Hollija Bleka. Cietsirdīgais princis

Dzimusi 1971-11-10, ASV.

Hollija Bleka (Holly Black) - anerikāņu rakstniece (dzimusi Ridženbaha, 1971. gada 20. janvārī, Ņudežersijā).

Uzaugot mājā, kurā vienmēr bija daudz grāmatu un noslēpumainu stāstu atmosfērā ar pasaku radījumiem, par ko māte stāstīja viņai kopā ar māsu, Hollija skolas gados sāka rakstīt dzejoļus, stāstus un lugas. Starp viņas pirmajiem darbiem bija arī zinātniskās fantastikas romāns “Sudraba saules bruņinieki”. Pēc skolas beigšanas viņa devās uz Ņūdžersiju kopā ar savu draugu un nākamo vīru Teo Bleku, kur iestājās koledžā. Pēc Ņūdžersijas koledžas beigšanas ar angļu literatūras bakalaura grādu 1994. gadā Hollija nolēma iegūt otro profesiju un sāka studēt bibliotekas lietas Rajersas Valsts universitātes skolā, brīvajā laikā strādājot par medicīnas žurnālu redaktoru.

1999. gadā Hollija apprecējās ar savu skolas drauguBleku, kurš līdz tam laikam bija kļuvis slavens kā ilustrators un web dizainers. Viņa tika periodiski publicēta „8d” - lomu spēļu žurnālā, un 2002. gadā Ņujorkas izdevniecībā “Saimons un Šusters”, viņas pirmais fantāzijas žanra romāns Charmed (sākotnēji ar nosaukumu Tithe: A Modern Faerie Tale), tika publicēts. tas saņēma kritiķu labvēlīgas atsauksmes un to Amerikas bibliotēku asociācija iekļāva pusaudžiem ieteiktās literatūras sarakstā.

Tajā pašā fantāzijas pasaulē, kuru apdzīvo pasaku radījumi - feiri un kas atrodas blakus reālajai pasaulei, notiek romānu “Drosmīgā” (“Valiant: A Modern Tale of Faerie”, 2005) un “Izlēmīgā” (“Ironside: a Modern Faery's Tale”, 2007) darbība. Romāns „Drosmīgā”tika apbalvots ar Andrē Nortones balvu par sasniegumiem literatūrā pusaudžiem un piedalījās Mitopoēzijas balvas finālā.
Drīz pēc veiksmīgās debijas Hollija Bleka un Tonijs DiTerlizzi, ar kuriem viņa tikās, strādājot žurnālā „8d”, sāka fantāzijas romānu sēriju bērniem ar nosaukumu Spiderwick. Hronikas ". 2003. gadā uzreiz tika izlaistas pirmās trīs sērijas grāmatas - “Noslēpumainais atradums”, “Gaišredzīgais akmens” un “Tantes Lusindas noslēpums”. Viņiem sekoja romāni “Dzelzs koks” (2004) un “Mulharata sašutums” (2005), kas bija New York Times bestselleru saraksta augšgalā. Vēlāk viņi izlaida trīs šīs sērijas pavadošās grāmatas, kurās viņi sniedza papildu informāciju un runāja par fantastiskajām radībām, kuras apdzīvo izgudroto pasauli: “Artūra Spaidervika ceļvedis fantastiskajai pasaulei ap jums”, “Artūra Spaidervika piezīmju grāmatiņa fantastiskiem novērojumiem” (abas - 2005), „Elfu uzturs un kopšana” (2006) un „Niksi dziesmas: Beyond the Spiderwick Chronicles” (2007). 2008. gadā tika izlaista spēlfilma, kuras pamatā ir Hollijas Blekas un Tonija DiTerlizzi grāmatas “Spiderwick: The Chronicles” un kuras režisors ir Marks Voterss.

http://loveread.ec/biography-author.php?author=Holly-Black

Biogrāfijas īsā versija.

