Giljermo del Toro un Deniels Krauss. "Ūdens forma"

Divi rakstnieki un viena grāmata

Giljermo del Toro.

Giljermo del Toro (pilnā vārdā Giljermo del Toro Gomess) dzimis 1964. Gada 9. Oktobrī Gvadalaharā, Halisko štatā, Meksikā. Skolojies Zinātnes institūtā (Instituto de Ciencias), audzis pie vecmāmiņas — ultrakonservatīvas vecmāmiņas. Ar filmu veidošanu del Toro aizrāvās jau pusaudža vecumā. Vēlāk viņš mācījies radīt grimu un efektus pie Dika Smita, filmas “Eksorcists” radītāja. Del Toro apmēram 10 gadus bija grimmētājs, 1980. gadu sākumā radījis savu kompāniju – “Nekropiju”. Vienlaikus viņš nodarbojās ar producēšanu un bija meksikāņu teleprogrammu režisors. Viņš arī bija viens no Meksikas kinofestivāla dibinātājiem Gvadalaharā. Pirmos panākumus del Toro guva, iegūstot 9 Mehiko akadēmijas balvas par filmu “Hronos” (1993.). Daudzejādā ziņā pateicoties šim panākumam del Toro rada savu pirmo Holivudas filmu – “Mutanti” (1997), bet, atgriezies Meksikā, viņš dibina savu producentu kompāniju “Tekila Gang”. Viņa nākamā filma ir “The Devil's Backbone” (2001) par spāņu pilsoņu kara spoku. Filma iegūst pozitīvas kriķu un skatītāju atsauksmes. Del Toro atkal atgriežas Holivudā. 2002. Gadā viņš kļūst par sikvela „Bleids II” režisoru ar Vesliju Snaipsu galvenajā lomā. 2009. gadā, jūnijā, kopā ar Čaku Hoganu – pazīstamu scenāristu un Dešila Hemeta prēmijas laureātu, viņš izdod grāmatu "The Strain", kas stāsta par vampīrismu, kā vīrusa epidēmiju. Neizpaliek arī bez viņa tradicionālajām tēmām par totalitāro režīmu mijiedarbībām (šajā gadījumā – nacisma) ar pasaules tumšo pusi. Arī bērna, kā pavadoņa starp pasaulēm, tēma arī negaidot izpaužas romānā. Pašlaik dzīvo Losandželosā, Kalifornijā. Nebula prēmijas laureāts par scenāriju filmai „Pāna labirints”.

https://www.livelib.ru/author/234211-gilermo-del-toro

Par Toro latviski.

https://lv.wikipedia.org/wiki/Giljermo_del_Toro

Del Toro – kinorežisora mājaslapa.

http://deltorofilms.com/

DanielKraus.

Deniels Krauss – amerikāņu rakstnieks un režisors. 2009. gada publicējis savu pirmo romānu "The Monster Variations". 2010. gadā šī gramata tika iekļauta Ņujorkas Publiskās bibliotēkas “100 Best Stuff for Teens” sarakstā. Otrais romans “Rotters” tika publicētas 2011. gadā un ieguva daudzas balvas. PPPēc grāmatas "Trollhunters", kas tika sarakstīta kopā ar Giljermo del Toro, tika uzņemts animācijas seriāls. Krauss dzīvo Čikāgā kopā ar savu sievu.

https://www.livelib.ru/author/719738-deniel-kraus

"Ūdens forma". The Shape of Water

1962. gads. Elīze Espozito strādā par apkopēju un Aerokosmiskajā pētniecības centrā „Okkam” Baltimorā. Šis darbs ir pats labākais, ko varēja dabūt mēmā bārene no patversmes. Ja ne draudzene Zelda, arī kaimiņš Džailzs, Elīzes dzīve būtu pavisam neizturama. Taču reiz naktī „Okamā” parādās militārpersona Ričards Striklends, kurš uz centru nogādā superslepenu objektu – Amazones džungļos notvertu cilvēku-amfībiju. Šis radījums vienlaikus biedē Elīzi un arī apbur, viņa māca tam žestu valodu. Pakāpeniski abpusējā interese pāraug jūtās un Elīze nolemj bēgt kopā ar savu mīļoto. Viņa ir izlēmīga, taču Striklends negrasās tik viegli palaist savu izpētes objektu, jo par amfībiju ir uzzinājuši krievi, kuri grib viņu izzagt. Vai Elīze, pat ar Zeldas un Džailza palīdzību realizēt savu neprātīgo plānu?

https://www.livelib.ru/book/1002774780-forma-vody-gilermo-del-toro

Lasīt internetā, krieviski, par brīvu.

http://loveread.ec/view_global.php?id=74491

Filmas mājaslapa.

http://www.foxsearchlight.com/theshapeofwater/