Japāņu anime "Rosario + Vampire"

Tātad vēl viens anime, šoreiz jautri izklaidējošā manierē no vidusskolēnu dzīves. Protams, nekās tamlīdzīgs nevārētu rasties, ka nebūtu "Harija Potera" un "Krēslas". Auditorija - jaunākā vecuma pusaudži, kas pārdzīvo hormonu vētras. Ha-ha! Un jā - tās lielās acis...

15 gadus vecais, vieglprātīgais puisis Cukune Aono izgāžas eksāmenos, lai iestātos vidusskolā. Nelaimīgie vecāki izmisumā ķeras pie salmiņa - viņu rokās nejauši nokļūst uzaicinājums mācīties Spocību Akadēmijā. Tā ir mācību iestāde, kas neprasa no saviem audzēkņiem ne iestāšanās testus, ne liecību par iepriekšējo izglītību, tas jau izliekas aizdomīgi, bet puisis tomēr dodas uz skolu. Tikai nevis ar vilcienu, bet gan ar autobusu, ko vada spocīgs šoferis. Kad autobuss izbrauc cauri kādam tunelim, viņi nonāk pavisam citā pasaulē. Pat debesis šeit ir sarkanas.

Dīvainības sākas jau pirms mācībām, kad puisim nejauši uzbrauc virsū ar riteni superdaiļa meitene, arī skolniece, kas ieradusies šeit mācīties. Izrādās, ka sikspārņi te māk runāt, bet skolnieki tikai imitē cilvēkus, jo īstenībā ir visdažādākā veida neļaudis. Tādi ir arī skolotāji. Tas ir tāpēc, ka šodien citādajiem ir jāmaskējās, lai varētu dzīvot mūsdienu, cilvēku pārapdzīvotajā pasaulē. Dabiski, ka Cukune pārbīstas ne pa jokam, jo izrādās vienīgais cilvēks akadēmijā, bet visiem pārējiem cilvēki ir - barība. Viņš meklē ceļu atpakaļ, taču saprot, ka nākamais autobuss te piestās tikai pēc mēneša. Taču viņam iejusties palīdz satiktā meitene Moka Akašija.

Par laimi, skolā visiem radījumiem ir aizliegts pieņemt dabisko formu, Moka ir tik skaista, kaut arī izrādās vampīre, ka puisis sāk viņā iemīlēties. Arī meitene, kurai visu dzīvi nav bijis neviena drauga, ieskatās puisī, tā kā viņa ir spēcīgs dēmons, tad aizsargā viņu no nepatikšanām, kaut arī viņai ļoti garšo puiša asinis un patīk cilvēku smarža.

Tā nu šī savādā draudzība turpinās un puisim atveras neticama, piedzīvojumiem un maģiskām būtnēm bagāta pasaule. Protams, ka ir arī manga, kas stāsta par šiem notikumiem. Anime ir šo notikumu adaptācija no 2008. gada. Tās režisors - Takayuki Inagaki.

Papildināti no:

http://seasonvar.ru/serial-3321-Rozario__Vampir-1-season.html

Te seriālu, tulkotu krievu valodā var arī noskatīties. Seriāla oriģinālais nosaukums ir "Rozario to banpaia". Tulkotās epizodes angļu valodā var atrast YouTube https://www.youtube.com/watch?v=kDqDiuo9frQ

Šī ir seriāla mājaslapa http://www.rosa-vam.com/top.html