Interesanti fakti pāris teikumos

No dažādiem Rietumu žurnāliem.

Gājputni savās fekālijās var pārnēsāt augu sēklas pat 300 km attālumā, ziloņi - līdz 65 km.

Ķīniešu arheologi divās neolīta laikmeta (pirms 8500 gadiem) apmetnēs atraduši zīda apģērba atliekas. tas nozīmē, ka zīdtauriņu audzēšana jau bijusi izplatīta 3500 gadu agrāk, kā domāja līdz šim.

Katru gadu Zemes atmosfērā ietriecas 51 000 meteoru svarā virs vienam kilogramam. Līdz zemes virsmai nonāk 4590 no tiem, pārējie sadeg atmosfērā.

Smēķēšanas seku likvidēšanai patērē 6% no visiem medicīnai atvēlētiem resursiem.

Visspēcīgākie vēja elektroģeneratori atrodas Anglijas dienvidrietumu piekrastē. Tāda dzinēja propelleru viens apgrieziens var apgādāt ar elektroenerģiju vienģimenes māju 29 stundas.

Pēc starptautiskiem standartiem par izmirušu var uzskatīt kādu augu vai dzīvnieku sugu, ko neviens nav redzējis vismaz 50 gadus.

Pēc amerikāņu klimatologu domām, globālā sasilšana panāks, ka 89,5% no platībām, kur tagad audzē kakao kokus, 2050. gadā kļūs nederīgi šo koku audzēšanai. Šokolāde cenā kļūs tikpat dārga, kā melnie ikri.

Tumšmuguras albatrosa mātīte Vizdoma uzstādījusi jaunu rekordu, 67 gadu vecumā viņa atkal ir izdējusi olu (gadu pēc iepriekšējās).

2017. gadā ir notikuši 90 kosmiskie starti. Pirmā vietā - ASV - 29 starti (pateicoties privātajām kompānijām), otrajā vietā - Krievija (20), trešā - Ķīna (18 starti).

Katru gadu no indīgo čūsku kodieniem bojā aiziet apmēram 100 000 cilvēku.

Franču politisko pētījumu centrs CEVIPOF konstatējis, ka pie vienādas algas valsts ierēdņi ir apmierinātāki ar dzīvi nekā privātā sektorā strādājošie. Procentos tas ir 63 pret 56.

2017. gada februārī cilvēcei bija 3,7 miljoni e-pasta adrešu, vidēji tika nosūtītas 269 miljoni e-pasta vēstuļu dienā, no tām 49,7% ir spams jeb mēstules, bet vīrusus un citus nepatīkamus pārsteigumus satur 2,3% vēstuļu.

Par spīti tam, ka Zemeslode ir labi izpētīta, ar satelītiem Amazones džungļos atklātas izzudušas, senas civilizācijas pēdas, kas varētu būt bijusi visai varena impērija. Spāņu konkistadoru mūkiem var būt taisnība, kad viņi rakstīja par vēl vienu civilizāciju džungļos, to meklēja arī nesekmīga ekspedīcija. Pagaidām nav zināms, kāpēc tā izzudusi, taču izrakumi tikai sākas.