīgi bīstamais tēva kinžals. Kopā viņi pēta mazu miestiņu leģendas un folkloru, meklējot asinskārīgus neradījumus, cenšoties pēc iespējas izvairīties no nevēlamiem draugiem un nedomājot par nākotni.

Nekas neliecina par nepatikšanā, kad kompānija ierodas pilsētiņā meklēt spoku, ko vietējie sauc par Annu-Asinīs. Viss notiek kā parasti: jāatrod, jāizseko, jānogalina. Taču asinskāra spoka vietā Kass atrod meitenīti, kas sapinusies lāstos un pašas niknumā. Tādu spoku viņš vēl nav sastapis. Meitenītei ir uzvilkta tā pati kleita, kas viņai bija mugurā, kad viņu 1958. gadā cietsirdīgi noslepkavoja. Kādreiz tā ir bijusi balta, tagad to klāj sarkani plankumi un tā atstāj asiņainas pēdas. No savas nāves mirkļa Anna neatstāj dzīvu nevienu cilvēku, kurš iedrošinās pārkāpt Viktorijas laiku savrupmājas, ko meitene uzskata par savām mājām, slieksni.

Nezināmu iemeslu dēļ, viņa saglabā Kasam dzīvību...

https://fantlab.ru/work388265

Bernārs Verbērs. Kaķa rītdiena

Bernard Werber. Demain Les Chats

Francijā dzīvo divi neparasti kaķi. Viena no tiem ir Basteta, viņa sapņo saprast cilvēkus un iemācīties sadzīvot ar viņiem. Otrs ir Pitagors – laboratorijas kaķis. Viņam uz pakauša ir USB-ports, kas palīdz viņam pieslēgties datoram un tādā veidā iegūt zināšanas par pasauli. Basteta un Pitagors grib glābt cilvēci no tās netikumiem un nostatīt pretī cilvēcisko būtņu agresijai kaķu garīgo būtību. Taču sanāk tā, ka cīņa kļūst neiespējama un kaķi ir spiesti pieņemt cilvēku civilizācijas noteikumus. Tomēr vēl nav par vēlu visu mainīt.

https://www.ozon.ru/context/detail/id/140571034/

Oļegs Borisovs. Ierašanās

Олег Борисов. Прибытие. Серия Тупик

Это чужой мир после войны. Атомной, химической, биологической. Войны всех против всех. Без шанса на выживание. Без права на будущее… Но у него нет выбора. Нет права на поражение. Нет права на смерть. Ему нужно вернуться домой. Выжить в схватках с мутантами и боевыми киборгами. Не сдохнуть от болезней и разъедающей тело заразы. Назло всем бедам чужого мира. Вернуться домой…

Но где твой дом, солдат?

https://shop.cruzworlds.ru/?a=book&id=42

Džilliana (Uļjana Karševa). Bērnu dārzs

Джиллиан. Детский сад

В этом мире маги-экспериментаторы доигрались, и оживлённые магией машины убили своих создателей, а теперь, самовоспроизводясь, идут во все стороны, сея смерть живым существам.

В этом мире прячется мальчишка, которого боятся даже правители города.

Нашу современницу выдернули в пригород осаждённого города и некоторое время наблюдали за нею. Вот только вместо того чтобы искать опасного мальчика, девушка начинает собирать в пригороде бездомных детей. И вскоре в магически защищённой от машин-убийц деревне появляется небольшой, но очень странный Детский сад.

 http://www.labirint.ru/books/561673/

Deivids Saters. Mazāk zini, labāk guli

David Satter. The Less You Know, The Better You Sleep: Russia's Road to Terror and Dictatorship under Yeltsin and Putin

Once you accept that the impossible is really possible, what happens in Russia makes perfect sense.

In December 2013, David Satter became the first American journalist to be expelled from Russia since the Cold War. The Moscow Times said it was not surprising he was expelled, “it was surprising it took so long.” Satter is known in Russia for having written that the apartment bombings in 1999, which were blamed on Chechens and brought Putin to power, were actually carried out by the Russian FSB security police.

In this book, Satter tells the story of the apartment bombings and how Boris Yeltsin presided over the criminalization of Russia, why Vladimir Putin was chosen as his successor, and how Putin has suppressed all opposition while retaining the appearance of a pluralist state. As the threat represented by Russia becomes increasingly clear, Satter’s description of where Russia is and how it got there will be of vital interest to anyone concerned about the dangers facing the world today.

