Gintama

Viens no populārākajiem japāņu anime seriāliem, kuram jau 9 sezonas (no 2005. gada). Režisors Šindži Takamacu (pirmās trīs sezonas). No 4. sezonas - Tidzuru Mijavaki.

Mēs ieraugām pirmo Zemes cilvēku kontaktu ar citplanētiešiem, kas notiek 19. gadsimta vidū.

Amanto citplanētiešu kuģi jau sen grib iekarot Zemi un pakļaut visu cilvēci. Tāpēc tūlīt pēc ierašanās atnācēji uzsāk kauju. Diemžēl samuraju zobeni nav tik spēcīgi, atšķirībā no ieročiem, ko izmato ienaidnieks. Rezultātā japāņu samurajiem nācās padoties un pakļauties ienaidniekiem.

Amanto valdība tūlīt pat izdod pavēli, ka Zemes cilvēkiem ir aizliegts nēsāt jekādu ieroci, taču mūsu galvenais varonis spēj saglabāt īstu japāņu garu. Gintoki Sakato ir ļoti labs karavīrs, pie viņa vēršas citi cilvēki, lai apgūtu kaujas mākslas. Kā izpalīgs pie viņa piesakās neveikls un kautrīgs briļļains puisis Simpatii. Bet trešā komandā ir ļoti jaukā Kagura, kura cēlusies no spēcīgākās dzimtas Visumā - Jatudzoku. Viņa neierodas viena, viņai ir sunītis Sadaharu - nīlzirga lielumā.

Tā no jaunkareivjiem sanāk laba komanda, kurai kopā daudz kas izdodas. Viņi ir "meistari, kas var visu" - tā vismaz viņi paši uzskata un ir gatavi izpildīt jebkuru pasūtījumu, galvenais, lai par to samaksā.

Tomēr, varoņi neaizmirst arī galveno - cīnīties par Zemes atbrīvošanu no iebrucējiem un te noder ne tikai kara māksla, bet arī spiegošana. Seriālu interesantāku padara arī tas, ka darbībā tiek ienests arī komisms un joki.

Seriāls krieviski: http://seasonvar.ru/serial-4367-Gintama-01-sezon.html

Seriāls: http://www.crunchyroll.com/gintama

Wiki lapa: http://gintama.wikia.com/wiki/Main_Page