Hannu Raianiemi. Mūžīgās vasaras zeme

Hannu Rajaniemi

Hannu Raianiemi ir dzimis Somijas pilsētā Julivieska. Viņš ieguva matemātikas bakalaura grādu Oulu universitātē, pēc tam turpināja studijas matemātikā Kembridžas universitātē (Advanced Study sertifikāts). Pēc tam ieguva matemātiskās fizikas grādu Edinburgas universitātē stīgu teorijas jomā Žozē Figueroa-O’Farrila vadībā. Pirms studiju uzsākšanas Edinburgā viņš pabeidza valsts dienestu (armijas dienesta somu analogs, bet ar lielu nodarbinātības veidu izvēli) kā zinātniskais pētnieks Somijas aizsardzības spēkos.

Strādājot pie savas disertācijas Edinburgā, Raianiemi pievienojās rakstnieku blokam, Edinburgas rakstnieku grupai, kas organizē salīdzinoši regulārus lasījumus. Dalībnieku vidū ir Čārlijs Štrauss un Alans Kempbels.

Hannu agrīnajos darbos, kas piesaistīja viņa pašreizējā literārā aģenta Džona Jarrolda uzmanību, ir pirmais “Shibuya no Love” stāsts, kas izdots 2003. gadā, un “Deus Ex Homine”, kas publicēts “Nova Scotia” 2005. Gadā, skotu zinātniskās fantastikas un fantāzijas antoloģijā.

Sabiedrība pamanīja Rayaniyemi 2008. gada oktobrī, kad Džons Jarrolds noslēdza trīs grāmatu līgumu ar viņu izdevniecībā Gollancz, kura pamatā bija tikai divdesmit četras lappuses ar dubulta intervāla tekstu. Viņa debijas romānu “Kvantu zaglis” Gollancz izdeva Apvienotajā Karalistē 2010. gada septembrī, bet pēc tam 2011. gada maijā ASV izdeva Tor. Romāns tika nominēts 2011. gadā Locus Award kategorijā "Debijas romantika"

https://fantlab.ru/autor2115

Mūžīgās vasaras zeme

Summerland

Romāns, 2018. gads

Zaudējumi ir pagātnē. Slepkavības ir novecojušas. Nāve ir tikai sākums.

1938. gadā viņi vairs nebaidās no nāves, viņi to izmanto. Kopš dzīves atklāšanas pēc nāves Lielbritānijas impērija ir absorbējusi Vasarzemi - nesen mirušo metropoli.

Bet Lielbritānija nav vienīgā pretendente uz varu šajā un nākamajā dzīvē. Padomēs ir spiegi Vasaras zemē un tehnoloģijas, lai uzbūvētu savu dievu.

MI6 aģente Reičela Vaita devās viena no padomju kurmja pēdām, un tagad kompromitējošā informācija apdraud visu viņas grūti veidoto karjeru. Spiegam ir augsta ranga draugi, un, lai viņu aizturētu, viņai būs jāspēlē ne pēc noteikumiem.

Bet kā noķert cilvēku, kurš jau ir miris?

https://fantlab.ru/work889533

Romāni un garstāsts.

  2010 Kvantu zaglis / The Quantum Thief 

  2012 Fraktālais princis / The Fractal Prince 

  2014 Kauzālais eņģelis / The Causal Angel 

  2018 Mūžīgās vasaras zeme / Summerland 

Garstāsts

2015 Skywalker of Earth 

Par autoru angliski.

https://www.goodreads.com/author/show/2768002.Hannu_Rajaniemi

Vikipēdija.

https://en.wikipedia.org/wiki/Hannu_Rajaniemi

Tviteris.

https://twitter.com/hannu

P.S. Autora iepriekšējie romāni ir aprakstīti iepriekš fantastikas jaunumu aprakstos.