Ievas laiks. Time of Eve

Japāņu miniseriāls par tuvo nākotni (Eve no Jikan, 2008.; režisors Josiura Jasuhiro). Šoreiz, kaut arī galvenais varonis ir vidusskolnieks, seriāls nav par skolu, bet ne tik tālo nākotni un robotiem. Seriāls veidots Aizeka Azimova un viņa trīs robotikas likumu gaismā. Noskaņa vedina arī atcerēties "Pa asmeni skrejošo".

Nākotnē, dzīvē visur ienāk roboti, arī androīdi pakāpeniski iekļaujas dzīvē. Daudzi cilvēki joprojām uzskata robotus par bezdvēseliskiem radījumiem un izturas pret tiem, kā pret kalpiem vai vergiem. Programmētiem radījumiem, kas nespēj radīt, ģenerēt, domāt un just. Taču, lai izpildītu savas funkcijas, robotu mākslīgais intelekts ir spiests mācīties un attīstīties.

Ir arī citi cilvēki: tie, kuri tic, ka arī robotiem ir sirds un saprot, kas notiek apkārt. Varoņi pieķeras saviem robotizētajiem līdzbiedriem un tic, ka arī roboti var atbildēt ar to pašu. Anime galvenais varonis - parasts japāņu skolnieks Rikuo Sakisaka - kādā brīdī saprot, ka viņa androīds izturas kaut kā nedabiski, izrāda pašiniciatīvu. Androīds Sammy pūlas darīt visu iespējamo, lai slepus nepamanīts atstātu māju. Zēns pa tīmekli izseko savam robotam un kopā ar draugu Masakazu Masaki nonāk nomaļā pagrabiņā - kafejnīcā "Ievas laiks", kur ir savi noteikumi: puiši saprot, ka daļa no apmeklētājiem ir androīdi bez atpazīšanas zīmes. Kad puiši ceņšas uzzināt, kāpēc? Viņiem bārmene Nagi atbild, ka te ir tādi noteikumi, lai visi varētu justies vienlīdzīgi. Ar to arī sākas ļoti aizkustinoši un dvēseliski piedzīvojumi, jo varas iestādes savelk negaisa mākoļus ap šādām vietām, kuru nav mazums, jo baidās, ka cilvēku pārlieka pieķeršanās robotiem, mazinās attiecību dziļumu starp cilvēkiem.

Seriāls krievu valodā:

http://seasonvar.ru/serial-17955-Vremya_Evy-0-season.html

Par seriālu fanu lapā: https://myanimelist.net/anime/3167/Eve_no_Jikan

Epizodes angliski: http://www.crunchyroll.com/time-of-eve

Vikipēdijas lapa: https://en.wikipedia.org/wiki/Time_of_Eve