Holija Bleka ir New York Times populārākā autore ar vairāk nekā trīsdesmit fantastikas romāniem bērniem un pusaudžiem. Viņa ir bijusi Eisnera balvas un Lodestāra balvas fināliste, kā arī Mitopoēzijas balvas, Nebulas un Ņūberijas Honor saņēmēja. Viņas grāmatas ir tulkotas 32 valodās visā pasaulē un pielāgotas filmām. Pašlaik viņa ar vīru un dēlu dzīvo Jaunanglijā, mājā ar slepenu bibliotēku.

Oficiālā mājaslapa: http://www.blackholly.com

Bibliogrāfija.

Sērija ‘Spaidervika hronikas / The Spiderwick Chronicles (līdzautors Tony DiTerlizzi)

2003 —1. grāmata. Noslēpumainais atradums / The Field Guide

2003 — 2. grāmata. Gaišreģis-akmens / The Seeing Stone

2003 — 3. grāmata. Tantes Lusindas noslēpums / Lucinda's Secret

2003 — Goblins Attack (book 2, Part I)

2004 — 4. grāmata. Dzelzs koks / The Ironwood Tree

2004 — 5. grāmata. Mulgarata dusmas / The Wrath of Mulgarath

*Beyond the Spiderwick Chronicles

2007 — The Nixie's Song 2008 — A Giant Problem

2009 — The Wyrm King

*The Spiderwick Chronicles — Companion Books

2005 — Notebook for Fantastical Observations

2005 — Arthur Spiderwick's Field Guide to the Fantastical World Around You

2006 — Care and Feeding of Sprites

2007 — A Grand Tour of the Enchanted World, Navigated by Thimbletack

Modern Faerie Tales:

2002 — Tithe: A Modern Faerie Tale / Apburtā (cits nosaukums – “Desmitā tiesa”)

2005 — Valiant: A Modern Tale of Faerie / Drosmīgā

2007 — Ironside: A Modern Faerie's Tale / Uzņēmīgā

The Coldest Girl in Coldtown:

2008 — The Eternal Kiss: 13 Vampire Tales of Blood and Desire

2013 — Aukstā pilsēta / The Coldest Girl in Coldtown

Sērija Lāstu licēji / The Curse Workers

2010 — White Cat / Baltais kaķis

2011 — Red Glove / Sarkanais cimds

2012 — Black Heart / Melnā Sirds

Sērija "Magisterium" (līdzautore Cassandra Clare)

2014 — The Iron Trial / Pārbaudījums ar dzelzi

2015 — The Copper Gauntlet / Vara cimds

2016 — The Bronze Key / Bronzas atslēga

2017 — The Golden Boy / Sudraba maska

2018 — The Enemy of Death / Zelta tornis

The Folk of Air 1. The Cruel Prince (2018) / Cietsirdīgais princis (2018)

1.5 The Lost Sisters (2018)

2. The Wicked King (2019) / Ļaunais karalis (2019)

3. The Queen Of Nothing (2020) Karaliene nekam (2020)

The Good Neighbors (ar līdzautoru Ted Naifeh)

2008 — The Good Neighbors. Book One. Kin

2009 — The Good Neighbors. Book Two. Kith

2010 — The Good Neighbors. Book Three. Kind Lucifer

2015 series (ar līdzautori Lee Garbett)

2015 — Lucifer, Volume 1: Cold Heaven

2015 — Lucifer, Volume 2: Father Lucifer

2017 - Lucifer, Volume 3: Blood in the Streets

Ārpus sērijām:

2013 —Kaula lelle / Doll Bones (ar līdzautori Eliza Wheeler)

2015 —Vistumšākā biežņa / The Darkest Part of the Forest

Garstāsti:

2009 — Not Alone

2010 — Basilisk Hunt

2010 — The Aarne-Thompson

Classification Revue:

1996 — ConFURence East: The First East Coast Furry Convention

1996 — Fighting for God: Christianity and Gaming Today

1996 — Noir Interview

1996 — Public Service Message to Gamers

Esejas:

2011 — Introduction

2011 — Bordertown Basics (Letter from the Diggers)

https://www.livelib.ru/author/31182-holli-blek

Cietsirdīgais princis.

