Īsi mirkļi Ukrainā.

Žurnālists Deniss Kazanskis:
"Tas, kas šodien notiek Donbasā, ir pēdējais ķīniskais brīdinājums Ukrainai. Mēs ar savām acīm nobērojam valsts sabrukšanu, kas iestājās tāpēc, ka mēs 20 gadus pret valsti esam izturējušies pa roku galam. Armija, kas negrib karot un atdod ieročus, Ukrainas drošības dienests un menti, kas uzstājas separatistu pusē, politiķi-nodevēji, kas nesodīti ilgus gadus ir zaguši mūsu budžetu, bet tagad finansē karu paši pret savu valsti. To visu esam pieļāvuši mēs kopā ar jums, tas viss notiek mūsu vainas dēļ, tas viss, ka mūsu attieksme bija - kas man par daļu?

Mēs ilgi domājām, ka valstij ir bezgalīga izturības robeža, ka korupcija to nekad nesaēdīs, ka var bez gala norobežoties no politikas, stāvēt malā, balsot pret visiem. Izrādās, ka izturības robeža ir. Izrādās, ka par sekām būs jāmaksā. Vēsture neatstāj mums izvēli. Vai nu mēs tieši tagad nesāksim veidot pilsonisku sabiedrību un radīsim jaunu politisku realitāti. Vai arī pēc pāris gadiem mums nāksies dzenāt bubuļus jau Kijevā. Sēdēt malā nesanāks. Revolūcija vēl nav uzvarējusi." [Es to lasīju un nezin kāpēc man visu laiku bija jādomā par Latviju... - ils]
Un vēl:
http://blogs.lb.ua/denis_kazansk...

Vladislavs Čečotkins (Vladyslav Chechotkin) no Odesas:
Šodien man paziņoja, ka viens no bojā gājušiem Odesas Arodbiedrību namā ir mūsu veikala apsargs.
Dienu pirms notikuma viņa piedāvāja piedalīties masu pasākumā Kuļikova laukā par 200 grivnām un vēl solīja kaut ko par katru, ko viņš pats pierunās.
Pirms notikuma puisis skraidīja pa veikalu, cenšoties pierunāt darbiniekus piedalīties masu pasākumā.
Par to starp puišiem gandrīz kautiņš izcēlās.
P.S. Bojā gājušajam idejiskajam cīnītājam pret fašismu un par gaišo, komunistisko nākotni bija 23 gadi.
P. P. S. Vai viņš pirms nāves savas 200 grivnas bija dabūjis, vai arī viņam tās solīja samaksāt vēlāk - par to vēsture klusē.
www.facebook.com/chechotkin/po...
Krievu mātes vēstījums Putinam. Viņas dēlu nošāva separatisti.
www.youtube.com/watch