Filisa Kristīne Kasta. Phyllis Christine Cast.

Jaunās pasaules teiksmas. Tales of a New World

Mēness izvēlētā. Moon Chosen

 

Pēc civilizācijas bojāejas uz Zemes daudz kas ir izmainījies, taču cilvēki, kā iepriekš, apjūsmo pasaules skaistumu, glabā šausmīgus noslēpumus, stājas pretī ļaunumam un satiek īstu mīlestību.

Astoņpadsmit gadu vecā Marī pieder pie Zemes staigātāju klana – viņas ciltsbrāļi pielūdz Māti Zemi un veic Mēness rituālus, kas nepieciešami izdzīvošanai. Viņa gatavojas kļūt par priesterieni, taču nākotne biedē meiteni: kas notiks, ja klans uzzinās viņas izcelsmi? Reiz uz savas mājas sliekšņa Marī atrod kucēnu. Mīļš radījums, kas uzreiz kļūst viņai tuvs, uz visiem laikiem izmaina jaunās priesterienes likteni. Kopā ar suni, uzticamu draugu un pavadoni, viņas dzīvē parādās Niks, naidīga klana vadoņa dēls. Marī vairs nebaidās no atmaskošanas. Lai glābtu savu tautu un mīļoto cilvēku, viņa ir gatava pieņemt savu likteni.

Saules karotāja. Sun Warrior

Lai neaizietu bojā vieni paši un cīnītos ar vabolēm-mutantiem, nāvējošām slimībām un citām briesmām, Zemes iedzīvotāji ir apvienojušies klanos un ciltīs. Jaunā Marī ir no Zemes staigātāju klana. Viņas ciltsbrāļi pielūdz Māti Zemi un veic Mēness rituālus. Meitenes mīļotais Niks pieder Suņubrāļu ciltij. Viņi ceļ mājas kokos un izmanto saules spēku. Ceļinieks-vientulis ceļo ar savu lūsi. Pēc meža ugunsgrēka, kas iznīcina viņu teritorijas, viņi nolemj sākt jaunu dzīvi. Tā rodas bars – maza cilts, kuras locekļi vēl nesen uzskatīja viens otru par nesamierināmiem ienaidniekiem.

Kad tulkoju, trešā grāmata krievu valodā vēl nav iznākusi.

https://www.labirint.ru/books/676692/

Filisa Kristīne Kasta ir amerikāņu rakstniece, angļu literatūras un rakstnieku meistarības pasniedzēja. Mistisku garstāstu un romānu autore. Vēl jaunībā Filisa aizrautīgi pētīja seno tautu mitoloģiju un Viduslaiku leģendas, tas ietekmēja viņas daiļradi: vairums viņas darbi ir sarakstīti fantāzijas un Viduslaiku romānu stilā. Filisas Kastas grāmatas ir tulkotas daudzās Eiropas tautu valodās, arī krieviski.

Filisas Kastas pirmais romāns „Dieviete kļūdas pēc” (Goddess by Mistake) dienas gaismu ieraudzīja 2001. gadā. Grāmatu atzīmēja vadošās izdevniecības un tā ieguva vairākas prēmijas: The Prism, Holt Medallion, Laurel Wreath awards un National Readers' Choice Award, taču pa īstam rakstniece kļuva pazīstama ar grāmatu cikliem: «Goddess Summoning» un «Partholon».

Vienā no intervijām Filisa atzinās, ka grāmatas sāka rakstīt tajā momentā, kad saprata, ka ir gatava literatūras daiļradei un svarīgām pārmaiņām karjerā. Viņas pirmo romānu “Dieviete kļūdas pēc” kritiķi nosauca par autobiogrāfisku. Filisa to, ne apstiprina, ne noliedz. Galvenā varone ir jauna sieviete, kura cenšas atrast laimi. Viņa kļūdas, nokļūst smieklīgās un bīstamās situācijās, taču galvenais – viņa māk piedot un lūgt piedošanu. Filisa uzskata, ka sākošam literātam nav cita ceļa, kā radīt grāmatas par savu dzīvi. Darba varonim ir jābūt interesantam, savādāk nav vērts ķerties pie spalvas. “Es nesaprotu tos, kuri raksta garlaicīgi. Kāpēc viņi vispār raksta?”, - kādā intervijā rakstniece sacīja. “Vispār jau “Dieviete kļūdas pēc” ir pašironija, es vienkārši pasmējos par sevi, tas arī viss”.

Katrā savā darbā Filisa Kasta pievēršas pasaules tautu mitoloģijai, sapinot senās teiksmas ar mūsdienu dzīvi. Viņas sērija „Nakts māja” nav izņēmums. Sērijas sākums, vēlāk tā kļūst par pasaules bestselleru, tika pārdots izdevniecībai jau 2003. gadā, ilgi pirms iznāca Stefānijas Meieres „Krēslas sāga”. Filisa daudzas reizes intervijā min, ka sākumā viņa nav domājusi rakstīt jauniešu romānu sēriju, tas ir ļoti grūti – atrast kopēju valodu ar tīneidžeriem. Turklāt viņas mistiskie romāni jau bija pazīstami, bija guvuši atzinību – kāpēc būtu jāsāk viss no sākuma? Taču literārais aģents piedāvāja viņai padomāt par vampīri romānu sēriju. Kaut arī rakstniece šaubījās, viņa tomēr sāka strādāt pie sava pirmā sērijas romāna „Iezīmētā”. Kad bija uzrakstītas vairākas nodaļas, viņa parādīja rokrakstu meitai. Kristīne bija mūsdienīga, divdesmit gadus veca meitene, kura ļoti labi pazina tīneidžeru dzīvi un varēja palīdzēt rediģēt tekstu. Pēc kāda laika māte un meita sāka strādāt kopā. Vispārēju sižetu un tā pagriezienus izdomāja Filisa, bet dialogus un personāžu raksturus – Kristīne. 

https://fantlab.ru/autor10128