Džūda ienīst feiri un vienlaikus viņus pielūdz. Kad viņai bija septiņi gadi, viņas vecāki tika aukstasinīgi nogalināti. Meitene tika feiri uzaudzināta. Viņa uzauga vienā no visspēcīgākā un nežēlīgākā Augstā feiri karaļa armijas ģenerāļa ģimenē. No viņa viņa lieliski iemācījās rīkoties ar zobenu. Bet, lai izvairītos no pastāvīgas izsmiekla no maģiskajiem valsts iedzīvotājiem, kuri nicina cilvēkus, viņai ir vajadzīgs daudz vairāk. Džūdai vajadzīga vara. Bet par to jums jācīnās ar Kardānu, visnodevīgāko un melīgāko Fairyland-es princi. No New York Times starptautisko bestselleru autores un daudzu literāru balvu ieguvējas Hollija Blekas. Viena no 2018. gada gaidītākajām grāmatām! Lielisks jauns seriāls par mirstīgu meiteni, kura nonāk feju tiesas intrigu virpulī.

http://loveread.ec/view_global.php?id=74318

Ļaunais karalis.

Ilgi gaidītais New York Times bestsellera un starptautiskā bestsellera The Cruel Prince turpinājums. Viena no 2019. gada gaidītākajām grāmatām! Unikāls stāsts par mirstīgu meiteni, kura, pateicoties viņas neatlaidībai, viltībai un nodevībai, uzkāpa Feiri pasaules tronī! Džūda saistīja Kardānu ar solījumu viņai paklausīt, solījumu, kas ilgs tieši gadu un vienu dienu. Tagad viņa ir galvenā figūra aiz troņa, kas velk aukliņas un prasmīgi manipulē ar ķēniņu. Bet Džūda iesaistījās feiri bīstamajā spēlē, viņai nebija draugu vai sabiedroto. Ambīciju un mērķa dēļ par katru cenu izdzīvot, viņa pin intrigas un izdara zibenīgus triecienus. Tomēr, kad Džūda atklāj, ka starp tiem, kuriem viņa bez ierunām uzticējās, parādījās nodevējs un viņas tuvinieki ir pakļauti briesmām, viņai ir jāveic svarīgs solis un, iespējams, pat jāmaina visi spēles noteikumi. Turklāt Kardāns nemaz nebija tik vājš karalis un bez gribas, kā domāja visi Feirilendas iedzīvotāji…

http://loveread.ec/view_global.php?id=79678

Desmitā tiesa. Tithe (Cita sērija: „Feiri stāsti” – turpinājums „Beliants”, „Dzelzs zemes”)

Būdama bērns, Kaija ticēja feiri esamībai un uzskatīja tās par saviem slepenajiem draugiem. Būdama pieauguša, meitene nolēma, ka viņa ir atbrīvojusies no uzmācīgajām domām. Bet, tiklīdz viņa izglāba Nelabā galma bruņinieku no nāves, galmā, kur dzīvo visnodevīgākie no feiri, viņas dzīve mainījās vienas nakts laikā. Fantāzijas izrādījās patiesas, un vīzijas rada jaunu patiesību. Tagad Kaija ir ievilkta nāvējošā spēlē, un likme ir ir feiri tronis. Šo skaistā izskata radījumu neticamā pasaule ir tikai vilinoša bildīte, bet  realitāte ir šokējusi Kaiju. Un tagad meitene nav pilnīgi pārliecināta pat par savu cilvēcisko būtību ...

https://www.livelib.ru/book/1003779486-desyatina-holli-blek

Atsauksmes par “Spaidervikas hronikām”.

http://readingthroughlines.blogspot.com/2014/10/hollija-bleka-un-tonijs-di-terlici.html