Es īrēšu cukumogami. Tsukumogami Kashimasu

Jauns anime seriāls. Režisors Murata Masahiko.

Vēsturiski detektīvstāsti, anime no Vecās Japānas, Edo laikmetā. [ Laikmets sākās XVII gs., kad galvaspilsētu pārnesa uz Edo (tagadējo Tokiju). 1895.gadā Japāna anektēja Senkaku salas, balstoties uz faktu, ka tās ir neapdzīvotas. Ķīna uzskata, ka tās būtu atdodamas Ķīnai saskaņā ar Sanfrancisko līgumu - no interneta.]

Stāsts, kas tiek stāstīts šajā anime, norisinās Japānā, Edo laikmetā. Nakamati, mazas pilsētiņas iedzīvotājiem mierīga dzīve tikai sapņos rādās. Te ir gan plūdi, te - ugunsgrēki. Cilvēkiem visu laiku ir jāglāb sava dzīvōba, pametots avu mantu liktenim. Tāpēc pret lietām te izturas visai vienaldzīgi, cenšoties ar tām neapaugt. Visu nepieciešamo labāk noīrēt. Tā arī Nakamati uzplaukst specifisks visdažādāko mantu izīrēšanas biznesss.

Viens no tādiem veikaliņiem ar nosaukumu "Idzumija" pieder brālim un māsai Seidži un Oko. Pie viņiem apmeklētāji var atrast visu, ko vien dvēsele vēlas: no pirmās nepieciešamības priekšmetiem līdz dīvainam antikvariātam. Tikai daudzām lietām "Idzumijā" ir svi noslēpumi. Bieži klientiem pagadās priekšmeti, kas vecāki par 100 gadiem un kuriem ir dvēsele. Cukumogami - šie priekšmeti - ir īsti pļāpas, viņu noklausās sarunas ģimenēs, bet pēc tam apspriež tos. Reizēm šie stāsti ir visai interesanti, tāpēc brālim ar māsu nākas atšķetināt dažādus īstus detektīvnotikumus. Pirmais - kādas peles figūriņas noslēpumainā pazušana.

http://animevost.org/tip/tv/2132-tsukumogami-kashimasu.html

Fanu lapa. https://myanimelist.net/anime/36654/Tsukumogami_Kashimasu

Anime enciklopēdija. https://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/anime.php?id=20758

Vikipēdijas lapa. https://en.wikipedia.org/wiki/Tsukumogami_Kashimasu

Anime jaunumi. http://www.crunchyroll.com/anime-news/2018/03/16/tsukumogami-kashimasu-tv-anime-haunts-nhk-general-tv-in-july-of-2018

Vēl viens apraksts. https://honeysanime.com/tsukumogami-kashimasu/

No Vikipēdijas. Cukumogami 付喪神 — «lietu gars») — ir japāņu garu paveids: lietas, kas ieguvusi dvēseli un individualitāti, atdzīvojusies lieta (kaut arī tas ir visai strīdīgi). Pēc japāņu ticējumiem par šīm lietām – gariem (cukumogami-emaki) – cukumogami ir cēlušies no artefaktiem vai lietām, kas eksistē ļoti ilgā laika periodā (no 100 gadiem un ilgāk), tāpēc ir kļuvušas dzīvas un ieguvušas apziņu. Katrs tāda veida objekts – no zobena līdz rotaļlietai – var kļūt par cukumogami. Atšķirībā no apburtām lietām cukumogami ir pārdabiski radījumi. Par cukumogami var kļūt lietas, kas ir bijušas aizmirstas vai nozaudētas. Tādā gadījumā pārvēršanās par cukumogami var notikt īsākā laika periodā, jo tādi priekšmeti centīsies atgriezties pie saviem saimniekiem.

Cukumogami japāņu folklorā parādās ap X gadsimtu un ir daļa no Singon mācības, kur teikts, ka katrai lietai var piemist sava dvēsele, taču tikai veci priekšmeti var izrādīt savu raksturu.

Paša nosaukuma tulkojums ir gadsimtu dzīlēs zudis, tāpēc tā īsto jēgu grūti atšifrēt. Burtiskā tulkojumā tas nozīmē „vecas sievietes mati”.