David Satter, who has written about Russia for almost four decades, is a senior fellow at the Hudson Institute and a fellow of the Johns Hopkins School of Advanced International Studies. He divides his time between Washington, D.C., and London.

http://yalebooks.yale.edu/book/9780300211429/less-you-know-better-you-sleep

Kass Sansteins. Pasaule pēc "Zvaigžņu kariem"

Cass Sunstein. The World According to Star Wars

Šī grāmata nestāsta par „Zvaigžņu karu” radīšanas vēsturi – tādi stāsti jau ir bijuši daudzi, tajā skaitā arī krievu valodā. [Laikam arī latviski?] Tā ir interesantāka: tas ir apskats par visdažādākajām kosmiskās sāgas interpretācijām. Autors neuzspiež lasītājiem savus uzskatus un uzsver: kā jebkurš cits talantīgs mākslas darbs, „Zvaigžņu kari” atstāj saviem skatītājiem iespēju traktēt un saprast to, kā viņiem ienāk prātā. Izvēles brīvība – tāda ir galvenā „Zvaigžņu karu” ideja, tās propagandists, sekojot Džordžam Lūkasam un viņa varoņiem, ir arī Kass Sansteins.

https://www.alpinabook.ru/catalog/PublicismDocumentaryProse/189042/

Aleksejs Ļeonovs. Pirmo laiks. Mans liktenis - es pats...

Алексей Леонов: Время первых. Судьба моя - я сам...

В этой книге космонавт Алексей Леонов раскрывает все тайны космонавтики, знаменитого противостояния СССР и США, о том, как впервые в истории человечества вышел в открытый космос. Это невероятно честные и искренние мемуары о тяжелой, но интересной работе, о становлении характера и о том, что в жизни каждого есть место подвигу.

Великая эпоха и великие люди…

Grāmatas sastādītāja ir kosmonauta meita Oksana Ļeonova.

 http://www.labirint.ru/books/581832/

Aleksandrs Sokolovs. Vai zinātnieki slēpj? XXI gadsimta mīti

Александр Соколов. Ученые скрывают? Мифы XXI века

Официальные историки нас обманывают: в древности существовали цивилизации гораздо более могущественные, чем наша. Доказано, что египтяне не могли построить пирамиды, древние британцы не сами воздвигли Стоунхендж, а человек - продукт генной инженерии инопланетян. Люди жили на Земле сотни миллионов лет назад. Основным двигателем эволюции наших предков была радиация. Пить молоко и есть злаки нельзя - ведь люди каменного века питались исключительно сырым мясом. Стоит ли верить этим утверждениям? Почему в эпоху, когда генетика, ядерная физика и медицина достигли небывалых высот, лженаука чувствует себя прекрасно, а ученые стонут от засилья воинствующих дилетантов? Как правильно бороться с мракобесием, уберечь себя от псевдонаучной макулатуры и самим не ступить на тропу "альтернативщиков"? На эти и другие актуальные вопросы в своей книге иронично и увлекательно отвечает главный редактор портала АНТРОПОГЕНЕЗ.РУ Александр Соколов.

https://www.ozon.ru/context/detail/id/140965990/

Indriķis Latvietis. Bailes

Latvijas grāmatnīcās ir parādījies romāns “Bailes”, kur daudzas Latvijā labi zināmas personas aprakstītas ar nesaudzīgu tiešumu, tāpēc nav brīnums, ka tā autors slēpjas aiz pseidonīma Indriķis Latvietis.

“Roman a clef” jēdziens literatūrā ir zināms kopš 17. gadsimta Francijas, kad rakstniece Madlēna de Skuderī publicēja savus pirmos romānus par Francijas aristokrātu un politiķu dzīvi. Bet darīja to tā, lai aiz fikcijas plīvura būtu skaidri atpazīstami reālie personāži. Cik daudz rakstītajā ir patiesības, bet kas rakstnieka fantāzijas auglis, paliek mistērija. Jo patiesība, kā zināms, ļoti bieži mēdz būt neticamāka par jebkuru izgudrojumu.

Romāns “Bailes” viennozīmīgi ir trilleris. Tam ir aizraujošs sižets un ne uz mirkli nepamet vēlme uzzināt, kas tad tomēr notika patiesībā un kas atklāsies nākamajās nodaļās.

http://www.runabildes.lv/bailes-vai-advokats-andris-rutups-mira-dabiska-nave-vai-varetu-but-ka-to-pasutija-aivars-embergs/

Sergejs Čerņikovs. Kriminālā Rīga - Terra Komerc

Intervija ar autoru. Krievu valodā, arī grāmata.

Лихие, шальные, бандитские... Как только не называют 1990-е годы! Времена криминальных войн, передела сфер влияния, рэкета, убийств и грабежей проехались катком по судьбам сотен тысяч латвийцев, разделив их жизнь на «до» и «после».

Сергей Черников -- бывший спецназовец полицейского мобильного полка Риги -- знает о 90-х не понаслышке. Недавно из-под его пера вышла книга «Рига криминальная -- Terra Komerc».

http://www.press.lv/post/riga-kriminalnaya-byvshij-spetsnazovets-ob-ofitserskoj-chesti-vremenah-bespredela-i-finansovyh-piramidah/