Entonijs Horovics un Piecu spēks.

Entonijs Horovics (Anthony Horowitz, dzimis 1956. gada 5. aprīlī, Stenmorā, Midlseksā) - mūsdienu angļu bērnu rakstnieks un scenārists. Viņš ir sarakstījis daudzus bērniem domātus romānus (pāri par 50), tajā skaitā arī fantāzijas sēriju "The Power of Five" ( ASV iznāca ar nosaukumu "The Gatekeepers"), spiegu romānu sēriju "Alex Rider" un humoristisko detektīvu sēriju "Brāļi Dimanti" ("The Diamond Brothers").

 

 

E. Horovics piedzima bagāta komersanta nodrošinātā ebreju ģimenē. Tomēr viņa dzīve it kā bija norakstīta no Čārlza Dikensa vai brāļu Grimu darbiem. Viņa māte bija visai ekscentriska persona (Entonija 13. dzimšanas dienā viņa dēlam uzdāvina cilvēka galvaskausu). Astoņu gadu vecumā Entonijs tiek sūtīts uz priviliģētu Londonas skolu-internātu, kur bērnus disciplinēja visai rupjā veidā. Reiz viņu nostāda visas skolas priekšā un skolas priekšnieks paziņo, ka viņš ir absolūts muļķis, kas nav cienīgs pat nosvinēt kopā ar visiem Ziemassvētkus. Cenšoties aizbēgt no īstenības, Horovics sāk sacerēt stāstus, kurās viņa varoņi māk atriebties par sev nodarītām pārestībām. Tādā veidā jau skolas gados Entonijs sapņo kļūt par rakstnieku. Viņa tēvs izput un ģimene nonāk visai bēdīgā stāvoklī. Tomēr, ar rakstniecību Entonijs no nabadzības izbēg.

Pirmā E. Horovica grāmata "The Sinister Secret of Frederick K Bower" ierauga dienas gaismu 1979. gadā. No tā laika viņš dzīvo kā rakstnieks - brīvmākslinieks un tiek uzskatīts par vienu no pašiem sekmīgākajiem, mūsdienu angļu valodā rakstošajiem autoriem. 1988. gadā rakstnieks Honkongā apprecas ar teleproducenti Džilu Grīnu. Pašlaik E. Horovics kopā ar sievu, diviem dēliem un suni dzīvo Londonā. Izņemot rakstniecību, viņš strādā arī kā scenārists kino, televīzijā un teātrī. E. Horovica grāmatas ir izdotas vairāk nekā 30 valstīs.

Romānos un grāmatu sērijās E. Horovics galvenokārt raksta piedzīvojumu un detektīvstāstus, kuros galvenie varoņi ir skolas vecuma bērni.

Horovics ir pirmais rakstnieks, pie kura personīgi vērsās Konana Doila mantojuma fonds ar priekšlikumu uzrakstīt jaunu detektīvu par Šerloku Holmsu, līdz šim Fonds ar tādu priekšlikumu nebija vērsies ne pie viena rakstnieka. Iznāk grāmata "Zīda nams" ("The House of Silk").

http://en.wikipedia.org/wiki/Anthony_Horowitz

Oficiālā mājas lapa.

http://www.anthonyhorowitz.com/

Seriāls "Piecu spēks".

Seriāls koncentrējas ap pieciem bērniem: Metu Frīmenu, Pedro, dvīņus Skotu Taileru un Džeimiju Taileru, un Skārleti Adamsu, 14 gadus vecu bērnu grupu ("Necropolis" viņiem paliek 15), kam lemts cīnīties un uzvarēt mistiskas personas, ko pazīst tikai ar vārdu "Old Ones", kas valdīja ilgus gadus 10 000 gadu pagātnē. Metjū Frīmens ir neformālais grupas līderis. Iepriekšējās reinkarnācijās pieciniekam jau ir izdevies ienaidniekus pieveikt, tāču tagad cīņa atsākas no jauna, jau mūsdienās.

Grāmatas (2006.-2008.): Raven's Gate, Evil Star, Nightrise, Necropolis, (5. grāmata pagaidām iecerēs). Seriāla idejas bāzējas uz E. Horovica seriāla "Pentagrama" (Pentagram) grāmatām (1983.-1989., The Devil's Doorbell, The Night of the Scorpion, The Silver Citadel un The Day of the Dragon), arī te bija iecerētas 5 grāmatas.

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Power_of_Five