It

Kas ir labākā ideja, ko bailīgiem cilvēkiem darīt tumšā rudens vakarā? Tieši tā – aiziet noskatīties šausmeni Pie tam šķiet, šī rudens izslavētāko – Stīvena Kinga romāna It ekranizāciju. Grāmatu lasījusi neesmu un ļoti apšaubu, ka izlasīšu, tāpēc man nav viedokļa par to, cik labi vai slikti filma atbilst grāmatai. Man ir iespaidi tikai par filmu, kas bija…tiešām laba. Man šķita, laba jautro un šausmu momentu kombinācija, jo Pennywise bija šausmīgs, bet sīču bariņš izcēlās ar smieklīgām piezīmēm :D.

Pašos pamatos stāsts ir vienkāršs: bariņš skolā apbižotu, nepopulāru bērnu cīnās pret ļaunu būtni/garu, kas ieņēmis klauna formu un ne vien biedē bērnus, pārtopot par viņu lielākajām bailēm, bet arī… ēd viņus. Viss sākas, kad lietainā dienā dienā pazūd Bila(Jaeden Lieberher) jaunākais brālis Džordžijs. Viņu renstelē ievelk Pennywise(Bill Skarsgard). Līdz ar to, Bila cīņa pret ļauno klaunu ir ekstra personiska.

Bill Skarsgard kā Pennywise ir…creepy. Tur vnk nav vēl ko piebilst. Viņš ir radījis ļaunuma iemiesojumu, kurš uzdzen zosādu. Sīču kompānijā raksturi bija vien viegli ieskicēti, bet ko var gribēt, ja ir 7 tēlu grupa. Lai katram uztaisītu dziļu rakstura līniju un  tās analīzi, tā filma būtu vairāk kā 5h gara. So, šoreiz ar ieskicējumiem pietiek un pārējo jau varam piedomāt klāt. Teikšu godīgi, man bija diezgan vienaldzīgs Bils un viņa zudušā brāļa sāga. Man no tā bariņa piedūra Edijs(Jack Dylan Grazer), Bens(Jeremy Ray Taylor ) un Ričijs(Finn Wolfhard). :D. Un protams, Beverlija(Sophia Lillis) bija varone, kuras līnija mani šausmināja un es jutu viņai līdzi.

Kā jau teicu, filmai bija manuprāt, lieliska jautro un šausmīgo brīžu kombinācija. Nevieni nelikās par daudz. No vienas puses bija šausminošais klauns un biedēšana, bet no otras puses – tipiskas sīču muļķības, piezīmes utt. Man likās, ka šīs lietas viena otru labi balansēja, jo es diez vai būtu spējusi izturēt…2h tikai creepy klaunu vai kkādas iekšas un asinis. Par šo spēju apvienot komēdiju un šausmas, dozēt abas šīs lietas derīgās proporcijās un savienot visu kopā plūstoši, filmas veidotājiem vajadzētu justies lepniem. Ne visi gadījumi, kad kkas tāds tiek mēģināts, ir veiksmīgi. Tāpat man likās, ka šausmām šeit ir vairāki līmeņi. Bija visas ļaunā klauna izraisītās šausmas, bet blakus bija arī tādas… reālistiskākas šausmas. Nu, vismaz man likās šausminoša Beverlijas ģimenes situācija, jo bija nojaušams, ka tēvs viņu izmanto. Vai arī pusaudžu nežēlība – bullies, kuri Benam ādā ar nazi iegreba burtu, pilnīgi nesatraucoties, ka viņš var noasiņot utt. Tādējādi savijās gan mistika, gan ikdiena un realitāte. Atkal jāsaka – ļoti labi sabalansētas arī šīs lietas.

Izklausās jocīgi ko tādu teikt par šausmeni, bet – es šo filmu izbaudīju. Okay, salecoties krēslā un reizēm aizžmiedzot vienu aci, jo man ir vāji nervi :D. Bet vienalga. Nejutos, ka nauda izmesta vējā vai laiks iztērēts. Šīs man likās kvalitatīvas šausmas, kuru veidotāji ir pārdomājuši to, ko dara, kā dara un kāpēc dara. Nevis tikai sametuši lietas kopā, uztaisījuši lielu šoku, daudz asinis un paši priecīgi. Šeit bija labi izvēlēti aktieri, lieliski ieturēts kopīgais 80to gadu vibe un filmas kopīgais stils. Atrasti balansi starp pretējām lietām un galvenais uzsvars nebija likts uz to, cik daudz asiņaino ainu varētu parādīt. Turklāt, kas nav mazsvarīgi – filma bija interesanta un lai gan pagara, es nepaguvu nogarlaikoties.

Filmai būs otrā daļa(šobrīd minēts, ka 2019tajā gadā un latviski arī laikam šobrīd ir iznākusi grāmatas pirmā daļa. Līdz ar to, arī otrā vēl jāgaida. Man mazliet pietrūka, lai šai filmas daļai būtu ”atvērtās beigas”. Nu, kkas, kas norādītu, ka viss ir mierīgi tikai uz laiku(ka būs vēl tā otrā daļa). Teiksim… nezinu, sarkans balons aizlido or something. Citādi – par turpinājumu liecina vien beigu uzraksts ”Chapter one”. 

Mans vērtējums: 9/10 Īstais laiks tādai filmai. Es nefanoju par šausmenēm, bet… šī man likās kvalitatīva un tiešām laba.

https://happynorelle.wordpress.com/2017/10/18/it/