Irijas debesis jeb NLO vasara. Iriya no Sora, UFO no Natsu

2005. gada anime, tikai 6 sērijas, OVA. Režisors Ito Naojuki. Arī - "Sky of Iriya, Summer of UFO".

Galvenais varonis ir skolēns Asaba, kurs interesējas par NLO vēsturi un mēģina atrast pierādījumus, ka tie eksistē. Brīvdienu pēdējā dienā viņš iepazīstas ar dīvainu, slimīgu meiteni, kura ir eksperimentāla lidaparāta pilote. Tānu ir nācies, ka aizsargāt mūsu pasauli no citplanētiešu draudirem spēj tikai japāņu skolnieces. Irija kana ir viena no viņām. Katrā gadījumā meitenei ir jāpiedalās karā, par kuru neviens neko nezina, un jācīnās nezin ar ko. Vienīgais glābiņš viņas psihei - iedomāties, ka tas viss ir datorspēle. Kaut arī šajā spēlē var pa īstam nogalināt. Viņa lēnām zaudē saprāti un komandieri nolemj, ka vienīgā iespēja stabilizēt savu "superieroci", ir socializācija. Varoni uz laiku ievieto skolā, kur viņa atkal satiek minēto puisi.

https://anime.anidub.com/anime_ova/2174-nebo-irii-leto-nlo-iriya-no-sora-ufo-no-natsu-ova-2005-dvdrip.html

Fanu lapa.

https://myanimelist.net/anime/358/Iriya_no_Sora_UFO_no_Natsu

Vikipēdijas lapa.

https://en.wikipedia.org/wiki/Iriya_no_Sora,_UFO_no_Natsu

Iriya no Sora, UFO no Natsu (jap. イリヤの空、UFOの夏   Iria no sora, ju:fo: no nacu) — japāņu zinātniski fantastiskais romāns, autors Akijama Midzuhito. 2005. gadā studijā Toei Animation tika uzņemta tāda paša nosaukuma OVA no 6 epizodēm.

Stāsts balstās uz slepenu karu, kas ir sācies 1947. gadā (kad cilvēce pirmo reizi saskārās ar NLO) un personāžiem, kuri tādā vai citādā veidā tajā ir iesaistīti. Galvenais varonis ir jauns, vecāko klašu skolnieks Naojuki Asaba, kurš vasaras brīvdienu pēdējā dienā slepus ielavās skolas baseina teritorijā, lai izpeldētos. Tur viņš satiek dīvainu meitenīti Kanu Iriju, viņai ir nesaprotamas metāliskas puslodes uz rokām, tuvu pie delnām. Kana ir atnākusi uz baseinu tāda paša oemesla dēļ kā Naojuki. Taču noskaidrojas, ka viņa nemāk peldēt un Asaba viņu izglābj, bet pēc tam piedāvājas iemācīt viņai peldēšanu. Mācību laikā uzrodas cilvēks, kur Kanu meklē un aizved viņu uz blakus esošo aviācijas bāzi, kur meitene tagad dzīvo.

Nākamā dienā Kana negaidot tiek pārcelta uz skolu, uz Naojuki klasi. Pakāpeniski viņi sāk viens otram iepatikties, un viņš uzaicina viņu iestāties skolas žurnālistikas klubā, kur ir arī viņš pats (īstenībā viņš to dara vairāk tāpēc, ka kluba vadītājs viņam to ļoti lūdz).

https://ru.wikipedia.org/wiki/Iriya_no_Sora,_UFO_no_Natsu

Anime enciklopēdija.

https://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/anime.php?id=4732

Novele.

https://www.novelupdates.com/series/iriya-no-sora-ufo-no-natsu/