Gotika. Gosick

Gotiskais romāns plus humors. 1924. gads. Izdomāta karaliste, kas atrodas starp Franciju un Itāliju. Režisors Hitoši Nanba. 2011. gads. Laikam jau nekādas mistikas te nav, toties ir detektīvs, kur apmaiņas students no Japānas satiek ļoti neparastu meiteni - izcilu detektīvi, kuras padomus izmanto vietējais, īstais un ļoti ekscentriskais policijas detektīvs.

Svētās Margaritas Akadēmija tiek uzskatīta par vienu no prestižāko mācību iestādi. Te mācās bērni tikai no ļoti bagātām ģimenēm. Kamēr viņi pūlas zinību laukā, ģimenes bez raizēm dzīvo jautrības pilnu dzīvi mazajā Sovilas Karalistē, Eiropas centrā.

Bagāto ģimeņu bērniem ir jādraudzējas savā starpā. Kas zina, varbūt ka sēdēšana pie viena galda palīdzēs virzīt ģimenes lietu un atrisinās cita rakstura jautājumus. Taču ne ar visiem Akadēmijas audzēkņiem raisās draudzība.

Ne tik sen Akadēmijas sienās sāk mācīties Kadzuja Kudze. Visi zina, ka viņš ir no armijnieku ģimenes, viņam ir melni mati un acis. jaunais cilvēks ir visai nosvērts, īpaši necenšas kādam tuvoties. Citi viņu ir iesaukuši par Melno jeb Jaunības Pļāvēju - senas leģendas tēlu. Laikam tāpēc, ka viņš kā japānis, nelīdzinās citiem. Jāatceras, ka 1. pasaules karā Japāna cīnījās Sabiedroto pusē. Tas ir, pret Vāciju. Tomēr puisis labāk pavada laiku bibliotēkā. Arī skolotāja viņam liek pētīt senās Akadēmijas un valsts leģendas.

Bibliotēkā viņš satiek meiteni Viktoriku. Savu intelektu viņa esot ieguvusi no mātes, kura nāk no laukiem un, kurai esot piemitušas pārdabiskas spējas. Visi zina, ka viņa ir no bagātas ģimenes, taču tēvs viņu neatzina, kaut arī apmaksā viņas mācības, kaut arī tās ir dārgas. Arī meitenei ir iesauka - Bibliotēkas Zelta Feja. Tāpēc, ka viņa visu laiku pavada tikai te. Pašā Akadēmijas bibliotēkas torņa augšā - ziemas dārzā. Pamazām iepazīstot viens otru, abi jaunieši saprot, ka viņiem ir daudz kas kopīgs. Ne tikai literatūra, bet arī cenšanās atšķetināt samudžinātus detektīvus. Tagad viņu asajiem prātiem atradīsies daudzas lietas, ko ilgus gadus klāja tumsa. Arī meitene dodas pasaulē, lai to gaiņātu. Puisis gan sākumā nesaprot, kāpēc te ir ievilkts, taču meitene viņam patīk.

Seriāls krieviski:

http://seasonvar.ru/serial-2929-Gotika.html

Informācija par seriālu:

https://myanimelist.net/anime/8425/Gosick

Fanu mājaslapa:

http://gosick.wikia.com/wiki/Main_Page

Alternatīvās vēstures stilā ieturētais darbs sākas, kā klasisks detektīvs, kur arī galvenajai varonei ir savi noslēpumi, ko viņa jaunajam draugam atklāj tika pamazām, jo cilvēkiem neuzticas, darbs turpinās kā politisks trilleris, kur no skapjiem lien laukā pieaugušo varoņu noglabātie skeleti, un beidzas kā kara drāma.

Es esmu tava dvēsele, tu esi mana sirds. Ja mirsi tu, tad miršu arī es...