Filma, kura izaudzināja miljonārus

Cīņa starp Hariju Poteru un Tumsas pavēlnieku Voldemortu ir pārvērtusies karā, kurā uz iznīcības sliekšņa ir gan burvju, gan vientiešu pasaule – likmes vēl nekad nav bijušas tik augstas.

image002

 

 

Voldemorts, kurš ir nodrošinājies pret nāvi un sadalījis savu dvēseli, neatlaidīgi tuvojas saviem tumšajiem mērķiem un Harija Potera nogalināšanai. Lai apturētu lordu Voldemortu, Harijam nāksies upurēt visdārgāko, kas viņam pieder…

Beigas

Britu rakstnieces Dž. K. Roulingas „Harija Potera” romānu sērija ir pārdota vairāk nekā 400 miljonos eksemplāru visā pasaulē. Līdz šim uz kinoteātru ekrāniem nonākušas septiņas franšīzes filmas, kuru kases ieņēmumi sasniedza 6,4 miljardus ASV dolāru (aptuveni trīs miljardus <st1:currency2 currency_id="48" currency_key="LVL" currency_value="1" currency_text="latu">latu</st1:currency2>). „Harija Potera un Nāves dvestu” otrā daļa sniegs atbildes uz jautājumiem, ko uzdevušas visas iepriekšējās filmas. Šajā vasarā noslēgsies visu laiku veiksmīgākā kinosāga. Tiem, kuri ar šo filmu gluži vai izauguši, varētu kļūt skumji, ka nu beidzot Deivida Jeita stāsts ir sasniedzis finišu. Filmas pirmizrāde ASV būs 15. jūlijā – tāpat kā Latvijā, taču citur pasaulē to var noskatīties jau nedaudz agrāk.

Atsauksmes no tiem, kuri filmu redzējuši, ir labas. Aktieri – Ralfs Fins, Maikls Garnbons, Daniels Redklifs, Ruperts Grints, Emma Votsone un citi – ir paveikuši patiešām lielisku darbu. Filmas pēdējā daļa gan būšot pārsteigums grāmatas cienītājiem, jo tajā daudz kas neatbilst grāmatas motīviem. Taču iespējams, ka tieši tas jums liksies pats interesantākais, jo nezināmā dēļ skatīšanās kļūst pat interesantāka un aizraujošāka.

Redklifam problēmas ar alkoholu

Interesanti, ka pirms filmas pēdējās daļas nonākšanas uz kinoekrāniem ārvalstu prese vairāk interesējusies par Daniela Redklifa privāto dzīvi nevis par pašu filmu. Ar savu līdzdalību „Harijā Poterā” jaunais aktieris kļuvis par miljonāru, taču tas nenozīmē, ka viņa dzīve ir tik apburoša un nevainojama. Danielam ir tikai 21 gads, taču nesen viņš atzinies, ka bijis atkarīgs no alkohola laikā, kad tika filmētas iepriekšējās „Harija Potera” daļas. „Es kļuvu tik atkarīgs no alkohola, ka sāku to izbaudīt,” viņš vēstījis kādā intervijā. „Bija daži gadi, kad es biju lielā sajūsmā par slavenības dzīvesstilu, kas patiesībā man nemaz nederēja.” Taču nu seriāla zvaigzne apgalvo, ka alkoholam neesot pieskāries jau gadu – kopš 2010. gada augusta. „Nav kauns izbaudīt klusu un mierīgu dzīvi,” viņš atzīst un nožēlo pēdējos gados pavadīto laiku, pārlieku aizraujoties ar grādīgajiem dzērieniem. Tagad arī esot uzlabojušās viņa attiecības ar draudzeni, jo kurai meitenei gan patīk piedzēries draugs? Pat ja viņš ir pasaulslavens…

Vai aktieriem ir nākotne?

Bieži vien aktieri, kuri ir bijuši veiksmīgi bērnībā, zaudē savas karjeras iespējas, kļūstot pieauguši. Redklifs, Votsone, Grints un daudzi viņu vienaudži sērijfilmā darbojušies jau 11 gadus un visu šo laiku baudījuši slavas augļus, turklāt iztikuši bez ķengām un starpgadījumiem, kādi, piemēram, ir bijuši kādreiz potenciāli veiksmīgās aktrises Linsejas Lohanas dzīvē. Šie aktieri izauguši par gudriem, pieklājīgiem un profesionāliem aktieriem.

„Anglijā viss notiek pavisam savādāk,” stāsta Redklifs, kuram bija 11 gadi, kad viņš pirmo reizi folmējās „Harijā Poterā” un kuram 22 gadi apritēs jūlija vidū pēc filmas pirmizrādes. ‘Amerikā pret tevi vispirms izturas kā pret aktieri un tad – kā pret bērnu. Šeit pret mums izturas kā pret bērniem un tikai tad kā pret aktieriem. Neviens taču nav aktieris 12 gadu vecumā.”

Jāpiebilst, ka labiem būt viņus noteikti motivēja arī finansiālā puse – laikraksta „The Sunday Times” bagātāko cilvēku saraksts vēsta, ka Redklifs nopelnījis 52 miljonus sterliņu mārciņu (40.5 miljonus <st1:currency2 currency_id="48" currency_key="LVL" currency_value="1" currency_text="latu">latu</st1:currency2>), Votsone – 22 miljonus (17 miljonus <st1:currency2 currency_id="48" currency_key="LVL" currency_value="1" currency_text="latu">latu</st1:currency2>), bet Grints – 20 miljonus (15,5 miljonus latu).